Регламент видалення та продовження доменних імен

Відповідно до документів, які регламентуються ICANN, адміністраторами та реєстрами доменних зон, доменні імена реєструються на фіксовані періоди часу, які передбачають продовження терміну реєстрації на кожний наступний період.

У випадку, якщо клієнт використовує надану нами функцію автоматичного продовження доменних імен, за 29 днів до закінчення терміну реєстрації буде проведено спробу продовження його доменних імен. Автопродовження буде здійснене за умови наявності на балансі клієнта необхідної суми.

У випадку, якщо клієнт відмовився від використання функції автоматичного продовження доменних імен, йому (його представникам) будуть направлені кілька повідомлень із зазначенням дати закінчення терміну реєстрації доменних імен і про те, як зробити продовження. Дані повідомлення будуть відправлятися в період за 29 днів до закінчення терміну реєстрації і до 20 днів після закінчення. З метою надійного доставлення даних повідомлень важливо, щоб email-адреси в домені imena.ua не блокувалися сервісами електронної пошти, які використовує клієнт, а також, щоб email-адреса клієнта, зазначена в його обліковому записі в Imena.UA, була в робочому стані.

У випадку, якщо клієнт не продовжить реєстрацію доменного імені до закінчення терміну реєстрації, домен може бути видалений у будь-який момент після закінчення цього терміну. З метою запобігання небажаного видалення доменів ми надаємо понад свої зобов'язання можливість подовження реєстрації домену після дати закінчення реєстрації. Ми надаємо період 40 днів після закінчення реєстрації в міжнародних доменах загального призначення (gTLD: .com, .net., .org, .info, .biz) і 30 днів після закінчення реєстрації в національних доменах (ccTLD). Протягом цього періоду клієнт має можливість продовжити доменне ім'я; проте дана можливість не є гарантованою і може бути змінена або скасована в будь-який час без повідомлення. У зв'язку із цим, щоб уникнути небажаного видалення доменного імені, кожен клієнт, який бажає продовжити реєстрацію доменного імені, повинен подбати про це заздалегідь до закінчення терміну реєстрації доменного імені.

У випадку, якщо доменне ім'я не продовжене у вищевказані терміни, ми видалимо доменне ім'я. Адміністратори та реєстри доменних зон можуть надавати реєстраторам можливість відновити видалене ім'я за запитом клієнта. І ми, у свою чергу, понад свої зобов'язання можемо надавати клієнтам можливість відновити видалене доменне ім'я. Дана можливість не гарантована, і клієнти повинні заздалегідь піклуватися про продовження доменних імен, щоб уникнути їхнього видалення. На даний час оператори реєстрів gTLD і деяких реєстрів ccTLD надають можливість відновити доменне ім'я в період 30 днів після його видалення за запитом клієнта. У випадку, якщо ми згодні надати клієнтові можливість відновити доменне ім'я, дана послуга буде надана на умові відповідної оплати протягом зазначеного періоду. У випадку, якщо доменне ім'я не відновлено, воно буде видалено реєстром протягом 5 днів.

У випадку, якщо доменне ім'я є об'єктом доменного спору в рамках процедури Єдиної політики вирішення спорів про доменні імена (UDRP), і його термін закінчується або воно має бути видалене протягом терміну розгляду спору, сторона, яка ініціювала процедуру UDRP, має можливість продовжити або відновити реєстрацію доменного імені на тих же умовах, які надаються звичайному клієнту. У випадку, якщо процедуру розгляду скасовано або арбітраж виніс рішення не на користь ініціатора процедури, доменне ім'я буде видалено протягом 45 днів.