Сервіси для навчання, роботи й дозвілля, які надали українцям безкоштовний доступ

Через війну понад 10 мільйонів українців були змушені залишити свої домівки, а кожен другий втратив роботу. У часи невизначеності як ніколи важливо обирати заняття, які допоможуть знайти точку опори та підтримати себе. Тому ми створили для вас добірку освітніх курсів і корисних сервісів, що дозволять здобути нові знання й побачити перспективи чи просто попіклуватися про себе і відволіктися від тривожних новин.

Для професійного навчання і саморозвитку

1. Креативна практика

На початку березня онлайн-платформа Cases media зробила всі курси освітнього майданчика Креативна практика безкоштовними. Ви можете вибрати навчання за різними напрямами дизайну та інструментальні курси (робота з Photoshop, Figma, After Effects, Illustrator). Щоб отримати безкоштовний доступ, потрібно просто зареєструватися на сайті. Ця можливість актуальна принаймні до початку травня.

2. Projector.Humanitarium

Projector пропонує безоплатний доступ до 12 відеокурсів факультету Humanitarium. Всі охочі можуть познайомитися з історією західного кіно, дизайну, гейм-індустрії, сучасною українською літературою й іншими не менш цікавими темами. Кожен курс містить набір лекцій, які можна дивитися у будь-який зручний час. Також лектор надає додаткові матеріали (статті, корисні посилання). Щоб скористатися пропозицією, треба ввести промокод 0688-5072 на сторінці оплати. Він діятиме протягом війни та місяць після перемоги України.

3. Coursera for Campus

Освітня платформа Coursera for Campus відкрила безкоштовний доступ для українських закладів вищої освіти та студентів. Мова йде про понад 5200 курсів і 2200 проєктів від провідних університетів та партнерів Coursera. Серед них є такі освітні напрями, як маркетинг, вебдизайн, медіа та продакшн і не тільки. Програма для українських вишів діятиме рік – з 24 березня 2022 року до 24 березня 2023 року. Також українці можуть отримати доступ до матеріалів платформи, зареєструвавшись на сторінці для біженців Coursera for Refugees.

4. Prometheus

Найбільший освітній ресурс в Україні пропонує безкоштовні онлайн-курси на постійній основі. Тут ви знайдете багато базових курсів за такими напрямами: IT, англійська мова, бізнес, особистий розвиток, проєктний менеджмент та багато інших. Якщо вас цікавлять теми дизайн-мислення, цифрового маркетингу чи ментального здоров’я, зазирніть на платформу.

5. Boosta academy

Щоб допомогти тим, хто втратив роботу через війну, IT-компанія Boosta пропонує всім охочим опанувати digital-професію і надає вільний доступ до всіх курсів Boosta Academy. Ви можете обрати SEO і Linkbuilding, SMM і таргетинг, Customer Care або гід з роботи на платформі Fiverr. Щоб розпочати навчання, достатньо зареєструватися і дочекатися листа від менеджера. Курси мають формат відеолекцій із практичними завданнями, тому їх можна проходити де і коли зручно.

6. ВУМ online

Платформа ВУМ надає українцям безкоштовні можливості для самоосвіти та саморозвитку. Наразі вона об’єднує понад 140 тисяч слухачів і 80 курсів. Хочете дізнатися більше про креативне і стратегічне мислення, побудову інформаційного суспільства, продаж ідей, соціальні інновації та інші актуальні теми? Тоді ви напевно знайдете багато цікавої інформації на сайті.

7. Дія.Цифрова освіта

Національна платформа для розвитку цифрової грамотності підготувала добірку курсів, які стануть у пригоді при пошуку роботи чи опануванні нової професії. Зокрема з освітніх серіалів можна дізнатися про ази програмування, цифрову журналістику й правила складання резюме, а також секрети створення успішного YouTube-каналу.

Для роботи та творчості

1. Adobe Creative Cloud

Українці, які вже користуються продуктами компанії (Photoshop, Premiere, Illustrator та інші), можуть отримати три місяці безкоштовного доступу до них. Якщо ви маєте платну ліцензію, вона буде продовжена на 90 днів. Щоб скористатися можливістю, треба написати у службу підтримки Adobe або надіслати повідомлення у соцмережах компанії.

2. Figma

Українські дизайнери можуть безкоштовно користуватися онлайн-сервісом для розробки інтерфейсів Figma. Як і у попередньому випадку, з цим запитом потрібно звернутися до служби підтримки. До речі, Figma, як і Adobe, блокує російських користувачів у відповідь на вторгнення в Україну.

Для вивчення іноземних мов

1. Busuu

Сервіс з вивчення мов Busuu вирішив підтримати українців, надавши безкоштовний доступ до своєї преміум-підписки на 90 днів (зазначено, що цей період може бути подовжений). Щоб його отримати, необхідно зареєструватися. Після цього ви зможете вільно вивчати англійську, польську, німецьку, французьку і ще дев’ять мов на вибір. Сервіс доступний на сайті та в мобільній версії для iOS і Android.

2. Drops

Ініціатива платформи для вивчення мов Drops призначена для українських біженців. Їм пропонують преміум-доступ до уроків на рік. Охочим вдосконалити знання іноземної мови або опанувати нову потрібно заповнити форму й пройти особливу перевірку: відповісти, що таке паляниця. Навчатися можна на інтернет-сторінці та у застосунках iOS чи Android.

3. Mondly

Ще один мовний сервіс, який став безкоштовним для українців. Команда Mondly вирішила підтримати тих, хто був змушений залишити домівку в пошуках безпеки, і допомогти їм подолати мовний бар’єр у чужій країні. На сайті та в застосунку для вивчення доступні 25 європейських мов. Щоб отримати преміум-доступ, достатньо просто зареєструватися, обравши українську рідною мовою.

Для ментального здоров’я

1. Meditopia

Відомий сервіс для медитацій і йоги, яким користуються понад 30 мільйонів людей в усьому світі, надає вільний доступ українцям. Тож якщо ви відчуваєте, що не можете самостійно впоратися з тривожністю і стресом, скористайтеся цією можливістю. Пройшовши тест, ви отримаєте індивідуальну програму для покращення самопочуття.

2. VOS

Команда платформи VOS приєдналася до міжнародного руху #StandWithUkraine і пропонує безоплатні послуги з підтримки психічного здоров’я для всіх, хто цього потребує. До них, зокрема, входять спеціальні інструменти для добробуту (щоденник, афірмації, дихальні вправи та інші) і необмежений чат з психологом. Експерти готові слухати, спілкуватися і давати корисні поради 24/7.

3. Teplo

На цій платформі швидкої психологічної допомоги надають безкоштовні консультації всім, чиї запити пов’язані з війною в Україні. Все, що потрібно зробити, – встановити застосунок (доступний для iOS та Android) і написати, що вас хвилює. Після цього вам індивідуально підберуть фахівця, і ви зможете отримати психологічну підтримку у чаті. У сервісі відзначають, що всі спеціалісти мають психологічну освіту і стаж консультування 3–15 років, та гарантують повну конфіденційність.

Для читання

1. Yakaboo

Книжкова платформа Yakaboo зробила доступ до електронних і аудіокнижок у застосунку безкоштовним для всіх українців. До цієї ініціативи приєдналися вже 50 авторів і видавництв, зокрема “А-ба-ба-га-ла-ма-га”, Vivat, “Видавництво Старого Лева”, “Книголав”, “Фоліо”. Якщо ваша підписка була оформлена раніше, в AppStore оплату скасували автоматично. У Google Play такої можливості немає, тому вартість підписки становить 2 гривні на місяць.

2. Vivat

Харківське видавництво надає вільний доступ до своїх електронних книг. Тут ви знайдете видання на будь-який смак: художні, історичні, довідкові, про бізнес, саморозвиток, психологію та інші. Всього представлено сто книжок українською мовою.

3. Headway

Застосунок Headway дозволяє познайомитися із головними ідеями нон-фікшн бестселерів англійською. У ньому зібрані самарі, а також інсайти з понад тисячі книг, які можна прочитати чи прослухати за 15 хвилин. Зараз сервіс надає безкоштовний преміум-доступ всім українцям.

Сподіваємося, ви знайдете у нашому списку цікаві ресурси, які мотивують рухатися вперед. Пам’ятайте, що важкі часи не назавжди, і вони точно минуть швидше, якщо сьогодні ви зробите щось корисне для себе і свого майбутнього.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Читайте также:

6 програм для проектування будь-якого інтер’єру

Нейромережі, які розфарбують ваші фотографії

Енергоощадні режими у смартфонах: користь та ефективність

Як видалити російський контент з пошукових систем та соціальних мереж