Робозелень або зелень, вирощена роботами. Відео

«Ми наново винайшли сільське господарство, щоб вирощувати найсмачніші продукти для всіх». Саме таке гасло красується на сайті проекту Iron Ox — першої роботизованої ферми з вирощування зелені в Сан-Карлосі, штату Каліфорнія.

Стартап розміщений на величезній площі в 8000 м². При цьому обслуговують його команда всього з 15 чоловік, що дуже важливо, враховуючи тотальну нестачу аграрних фахівців. Особливістю цієї фермі є те, що тут на рівні з людьми працюють два повністю автономних робота, які роблять посадку, доглядають та збирають врожай. Один із залізних співробітників постійно переміщує величезні піддони з рослинами вагою майже 500 кг, другий займається посадкою, пересадкою по мірі росту рослин і збором врожаю. Управляються роботи розумною програмою «The Brain», яка володіє штучним інтелектом для точного визначення і аналізу складу суміші поживних речовин, в якій ростуть продукти і їх ступеня дозрівання. Ріст рослин забезпечує спеціальна гідропонна система, що включає поживні речовини, розчинені у воді, насиченої киснем.

На даний момент Iron Ox експериментально вирощує тільки листову зелень і трави, але в майбутньому планується посадка і інших більш складних культур.

Співзасновник компанії Брендон Александер (Brandon Alexander) обіцяє врожайність у 26 000 одиниць на рік, що можна порівняти з типовою відкритою фермою по площі в раз 5 більше. Його амбітні плани включають будівництво мережі роботизованих ферм поблизу міст, щоб поставляти споживачам по справжньому свіжі продукти.

«На даний момент свіжі продукти в магазинах досить складно назвати свіжими в прямому сенсі цього слова, тому, що щоб потрапити на прилавок їм доводиться пройти довгий шлях в 3000 км, що часом займає до тижня. Ми хочемо скоротити шлях постачання свіжої листової зелені й овочів, розмістивши робоферми поблизу міст». – каже Брендон.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: MIT Tehnology Review

Читайте также:

Менше пластику. Смачне екологічне пакування для продуктів швидкого харчування

Робот Stretch, який покликаний переосмислити майбутнє домашньої автоматизації

Ідеальний спортзал при карантині або як можна ефективно займатися вдома

Рукавички, які дозволяють «чути» мову жестів