Роботи Boston Dynamics вперше вдало пройшли смугу перешкод для паркуру

Boston Dynamics яка з недавніх пір перейшла під крило Hyundai, опублікувала відео, в якому гуманоїдні роботи Atlas хвацько долають майданчик з різними перешкодами — не гірше майстрів паркуру. А в кінці — пара ефектних сальто назад.

Atlas — це дослідницький, а не комерційний проєкт. Інженери хочуть «навчити» робота виконувати ті ж рухи, що і людина, щоб також реагувати на зміни навколишнього середовища. Це може зробити діапазон потенційних можливостей робота «практично безмежним».

«Розширення можливостей такого робота-гуманоїда, як Atlas, призводить до інновацій в апаратному та програмному забезпеченні, які застосовуються для всіх роботів в Boston Dynamics». — Скотт Куіндерма, керівник підрозділу Atlas

В цьому відео роботи пробігли смугу перешкод — стрибали по панелях, через балку і навіть зробили сальто назад. Як вони навчалися можно подивитися нижче.

Роботи змінюють поведінку в залежності від того, що бачать перед собою. Інженерам не потрібно заздалегідь програмувати стрибки для всіх можливих платформ і перешкод, з якими може зіткнутися робот. Замість цього команда створює меншу кількість шаблонів поведінки — робот зіставляє їх із середовищем і «приймає рішення».

«Мені важко уявити світ через 20 років, в якому немає мобільних роботів, які працювали б разом з людьми. Ми все ще перебуваємо в початковій стадії створення цього майбутнього. Я сподіваюся, що подібні демонстрації дають невелике уявлення про можливості роботів». — Скотт Куіндерма, керівник підрозділу Atlas

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Boston Dynamics

Читайте также:

Роботи Boston Dynamics знялися у рекламі пива

Танець робопсів Boston Dynamics на честь приєднання компанії до Hyundai Motor. Відео

Робопес Unitree Go1 від Unitree Robotics може стати компаньйоном на пробіжках. Відео

Новий робот Stretch від Boston Dynamics: для чого він потрібен?