Що таке генеративна музика та які існують інструменти для її створення

Чи мають технології обмеження? Не так давно ми б відповіли на це питання ствердно. Хоча машини легко заміняють людей у фізичній праці чи складних обчисленнях, вважалося, що вони не здатні до творчості. Емоції та уява сприймалися як винятково людські характеристики. Проте сучасний розвиток штучного інтелекту показав, що технології можуть перейти на наступний рівень і отримати застосування у креативній індустрії, включаючи виробництво музики.

Що таке генеративна музика

Сьогодні штучний інтелект широко використовується у креативній індустрії. Він здатен легко генерувати незліченну кількість зображень,текстів та музичних композицій. Хоч деякі з них є доволі абсурдними, вони все ж можуть бути джерелом натхнення. Використовуючи мережі глибокого навчання, штучний інтелект моделює роботу людського мозку і те, як він обробляє нову інформацію. Щоб щось згенерувати, штучному інтелекту потрібно вчитися на великих обсягах даних. Тож, аби штучний інтелект згенерував музичну композицію, ми маємо надати йому набір пісень, мелодій і ритмів для аналізу.

Коли ми кажемо, що штучний інтелект навчається на основі великої кількості даних, ви, ймовірно, не усвідомлюєте, наскільки великої — це тонни музики, від сучасних попхітів до класики року. Штучний інтелект вивчає її властивості, від темпу до акордів, що іноді дозволяє створити унікальну мелодію. Звичайно, все залежить від платформи для генерації, яку ви використовуєте.

Історичний екскурс

Першу генеративну композицію кілька десятиліть тому створив не композитор, а математик Алан Тюрінг. У 1951 році він запрограмував гігантський комп’ютер для відтворення музичних нот, ставши одним із піонерів комп’ютерної музики. Ви можете прослухати оцифрований запис створеної ним композиції на SoundCloud завдяки вченим з Нової Зеландії, які відновили оригінальну версію.

Концепція генеративної музики існувала давно, але активно не використовувалася. У середині 90-х Девід Боуї став співавтором Verbasizer — програми для створення текстів пісень через поєднання слів і значень. Він був одним з перших широко відомих виконавців, які застосували штучний інтелект у виробництві музики.

Сьогодні генеративна музика популярна як ніколи. Існують навіть спеціальні пісенні конкурси з композиціями, написаними штучним інтелектом або з його допомогою. У 2021 році AI Song Contest зібрав музикантів і вчених з усього світу, щоб вибрати ідеальну генеративну композицію. Оцініть дивовижний ритм треку-переможця Listen To Your Body Choir від M.O.G.I.I.7.E.D.

Чи важко створювати генеративну музику

Зараз у вільному доступі в інтернеті є багато програм для створення музики. Деякі з них вимагають базових знань кодування та виробництва музики, тоді як іншими легко керувати навіть без спеціального досвіду. Ви можете просто ввести жанр, інструмент або настрій, і штучний інтелект створить семпл саме для вас.

Зайве казати, що штучний інтелект, швидше за все, не зможе створити за вас шедевр. Якщо ви хочете отримати першокласну пісню, доведеться докласти зусиль. Більшість генераторів музики дозволяють редагувати результат, тож ви можете змінити семпл або просто залишити все як є.

5 найкращих музичних генераторів

AIVA

Ecrett Music

ORB Composer

Algonaut – Atlas 2

Soundraw

Яке майбутнє чекає на генеративну музику

Хоча технології штучного інтелекту поступово змінюють креативну індустрію, генеративна музика поки не зробила переворот у цій сфері. Комп’ютери ще далекі до того, щоб самостійно створювати першокласні пісні. Та цілком можливо, що колись це стане такою ж реальністю, як генерація семплів сьогодні.

У будь-якому разі музичні генератори корисні, адже пропонують несподівані музичні комбінації та стимулюють креативність. Це також один із найдешевших способів створення захопливої музики для ваших проєктів і кампаній у соцмережах. Завдяки програмам на основі штучного інтелекту генерувати музику тепер можуть всі. Для цього вам не потрібна студія та дороге обладнання, лише ноутбук і трохи часу для практики.

Є ще один цікавий аспект. Сучасні технології штучного інтелекту постійно розвиваються. Тому зрозуміти деталі його роботи стає все складніше. Ми вводимо певну інформацію, а потім чекаємо на результати, але не зовсім усвідомлюємо, що відбувається всередині генераторів. З цієї причини деякі вчені попереджають про потенційні негативні наслідки, які складно передбачити. Попри це, ми все одно можемо використовувати технології штучного інтелекту на благо.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Читайте также:

Як генеративний штучний інтелект впливає на дата-центри

12 багатообіцяючих стартапів, які шукають методи боротьби з раком

5 безкоштовних інструментів для виявлення тексту, згенерованого штучним інтелектом

Google запускає в Україні новий онлайн-курс «‎Основи AI»