Ось і закінчився черговий етап конкурсу NASA 3D-Printed Habitat Challenge на кращу 3D модель житла для марсіанських першопрохідців, який ще стартував в 2015 році. Було названо п’ятірку найкращих проектів. Переможці розділять між собою призову суму у розмірі $100 000.
Умови цього этапу конкурсу полягали в тому, що учасники повинні були сконструювати житло із доступних матеріалів типу марсіанського ґрунту. Були виставлені жорсткі технічні умови. Учасники мали представити журі не лише дизайнерське рішення свого проекту, але й переконати його у тому, що їх проект дому достатньої товщини та має достатньо стійкі стіни, ретельно розрахувати системи кондиціонування. Житло має бути не менше, ніж 93 м2. Воно передбачене на чотирьох жителів та має містити в собі складське приміщення.
На даний момент це вже третя стадія конкурсу. На наступному етапі перед командами постане завдання побудувати реальні 3D моделі житла у розмірі 1:3 до весни 2019 року. Переможець отримає $2 млн.
П’ятірка найкращих моделей житла серед 18 команд уже представили своє відео.
Zopherus
Команда представила спеціальну будівельну платформу, що спускається. Цей павукоподібний механізм має створювати будівлі, підніматися та переміщатися далі.
AI Space Factory
Це циліндрична конструкція під назвою Marsha. Саме форма цього проекту дозволяє виділитись серед конкурентів. Автори вважають, що така форма – найоптимальніша для друку і раціональна з точки зору навколишнього середовища.
Kahn-Yates
Автори цієї конструкції показали журі будиночок незвичайної конструкції з напівпрозорою частиною зверху. Саме через нього буде проходити сонячне світло. Всередині можна побачити гвинтові сходи.
SEArch+/ApisCor
Розробники цієї моделі зробили акцент не на дизайн, а на надійний захист від радіації. Зовні житло доволі непримітне, проте воно захищене сферичним куполом, який пропускає сонячне світло.
Northwestern University
Останній проект житла має форму параболічного куполу. Для більш комфортного будівництва розробники хочуть використати надувний каркас в якості основи, а поперечні балки та сам купол надрукувати за допомогою 3D-принтеру.
БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО: