10 надихаючих бізнес-ідей технології 3D-друку у 2024 році

За допомогою 3D-друку можна запустити бізнес у найрізноманітніших сферах — від створення прикрас до робототехніки. Пропонуємо 10 ідей, як заробити на новій технології.

На початку 1980-х автомобільний конструктор Хідео Кодама подав заявку на реєстрацію першого патенту на 3D-друк. Система швидкого прототипування дозволяла створювати форми з різних матеріалів і надавати їм жорсткості під дією ультрафіолету. Відтоді винахідники, дизайнери та інженери вдосконалили технологію, зробили її більш ефективною і комерційно доступною.

Ринок продуктів і послуг 3D-друку зростає і, згідно з дослідженням, до 2026 року досягне $37 млрд.

Що таке 3D-друк?

3D-друк — це спосіб створювати фізичні об’єкти з пластику, металу, нейлону та інших матеріалів, викладаючи їх шарами. Для формування складних структур принтерам потрібні спеціальні 3D-моделі, просунута технологія сканування та автоматизоване проєктування.

3D-принтери можуть коштувати від кількох сотень до тисяч доларів, залежно від якості та моделі. Перелічимо найпопулярніші технології, які вони використовують.

  • Моделювання методом пошарового наплавлення (FDM). Найпоширеніший серед звичайних споживачів тип принтерів формує пластикові об’єкти через нагріте сопло.
  • Стереолітографія (SLA). Процес, при якому лазери полімеризують рідку смолу, перетворюючи її на затверділий матеріал.
  • Селективне лазерне спікання (SLS). Перетворює полімерний порошок на тверді об’єкти.
  • Пряме лазерне спікання металів (DMLS). Використовує високопотужний лазер для пошарового конструювання об’єктів із металевого порошку.
  • Цифрова обробка світлом (DLP). Полімеризує рідку смолу у твердий матеріал за допомогою цифрового світлового проєктора.

Бізнес-ідеї для 3D-друку

3D-друк стає дедалі доступнішим, і тепер багато підприємців шукають, як можна отримати вигоду з індивідуальних рішень для виробництва на замовлення. Ось кілька бізнес-ідей, що підходять для малого бізнесу.

Прототипування

3D-принтери можна використовувати для створення функціональних прототипів товарів, які ви маєте намір випускати. Це допоможе оцінити їхні конструкційні якості та зовнішній вигляд, перш ніж витрачати багато грошей на виробництво. Так, наприклад, зробив підприємець Алекс Коммонс — його компанія Bulat Kitchen за допомогою 3D-друку представила прототипи преміум-ножів, перш ніж почати випускати справжні.

Мистецтво

Графічні дизайнери та скульптори можуть використовувати 3D-принтери для створення творів мистецтва на основі власних оригінальних дизайнів. Технологія дозволить створювати складні роботи, які інакше вимагали б багато зусиль і часу. Отримані об’єкти можна виставляти в онлайн-галереях, продавати на маркетплейсах або відкрити власний інтернет-магазин.

Товари на замовлення

Можна створювати товари за індивідуальним замовленням, змінюючи їх відповідно до побажань замовника — наприклад, надрукувати на 3D-принтері кастомізовану оправу для окулярів, підігнану точно під форму обличчя і вух клієнта. Крім того, ця технологія знайде застосування в медичній галузі, наприклад, для індивідуального протезування.

Взуття

3D-друк буде корисним і в модній індустрії. Так, за його допомогою можна створювати товари з більш екологічних, а не ресурсомістких матеріалів, які часто використовуються у традиційному виробництві. Наприклад, інноваційна технологія 3D-в’язання дозволяє взуттєвій компанії Rothy’s випускати зручне екологічне взуття, зроблене з сучасних матеріалів, у тому числі переробленого пластику.

Колекційні товари

Як щодо запуску бізнесу з виготовлення колекційних предметів на замовлення? За допомогою 3D-друку можна створити унікальні подарунки. Популярність мають індивідуальні фігурки та статуетки у вигляді друзів, родичів або домашніх улюбленців замовника.

Прикраси

Захоплюєтеся створенням ювелірних прикрас? Використовуйте метали та віск, щоб надрукувати на 3D-принтері намиста, браслети, сережки та кільця. Технологія дозволить розробити унікальний дизайн за запитом клієнта.

Моделі будівель

3D-принтер здатний створити деталізовані моделі об’єктів нерухомості. А в архітекторів і підрядників з’явиться потужний інструмент для розробки індивідуальних форм, які точно передають концепцію майбутньої будівлі.

Додатки до товарів

На 3D-принтері можна друкувати запасні частини: наприклад, відсутні деталі інструментів, іграшок або побутової техніки. Крім того, технологія дозволяє модифікувати наявні товари, зокрема створювати ергономічні чохли для телефонів.

Навчання 3D-друку

З надійним 3D-принтером можна організувати навчальні курси для любителів або підприємців.

Робототехніка

3D-принтери можна використовувати для розробки індивідуальних роботизованих рішень у різних галузях, включаючи виробництво, медицину та будівництво. Згідно з деякими оцінками, світовий ринок робототехніки перевищить $200 млрд до 2030 року, а це означає, що інтерес до цієї сфери лише зростає. Крім того, 3D-друк буде корисним при створенні частин роботів зі складною геометрією.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Shopify

Читайте также:

9 фантастичних фільмів, де штучний інтелект керує машинами у реальному світі

Штучний інтелект в сфері освіти: як використовувати нейромережі вчителям

У Техасі з’явиться перший у світі готель, надрукований на 3D-принтері

Літій-іонні акумулятори: що потрібно знати і чого не треба боятися