Як отримати зі свого домену максимальну користь?

Вірогідно, Вам доводилося чути, що всі «варті уваги доменні імена вже зайняті»? Доменні імена стають усе довшими, і їх усе складніше прочитати одним поглядом. Як зробити адресу свого сайту легкою для прочитання і запам'ятовування?

Довгі імена важче прочитати

Як тільки максимально допустима довжина доменних імен була збільшена з 22 до 63 символів (без урахування розширення зони), власники інтернет-сайтів отримали значно більші можливості. Тепер онлайн-компаніям уже не потрібно ламати голову, як вкластися в одне, максимум два слова і при цьому підкреслити власну унікальність. Свобода вибору стала майже безмежною.

Наприклад, невеликі компанії з довгими назвами часто прагнуть зареєструвати як домен своє повне найменування або навіть слоган. Уявіть собі доменне ім'я багатопрофыльноъ компанії:

ofisnatekhnikaiorendaneruhomosti.com.ua

Погодьтеся, не дуже очевидна назва. Вельми не просто зрозуміти, де закінчується техніка і починається оренда. Латинська транслітерація робить назву просто нечитабельною. Простіше простого помилитися як мінімум в одній букві і не потрапити на сайт, який найбільше потрібен.

Виділяйте окремі слова великими літерами

Однією з можливостей зробити складне доменне ім'я більш легким для читання є його розбивка дефісами, наприклад, ось так: ofisna-tekhnika-i-orenda-neruhomosti.com.ua

Це вже легше прочитати, однак не так уже й просто запам'ятати і ще складніше повідомити іншим – що не кажи, а використання дефісів у доменах поки що не надто розповсюджене. А зміна доменного імені – не дешеве задоволення: доводиться реєструвати новий домен, вкладати гроші в нові поліграфічні матеріали, змінити безліч основних посилань на інших сайтах і переіндексувати його в пошукових системах і каталогах.

На щастя, є менш ресурсномісткий вихід: просто виділити окремі слова великими літерами. Набір латинських символів відразу стає легко розбірливим:

OfisnaTekhnikaiOrendaNeruhomosti.com.ua

Незважаючи на те, що виділення великими літерами робить URL'и читабельними як в онлайні, так і в офлайні, багато користувачів помилково вважають, що для доменних імен має значення верхній або нижній регістр. Насправді все залежить від конфігурації хостинг-серверу, на якому розміщено сайт. Переважна більшість хостингових серверів абсолютно байдужі до регістру. Наприклад, сайт Imena.UA буде доступний незалежно від того, набираєте ви нашу адресу великими або малими літерами:

https://www.imena.ua/
https://www.IMENA.ua/
https://www.Imena.ua/
https://www.Imena.Ua/

У той самий час імена файлів і директорій сайту найчастіше є регістрозалежними. Так, URL'и http://www.IMENA.ua/domains і http://www.IMENA.ua/DOMAINS будуть вести на зовсім різні сторінки.

Намагайтеся не назвати файли і директорії сайтів однаковими іменами, наприклад, називаючи одну папку з картинками images, а іншу Images – це заплутає і вас, і хостинг-сервер.


Доменне ім'я і просування сайту

Після того як ми обрали зрозуміле і запам'ятовуване доменне ім'я, давайте подивимося, як ми можемо використовувати його для просування нашого сайту.


Згадайте про всі електронні листи, які ви розсилали минулого тижня. Звичайно, вони були підписані вашим ім'ям і email'ом, але чи підставляє поштова програма в підпис URL вашого сайту?

Більшість поштових програм дозволяють створювати цифрові підписи: кілька рядків тексту, які автоматично підставляються в кінець кожного повідомлення. Використовуйте підпис кожного разу, коли відправляєте email. Групи новин та онлайнові конференції часто дозволяють додавати підписи в ході реєстрації і додавання повідомлень. Це може здатися дрібницею, проте кожного разу, коли ви додаєте повідомлення в конференцію або надсилаєте email, ви популяризуєте свій сайт.

Не забувайте і про інші види реклами. Завжди додавайте URL свого сайту в усі друковані матеріали, а також в усі подання радіо- та телевізійної реклами. Може здатися, що це абсолютно очевидні речі і всі і так це роблять, проте найчастіше це не так. У ході своєї першої виборчої кампанії на посаду президента США 2000 року сенатор John McCain звернув на себе увагу саме своєю інноваційною передвиборною стратегією. Вона виражалася в основному в тому, що він додавав адресу свого сайту McCain2000.com в усі передвиборні матеріали і згадував його у всіх своїх інтерв'ю.

За матеріалами: NetMechanic

При повному або частковому використанні матеріалів гіперпосилання на Imena.UA обов'язкове.

Потрібна допомога? Пишіть нам прямо зараз

Відправити запит