Навіщо потрібен моніторинг соцмереж: пояснення, поради, інструменти

Сфера соцмереж постійно змінюється, трансформуючись швидше, ніж ви можете помітити. Працювати з ними буває досить складно, особливо враховуючи появу великої кількості новинок. Всі ви чули термін “моніторинг соцмереж”. Але що він насправді означає? І, найголовніше, яку користь може принести вашій компанії? Розберемося у цій статті.

Що таке моніторинг соцмереж

Моніторинг соцмереж передбачає перегляд соціальних медіаплатформ на предмет згадок вашої компанії та релевантних ключових слів. Також він включає аналіз розмов, дискусій і трендів, пов’язаних з вашим брендом, конкурентами та галуззю в цілому.

Моніторинг соцмереж допомагає відстежувати кожну пряму чи непряму згадку про вашу компанію у соціальних медіа у режимі реального часу. Завдяки цьому ви можете отримувати важливу інформацію про те, як клієнти ставляться до вашого бренду, знаходити трендовий контент, а також розуміти проблеми клієнтів та їхні очікування від вас у майбутньому. Зі стратегією моніторингу соцмереж ви маєте змогу приймати рішення на основі даних, які позитивно впливатимуть на ваш бізнес. Ці знання можуть бути корисними у всіх сферах — від маркетингу та планування продуктів до обслуговування споживачів.

3 прості кроки, як почати моніторинг соцмереж

1. Відстежуйте

Слідкуйте за згадками вашого бренду, конкурентів, галузі та пов’язаних з ними тем і ключових слів на різних соціальних платформах. Ви можете робити це вручну, часто перевіряючи канали соцмереж, або автоматизувати процес за допомогою спеціальних програм.

2. Аналізуйте

Вивчіть інформацію, яку вам вдалося зібрати, і знайдіть способи її застосування. Аналіз допоможе зрозуміти, що подобається і що не подобається клієнтам у вашій компанії, продуктах чи послугах, а також зрозуміти галузеві тренди, щоб визначити своє позиціювання в соцмережах.

3. Реагуйте

Потрібно реагувати, якщо ви помітили одну згадку про ваш бренд або цілу модель поведінки. Це може бути просто коментар до допису задоволеного споживача або щось більш значне, наприклад, зміна вашої маркетингової стратегії — у будь-якому разі ви повинні реагувати.

Найкращі поради з моніторингу соцмереж

1. Вибирайте правильні ключові слова

Головне в ефективному моніторингу соцмереж — вибір правильних ключових слів, які є найбільш релевантними для вашого бізнесу. Майте на увазі, що ці ключові слова можуть змінюватися з часом. Моніторинг соцмереж допоможе виявити загальні слова, які люди використовують, говорячи про вас. Найважливіші ключові слова містять назву вашої компанії, продуктів і послуг; перших осіб у вашій компанії; назви кампаній та хештеги. Не забувайте перевіряти скорочення та помилки.

2. ​​Шукайте у правильних місцях

Дослідити, де ваша аудиторія веде дискусії, необхідно для того, аби дізнатися, що вона може сказати про вас. Ви повинні знати, де люди обговорюють вашу компанію і як ці розмови відрізняються на різних соціальних платформах. Обговорення вашого бренду або галузі в Twitter та Instagram будуть іншими, ніж обговорення у Facebook або LinkedIn. Розуміння цього допоможе вам ефективно долучитися до дискусій за допомогою органічної взаємодії та платної реклами.

3. Застосовуйте пошукові фільтри

Визначивши, які ключові слова та соціальні мережі мають вирішальне значення для вашої компанії, розробіть складнішу тактику пошуку. У результатах все ще можуть бути деякі нерелевантні згадування або дописи. Попрацюйте над удосконаленням пошукових фільтрів, щоб мінімізувати кількість результатів, не пов’язаних з вашою компанією.

4. Забудьте про агресивний маркетинг

Люди цінують компанії, які пропонують допомогу в подоланні труднощів. Але вони не люблять, коли компанії лізуть у їхні коментарі з пропозиціями. Моніторинг соцмереж має допомогти знайти релевантну інформацію про ваш бренд на соціальних платформах. Не варто використовувати його як можливість почати продавати свої товари чи послуги. Цей спосіб комунікації з клієнтами у соцмережах більше спрямований на налагодження зв’язків, які згодом ви зможете перетворити на продажі.

Інструменти з моніторингу соцмереж

Тепер розглянемо деякі з безплатних інструментів для моніторингу соціальних мереж.

1. Hootsuite

Один із найкращих безплатних сервісів, створених з метою надання послуг з проведення моніторингу соціальних мереж. Він охоплює безліч соціальних платформ, включаючи Twitter, Facebook, LinkedIn, WordPress, та Foursquare. Hootsuite чудово зарекомендував себе завдяки своїм функціям управління соціальними обліковими записами.

Щотижневі звіти та засіб управління командою (делегування завдань, посилання особистих повідомлень) корисні, коли ваші облікові записи соціальних мереж використовує більше однієї людини:

2. TweetReach

Відмінний інструмент для моніторингу вашого бізнесу, якщо хочете знати, як далеко просуваються ваші твіти. TweetReach вимірює фактичний вплив та наслідки обговорень у соціальних мережах. Це хороший спосіб дізнатися, хто ваші фоловери, і на кого ви повинні орієнтуватися, щоб свій контент.

3. Klout

Це один із найсуперечливіших інструментів для моніторингу соціальних мереж. Є ті, хто ненавидить його та стверджує, що його система оцінок абсолютно неточна.

З іншого боку, деякі люди вважають його корисним, оскільки цей інструмент вимірює вплив за допомогою залучення до Twitter. Це чудовий спосіб стежити за тим, що люди думають про ваш бренд, і як це впливає на аудиторію.

Використовуючи оцінки Klout, можна оптимізувати пости відповідно до інтересів цільової аудиторії та підвищити рівень взаємодії.

4. Buzzsumo

Це чудовий інструмент для дослідження контенту, але він також надає способи аналізу та моніторингу сторінок у Facebook. Він дозволяє бачити, який контент працює найкраще.

Buzzsumo допоможе визначити, який день найкраще публікувати пости, наскільки довгими вони повинні бути, які типи контенту працюють краще. Також цей інструмент надає щомісячні статистичні дані.

5. Twazzup

Відмінно підходить для тих, яким потрібний інструмент моніторингу Twitter. Ви просто вводите ім’я (нікнейм), яке хочете відстежувати, і миттєво отримуєте оновлення у реальному часі. Дані за найвпливовішими обліковими записами, фото і посиланнями, які отримують найбільше ретвітів, і за основними ключовими словами, пов’язаними з пошуком.

Резюме

Моніторинг соцмереж — це потужний інструмент, якщо ви знаєте, як його використовувати. Він дозволяє отримати уявлення про те, що споживачі думають про вас, ваші продукти, послуги та конкурентів завдяки аналізу їхніх розмов на соціальних платформах. Моніторинг соцмереж може допомогти вам налагодити зв’язок з аудиторією, продемонструвати зацікавленість її думкою та побудувати довірливі стосунки. У такий спосіб ви зможете покращити імідж своєї компанії та утвердити свій бренд як найкращий вибір у галузі.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Читайте также:

Найкраща різдвяна реклама 2022 року для святкового настрою

Як скоротити посилання: 5 зручних та надійних сервісів

Навіщо потрібні віджети на сайт та як їх встановити

$1 000 підтримки для кожного підприємця від Meta