Як оптимізувати зображення для Google?

Найкращий спосіб потрапити у топ видачі пошукової системи Google — це звернутися до пошукової оптимізації. Кажучи про оптимізацію, частіше за все ми маємо на увазі роботу з текстом, а не зображеннями. Але це не зовсім так. Високе ранжування Google Зображень може підвищити трафік на сайт, збільшити об’єм потенційних клієнтів та розширити потенційний обсяг бренду.

Достатньо змінити лише декілька параметрів роботи з контентом, аби кардинально покращити показники пошукової видачі свого візуального контенту у Google Зображеннях. Це дуже корисно для просування фотографій, зображень товару, постів у блогах та картинок на веб-сайтах – тобто, для всіх зображень.

Аби детальніше розглянути цю тему, поговорімо про усі нюанси оптимізації зображень для Google.

Високий рейтинг у пошуку картинок Google — це непросто, але стратегічно важливо.

На перший погляд, багато часу оптимізація не забере. Але це хибне уявлення. Якщо аналітика показує, що ви ранжуєтесь в пошуковій системі Google Зображень низько, доведеться докласти зусиль, аби покращити результати. Це варто того: видача на перших сторінках пошуку зображень у Google приносить, по-перше, рекламу та збільшення обсягу відвідувачів, а по-друге, загальне підвищення метрики ефективності сайту.

Завжди розпочинайте з питання: «кому це може бути цікаво?». Оптимізувати статтю за допомогою популярних пошукових запитів та ключових слів, аби потрапити у топ Google, набагато складніше, ніж у випадку з Google Зображеннями. Оптимізація зображень потребує набагато більше зусиль, але результат від цього — високий коефіцієнт клікабельності та більша кількість переходів.

Так відбувається ще й тому, що чверть пошукового трафіку у Google займає якраз Google Зображення. Лише згадайте, скільки разів ви починали шукати в Google по зображеннях та знайшовши необхідне дійсно потрапляли на потрібну вам сторінку. Якщо використовувати ці принципи в пошуковій оптимізації графічних матеріалів через Google Image Search, то можна забезпечити себе потоком трафіку та познайомити користувача зі своїм продуктом на сторінці пошукової видачі ще до того, як користувач перейде на ваш сайт.

Фактори ранжування зображень у Google

Google не може індексувати зображення так, як індексує текст. Аби алгоритми розуміли характер візуального контенту, зображення потрібно оптимізувати за допомогою атрибутів alt — вони описують те, що зображено на картинці.

Покроковий гайд по оптимізації зображень для пошуку картинок в Google

У цьому гайді зібрані усі фактори ранжування для Пошуку картинок в Google. Тому, аби покращити результати, видачі дуже важливо чітко слідувати кожному з наступних кроків.

1. Оптимізація імені графічного файлу для Google

Завантажуючи на сайт картинки з такою назвою, як IMG_4532, ви робите собі ведмежу послугу. При збереженні файлу перейменовуйте його так, аби назва була змістовною.

2. Оптимальні розміри та пропорції зображень для Google Зображень

Очевидно, що ніхто не шукає фотографій з вашою продукцією в HD-якості. Тому варто стискати зображення до розумних розмірів, а в ідеалі – до 100 Кбайт. Так буде простіше їх завантажувати, сторінка з зображенням буде відкриватися набагато швидше. Ще важливо, аби зображення були квадратними або збігалися зі стандартами 16:9 або 4:3.

3. Оптимізація метаданих зображень для Google Картинок

Метадані — теги заголовку Title, атрибути alt, теги caption та description — це надважливий фактор для ранжування та заслуговує окремої уваги. Чим детальніший та точніший опис, тим більше шансів у картинки потрапити в топ видачі спеціалізованих тем. Звертайте особливу увагу на альтернативний текст зображень у тезі alt — саме він являється ключовим фактором ранжування в Google Пошуку.

Тег Title: або ж просто заголовок зображення – це не назва файлу. У WordPress цей заголовок з’являється внизу екрана, коли користувач вказує курсором на зображення. У Pinterest він показується, коли користувач зберігає пост. Теги Title повинні містити в собі основні ключові слова, проте, не треба дуже детально їх описувати. Детальніший опис можна написати в атрибутах alt.

Атрибути Alt: Саме вони значно впливають на позицію видачі в пошуку Google Зображень. «Alt» — це альтернативний текст, яким пояснюється що саме зображено на картинці, якщо саме воно з деяких причин недоступне. За атрибутом alt пошуковий робот Google індексує зображення.

Приклади вдалих та невдалих атрибутів alt для  наступного зображення у Google:

Неправильно: alt = IMG_178040440

Правильно: alt = artist-working-at-a-pottery-wheel

А ось розширений приклад з різними рівнями оптимізації картинки в положенні зверху:

Некорисний тег alt: <imgsrc=”ArtistName working on pottery.jpg” alt=”pottery”>

Нормальний тег alt: <imgsrc=”ArtistName working on pottery.jpg” alt=”working on pottery”>

Хороший тег alt: <imgsrc=”ArtistName working on pottery.jpg” alt=”woman working on the pottery wheel”>

Тег Caption або ж підпис до зображення: Вважається, що між підписами до зображень та рейтингом в Google Зображеннях нема ніякого зв’язку. Проте, підписи – це важлива частина контенту, оскільки вони допомагають пошуковим системам зрозуміти змістовність тої чи іншої картинки. Крім того, підписи до зображень можуть бачити абсолютно всі, а заголовки, атрибути alt та імена файлів закриті.

От і все. Саме ці три фактори найбільше впливають на те, як саме індексуються зображення та розпізнаються пошуковою системою Google. Обов’язково користуйтеся тегами alt, аби Google міг розпізнати тематику вашого контенту, та слідкуйте уважно за тим, аби метадані сходилися з вашою тематикою та характеризувалися потрібними ключовими словами.

Ще два моменти, які впливають на ранжування в Google Зображеннях

Чим більше у зображень коефіцієнт охопленності, тим вище їх позиція у видачі Google Зображеннях. Аби цей коефіцієнт був високим, проведіть дослідження та підберіть влучні ключові слова.

Наступний важливий фактор ранжування в Google Image Search — це елементи сторінки, тобто її URL адреса, заголовок та інші супровідні тексти на сайті, які допомагають пошуковим роботам Google зрозуміти контекст. Це пояснює, чому стокові зображення не так високо ранжуються у пошуку Google Зображення. В них замало контексту як такого. Крім того, стокові платформи самі функціонують як пошукові системи та зазвичай не залежать від індексації в Google.

Як використати систему, аби попасти в топ пошуку Google Зображення

Говорячи про зацікавленість, важливо згадати й про те, що пошук враховує не лише метадані та елементи веб-сторінок. Існують ще соцмережі, які допоможуть по максимуму використовувати ресурси. Оптимізація сторінок в соцмережах — Facebook, Twitter, LinkedIn та навіть Medium та Quora — ще один козир у вашій кишені.

Якщо ваші профілі в соцмережах містять багато візуального контенту, але позиції цих зображень у видачі занадто низькі, варто застосувати базові принципи оптимізації зображень і там. Коефіцієнт охоплення відіграє велику роль в пошукових рейтингах Google Зображень.

Аби потрапити на першу сторінку видачі Google, варто використовувати нішеві ключовики. Варто все ретельно обдумати та підібрати ключові слова для майбутнього ранжування. Наприклад, якщо ви весільний фотограф з Барселони, пошукова система повинна знайти вас не лише на ім’я, але й по словах «весільний фотограф Барселона». Саме так люди зможуть знайти вашу професійну сторінку.

Перевіряємо, чи варто воно того?

Спеціалізовані сервіси, такі як Ahrefs, аналізують весь блог або сайт та показують детальну розбивку по ефективності роботи в мережі, ранжування в Google та індексації ваших зображень в пошуку Google. Це можна зробити, вибравши опцію Top Pages — у правій колонці буде видно ранжування картинок на вашому сайті, його позначено іконкою зображення:

Остання порада

Окрім ранжування існує ще один важливий фактор – якість візуального контенту. Причому, одне без іншого не працює. Якщо завантажувати якісні зображення, але ігнорувати теги – просунутися не вийде. Не буде результату і в тому випадку, якщо відмінна оптимізація не буде поєднуватися з якісною картинкою. У обох випадках ви лиш змарнуєте свій час.

Оптимізація зображень потребує багато часу, але якщо ви візьмете за звичку оптимізувати кожне зображення для блогу або сторінок з інформацією про товари, то дуже швидко підійметесь у рейтингу видачі Google Картинок. Як тільки це станеться, про вашу компанію, блог або сайт дізнаються нові користувачі або ж нові клієнти.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Depositphotos

Читайте также:

Який рік, такі й інтереси або найпопулярніші запити Google Україна у 2022 році

Фінальна група одержувачів грантів Google for Startups Ukraine Support Fund

Мистецтво, культура та історія України на платформі Google Arts & Culture

Добірка фотостоків для підбору картинок: огляд платних та безплатних сайтів