Найкращі конкурси для дизайнерів, ілюстраторів та художників у 2023 році

Якщо ви шукаєте нагоди для творчого і професійного розвитку, участь у конкурсах — саме те, що треба. Звісно, це вихід із зони комфорту, але без нього неможливо рухатися вперед і зростати. Конкурси пропонують безліч переваг — від практичних призів і грошових винагород до визнання й охоплення нових аудиторій. А іноді додатково ви отримуєте і зовсім неочікувані можливості, наприклад, надіслати послання в майбутнє, долучитися до порятунку природи в Азії та Африці чи взяти під опіку дерево! Якщо не вірите, перегляньте наш список найцікавіших конкурсів для дизайнерів, ілюстраторів і художників, у яких можна взяти участь у 2023 році. Знайдіть у ньому ідеальний варіант, який надихне вас на творчі експерименти й дозволить максимально проявити свою креативність.

Конкурси для дизайнерів, у яких варто взяти участь у 2023 році

BICeBé 2023 International Poster Call

 • Дедлайн: 21 квітня 2023 року
 • Для кого: професіонали, аматори й студенти
 • Вартість участі: безкоштовно
 • Призи: дипломи й медалі за перше, друге і третє місця в усіх категоріях, спеціальні відзнаки

BICeBé 2023 International Poster Call — одна з найважливіших мистецьких подій у сфері дизайну і візуальної комунікації в Болівії та інших країнах Південної Америки. На конкурс постерів запрошують студентів-дизайнерів, графічних дизайнерів, представників пластичного мистецтва, фотографів та креативних продюсерів будь-якого віку й національності. Кожен учасник може надіслати до 10 плакатів у наступних категоріях: постери на тему культури, соціальні постери, рекламні й комерційні постери, моушн-постери. Роботи мають бути новими або надрукованими не раніше квітня 2021 року. Також є спеціальна категорія не публікованих раніше постерів на тему «День Землі в умовах надспоживання» і категорія для студентів, які мають розкрити концепцію впливу технологій на ментальне здоров’я.

Red Dot Award Brands & Communication Design 2023

 • Дедлайн: 16 червня 2023 року
 • Для кого: агентства, дизайнери й компанії
 • Вартість участі: €195–350 залежно від періоду подання робіт
 • Призи: право використовувати логотип Red Dot, висвітлення онлайн, публікація у International Yearbook Brands & Communication Design, участь у виставках, нагорода €10 000 для переможця у категорії Red Dot Junior Prize.

Red Dot вважається однією з найпрестижніших і найбажаніших нагород у світі дизайну. Мета організаторів конкурсу Red Dot Award Brands & Communication Design — відзначати провідні бренди та найкращі приклади комунікаційного дизайну. Учасники можуть подавати свої проєкти й креативні кампанії у 18 категоріях, серед яких корпоративний дизайн і айдентика, реклама, дизайн пакування, типографіка, сайти, застосунки й багато інших. Окрім здобуття міжнародного визнання й авторитету, переможці беруть участь у церемонії нагородження Red Dot Gala в Берліні, а також стають частиною привілейованої спільноти дизайнерів, продюсерів і потенційних клієнтів.

Seoul Design Award 2023

 • Дедлайн: 28 червня 2023 року
 • Для кого: професіонали, студенти й організації
 • Вартість участі: безкоштовно
 • Призи: гран-прі — ₩50 000 000 (приблизно $38 000); 2 місце — ₩50 000 000 (приблизно $11 400); 3 місце і спеціальні призи — ₩5 000 000 (приблизно $3800); трофеї, право використовувати логотип нагороди

Seoul Design Award — конкурс від міського управління Сеулу для дизайнерів і організацій, чиї проєкти сприяють сталому розвитку в повсякденному житті й гармонійним стосункам між людьми, суспільством і довкіллям. Від учасників очікують цікавих ідей із розв’язання звичних проблем у креативний спосіб. Їх можна втілити у різних напрямах дизайну: продуктовому, візуальному, цифровому/мультимедійному, системі чи сервісі. Причому для участі приймають як дизайн-проєкти, втілені протягом останніх 5 років, так і дослідження з планом реалізації.

Poster Stellars 2023 Intercontinental Poster Competition

 • Дедлайн: 3 липня 2023 року
 • Для кого: професіонали, аматори й студенти від 18 років
 • Вартість участі: $30 для професіоналів і $15 для студентів
 • Призи: нагороди й сертифікати; 3 найкращі роботи з кожної категорії покладуть у капсулу часу, яку мають відкрити у 2038 році, а імена переможців будуть викарбувані на пам’ятному камені в місці зберігання капсули.

Цей конкурс постерів особливий, адже він дає можливість буквально передати послання в майбутнє. Найкращі роботи, обрані професійним журі, покладуть у часову капсулу, яку відкриють через 15 років. Організатори пропонують конкурсантам поміркувати про те, чи ми самотні у Всесвіті. Хоча ідея існування позаземного життя досить суперечлива, багато хто ставиться до неї серйозно. Якщо б ви могли контактувати з інопланетною цивілізацією, які думки хотіли б донести? Саме це і варто втілити у своїй роботі. Крім цього, на конкурс можна надсилати опубліковані постери, присвячені політиці, культурі, екології, рекламі й типографіці, а також анімовані плакати.

London International Creative Competition (LICC) 2023

 • Дедлайн: ранній — 5 липня (знижка 10%), подовжений — 8 серпня (знижка 5%), звичайний — 1 листопада, фінальний — 5 грудня 2023 року
 • Для кого: професіонали, аматори й студенти
 • Вартість участі: $60 для професіоналів і $30 для студентів
 • Призи: $1000 — у професійних категоріях, $500 — у категоріях для аматорів і студентів, титули й нагороди

З моменту заснування у 2006 році London International Creative Competition відзначає найпрогресивніші творчі таланти з усього світу. Щороку на конкурс надсилають тисячі робіт з понад 80 країн. Організатори запрошують представників найрізноманітніших форматів, жанрів та індустрій, які мислять нестандартно і створюють приголомшливі твори. Кожна з шести категорій — архітектура, мистецтво, графіка, інтер’єр, фото/відео, продукти — містить більше десяти підкатегорій, де всі креатори знайдуть свої ніші. У межах однієї заявки можна надіслати до 10 зображень.

Aesthetica Art Prize 2023

 • Дедлайн: 31 серпня (дешевша участь), продовжений — 8 вересня 2023 року
 • Для кого: професіонали, аматори й студенти
 • Вартість участі: £25–30
 • Призи: головний — £10 000, для молодих креаторів – £1000, участь у виставці, висвітлення у Aesthetica Magazine та онлайн тощо.

Премія Aesthetica Art Prize відзначає сучасне мистецтво у всіх його формах, включаючи живопис і графіку, відео, скульптуру, інсталяцію, перформанс, фотографію, цифрове мистецтво, кіно, кераміку, ілюстрацію, поєднання жанрів та багато іншого. Конкурс відкритий для робіт на будь-яку тему, однак організатори особливо зацікавлені в роботах, які відображають наш мінливий світ. Вони шукають твори, автори котрих переосмислюють сучасне мистецтво, соціальні й політичні питання, а також цінність, яку ми надаємо планеті та один одному.

Communication Arts 2024 Typography Competition

 • Дедлайн: ранній — 8 вересня (дешевша участь), фінальний — 22 вересня 2023 року
 • Для кого: професіонали й студенти
 • Вартість участі: від $40 залежно від категорії
 • Призи: нагороди, сертифікати, публікація у Communication Arts Typography Annual, висвітлення у медіа

У конкурсі Communication Arts 2024 Typography Competition перемогу отримують за найкраще використання типографіки як основного візуального елементу в дизайні та рекламі, а також за нові шрифти, майстерну каліграфію і летеринг. Учасники мають 16 категорій на вибір: реклама, брошури, постери, книги, цифрові медіа айдентика та багато інших. Вони можуть надіслати будь-який типографічний проєкт, створений або вперше опублікований з вересня 2022 по вересень 2023 року. Відібрані експертним журі роботи будуть опубліковані у щорічній збірці Communication Arts Typography Annual, поширюватимуться у друкованих і онлайн-виданнях, а також на сайті commarts.com.

Конкурси від 99designs

У блозі 99designs часто можна знайти цікаві пропозиції для дизайнерів. Платформа об’єднує замовників, які мають певне дизайн-завдання, із виконавцями з різних країн світу. Процес досить простий: замовник створює бріф, де описує всі важливі деталі, а дизайнери пропонують свої варіанти графіки. Найкраща пропозиція перемагає у конкурсі, й виконавець отримує гроші за свою роботу. Найпопулярнішим завданням є розробка логотипа. Ціна за нього стартує від $299.

Найкращі конкурси для ілюстраторів та художників у 2023 році

Future Generation Art Prize

 • Дедлайн: 30 квітня 2023 року
 • Для кого: художники від 18 до 35 років
 • Вартість участі: безкоштовно
 • Призи: головна премія — $100 000, спеціальні премії — $20 000; участь у виставці у PinchukArtCentre в Києві та на Венеційській бієнале.

Міжнародна премія Future Generation Art Prize створена, щоб знаходити нові таланти у світі сучасного мистецтва і давати підтримку для розвитку майбутньому поколінню художників. Вона була заснована у 2009 році й за цей час відкрила для широкої аудиторії імена понад 100 обдарованих художників. Позмагатися за неймовірну премію у $100 000 може митець з будь-якої країни, але він має бути не старше 35 років. Переможець отримує $60 000 як грошову винагороду, а $40 000 стануть інвестицією у його творчість. Крім цього, роботи номінантів представляють у PinchukArtCentre в Києві й на виставці в рамках Венеційської бієнале. Ця престижна премія присуджується всього раз на два роки, тож не проґавте нагоду, якщо ви займаєтеся мистецтвом і хочете вийти на вищий професійний рівень. Тим паче, що участь безкоштовна.

Humanity Cartoons Immigration Cartoons Competition

 • Дедлайн: 1 травня 2023 року
 • Для кого: ілюстратори від 16 років
 • Вартість участі: безкоштовно
 • Призи: $100–1000 залежно від місця

Конкурс The Humanity Cartoons Immigration Cartoons Competition проводять британські благодійні організації Time to Help UK та Human Rights Solidarity для підвищення обізнаності про важке становище іммігрантів. Учасникам пропонують надсилати оригінальні й креативні роботи, які ілюструють проблеми цих людей. Конкурс має на меті використати можливості мистецтва, щоб пролити світло на питання імміграції, на недоліки в системах надання притулку та інтеграції біженців у західних суспільствах, а також сприяти кращому розумінню складнощів, з якими стикаються громади приїжджих. Ті, хто розкриє тему найкраще, отримають грошові призи, а колекція обраних робіт виставлятиметься по всьому світу до Тижня біженців у 2023 році.

BO It! International Illustration Contest 2023

 • Дедлайн: 15 травня 2023 року
 • Для кого: окремі учасники від 18 років і творчі колективи
 • Вартість участі: безкоштовно
 • Призи: перше місце — €800 і персональна виставка у галереї Millenium у Болоньї; друге — €500, третє — ваучер на €200 на придбання інструментів і матеріалів для творчості; висвітлення у медіа, участь у виставці.

BOit! — міжнародний конкурс ілюстрації, участь в якому можуть брати креатори з усіх куточків світу. Він має на меті популяризувати творчість, сприяти налагодженню зв’язків та обміну між митцями, в тому числі непрофесійними художниками. Учасники мають запропонувати своє бачення італійського міста Болонья у межах обраної теми й «форми». Тема цьогорічного конкурсу присвячена зміні клімату та вуглецевій нейтральності, адже Болонья у списку 100 міст, які мають стати вуглецево-нейтральними до 2030 року. «Формою» для третього конкурсу обрали обриси міста Болонья, що нагадують елемент бджолиного вулика. Цікавий факт: крім вже загаданих призів, обрані ілюстратори зможуть взяти під опіку дерево від компанії zeroCO2.

2023 Bow Seat Ocean Awareness Student Contest

 • Дедлайн: 13 червня 2023 року
 • Для кого: учні 11–18 років, класи й молоді творчі колективи
 • Вартість участі: безкоштовно
 • Призи: $100–1500 залежно від місця і категорії, золота, срібна, бронзова і перлинна нагороди

Це ще один конкурс для ілюстраторів, присвячений охороні довкілля. Ocean Awareness Contest дає можливість дізнатися про екологічні проблеми через мистецтво і креативну комунікацію, дослідити свій зв’язок з мінливим світом і долучитися до позитивних змін. Тема конкурсу 2023 року — «Захисники клімату в дії». Учасників заохочують відзначити роботу безлічі героїв, які щодня борються проти кліматичних змін і стараються зробити наш світ кращим місцем для життя. Конкурсанти можуть обрати науковця, активіста, митця, освітянина чи іншого героя, який займається розв’язанням екологічних проблем, і проілюструвати його роботу та позитивний вплив.

ABSTRACT International Juried Art Competition

 • Дедлайн: 15 червня 2023 року
 • Для кого: професіонали й аматори від 18 років
 • Вартість участі: $10 за кожну роботу
 • Призи: $25–500 залежно від місця і категорії, сертифікати

ABSTRACT International Juried Art Competition проходитиме цього року вже вдев’яте. На конкурс приймають роботи усіх художніх напрямів, зокрема 2D та 3D-твори, живопис, скульптуру, цифрове мистецтво, фотографію, графіку, інсталяції й не тільки. Учасники повинні проілюструвати тему абстракції, запропонувавши власну вільну інтерпретацію. Організатор — галерея сучасного мистецтва TERAVARNA з Лос-Анджелеса — також проводить інші мистецькі конкурси, які можуть вас зацікавити, зокрема присвячені світу тварин, фігуративному мистецтву, натюрморту і не тільки.

BDFIL Comic Artists Competition

 • Дедлайн: 15 червня 2023 року
 • Для кого: для митців від 15 років, які ніколи не публікувалися
 • Вартість участі: безкоштовно
 • Призи: 5000 швейцарських франків (приблизно $5300) розділять між переможцями; участь у виставці й церемонії нагородження

Міжнародний фестиваль коміксів у Лозанні BDFIL у партнерстві з Caran d’Ache проводить конкурс для молодих художників. Його тема звучить як «Еврика». Організатори зазначають, що її можна ілюструвати як завгодно на свій розсуд. Вони очікують на проєкти, які представлятимуть цілі оригінальні історії. При цьому роботи можуть бути з текстом або без. Від одного учасника приймають лише один проєкт у форматі A3. Обиратиме переможців професійне журі, у складі якого є зокрема автор коміксів, спеціалізований журналіст і дослідник коміксів з Лозаннського університету.

Anthology Cover Art Award 2023

 • Дедлайн: ранній — 31 травня (дешевша участь), звичайний — 30 вересня 2023 року
 • Для кого: професіонали й аматори
 • Вартість участі: €15–18
 • Призи: перше місце — €1000, публікація роботи переможця на обкладинці журналу Anthology, річна підписка на Anthology; друге — €250; третє — €150

Конкурс The Anthology Cover Art створений, аби заохочувати й підтримувати як відомих, так і молодих художників, а також надавати їм платформу для публікації робіт. Конкурс обкладинок відкритий для різних жанрів, включаючи живопис, естамп, змішану техніку, фотографію та цифрове мистецтво. Важливою умовою є те, що роботи конкурсантів не повинні з’являтися на обкладинках інших видань. При цьому можна надсилати твори, які раніше виставлялися, з’являлися на сайті автора, а також на сторінках книг чи журналів. Кількість робіт не обмежена. Учасники можуть проілюструвати будь-яку тему, але організатори радять їм спочатку ознайомитися зі стилем видання Anthology.

Embracing Our Differences 2024 Exhibition Competition

 • Дедлайн: 5 жовтня 2023 року
 • Для кого: професіонали, аматори й студенти
 • Вартість участі: безкоштовно
 • Призи: по $1000 для переможців у категоріях для дорослих, студентів і “Вибір аудиторії”; участь у виставці

Конкурс Embracing Our Differences запрошує ілюстраторів долучитися до створення світу, в якому поважають відмінності й шанують індивідуальність. Роботи відбирають на основі художньої досконалості та оригінальності у відображенні теми збагачення життя через різноманітність та інклюзію. Це можуть бути ілюстрації різної зовнішності, расових відмінностей, фізичних або психічних особливостей, сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності, розширення прав і можливостей і не тільки. 50 найкращих робіт будуть представлені на виставці у Сарасоті (Флорида).

iJungle Illustration Awards 2023

 • Дедлайн: 15 жовтня 2023 року
 • Для кого: професіонали, аматори, студенти й агентства
 • Вартість участі: $25 за одну роботу і $48 за серію
 • Призи: головний приз — $2500; золота медаль для переможця у кожній з категорій; нагороди, публікація у щорічному виданні iJungle 2023 Illustrational Annual, участь у виставці, висвітлення у медіа, сертифікати

Європейський конкурс iJungle Illustration Awards 2023 відкритий для ілюстраторів, агентств, студентів та викладачів з усього світу. Він має 6 категорій: книги, едиторіал, комікси, реклама, нові таланти (для студентів), самопросування. Найкращі роботи обирає журі, до складу якого входять титуловані ілюстратори й артдиректори. За умовами, ілюстрації конкурсантів мають бути створені або вперше опубліковані в період з 2020 по 2023 рік. Один учасник може подати не більше 5 робіт у кожну з категорій.

The 25th International Short Film Festival “Ciudad De Soria” Poster Competition

 • Дедлайн: 5 липня 2023 року
 • Для кого: окремі учасники й творчі команди
 • Вартість участі: безкоштовно
 • Призи: €1000

Організатори Міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Ciudad de Soria в Іспанії запрошують художників створити постер. Цей конкурс відкритий для дизайнерів, художників і контент-креаторів з усього світу, будь-якої національності. Робота переможця стане головним зображенням 25-го Міжнародного фестивалю короткометражних фільмів. Від учасників приймають по одному твору, який має бути оригінальним і раніше не опублікованим.

Конкурси 2023 Medium Category Awards Competition

 • Дедлайн: від 19 квітня до 24 січня 2023 року залежно від конкурсу
 • Для кого: професіонали й аматори від 18 років
 • Вартість участі: $20
 • Призи: грошові призи, участь в онлайн-виставці, просування, нагороди, сертифікати тощо

Camelback Gallery організовує щомісячні тематичні конкурси, щоб надати досвідченим художникам і початківцям можливість отримати визнання, покращити резюме та стати частиною креативної спільноти. Переможців обирає професійне журі, а їхні роботи потрапляють на групову онлайн-виставку. Camelback Gallery також тісно співпрацює з провідними мистецькими медіа для просування робіт художників, включаючи Art Week, Art Base, Artchain.Info та Top Art Awards. У 2023 році платформа проводить конкурси для художників, які малюють акрилом, пастеллю, олівцем, олією, а також представників цифрового мистецтва. Перемога у кожному з них передбачає грошову винагороду й активне просування.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Depositphotos

Читайте также:

6 програм для проектування будь-якого інтер’єру

Добірка фотостоків для підбору картинок: огляд платних та безплатних сайтів

7 трендів в UX та UI дизайні у 2023 році

Штучний інтелект у дизайні та розробці ігор. Де ми зараз і що далі?