Добірка книг на літо від Білла Гейтса

Білл Гейтс запропонував список книг та один серіал, які рекомендує на літо 2024 року.

Один із пунктів списку — серіал «Повільні коні» від Apple TV+, заснований на книгах Міка Геррона. Гейтс підкреслив, що серіал зацікавив його унікальним зображенням головного героя, Джексона Лема, який, хоч і є антитезою Джеймса Бонда, але має унікальну здатність несподівано перехитрити своїх супротивників.

Гейтс порівняв серіал з улюбленими фільмами Роберта Редфорда, такими як «Три дні Кондору» та «Шпигунські ігри», і додав «Повільні коні» до свого списку рекомендацій.

Дивні нові слова

Далі у списку міститься книга «Дивні нові слова» автора Сала Кана, засновника Khan Academy. Кан розглядає вплив штучного інтелекту на освіту, пропонуючи, як він може допомогти підвищити успішність учнів, полегшити роботу вчителів та зробити освіту більш доступною. Гейтс зазначив, що використав Khan Academy для особистого навчання та вважає Кана провидцем в освітній сфері.

Кан пропонує використовувати чат-боти, наприклад ChatGPT, як індивідуальних репетиторів, які можуть допомогти з математичними завданнями, підказуючи та пояснюючи складні концепції, і навіть допомагати з написанням есе. Він визнає, що інтеграція штучного інтелекту в освіту несе певні труднощі, але наголошує на необхідності починати діяти вже зараз, враховуючи, що в майбутньому фахівці, які вміють працювати зі штучним інтелектом, особливо цінуватимуться на ринку праці.

Як дізнатися людину

Третя рекомендація Білла Гейтса — книга Девіда Брукса «Як дізнатися людину». У цьому творі автор обговорює значущість та навички міжособистісного спілкування. Гейтс згадує, як у молодості вважав за краще усамітнення та читання, але його мати наполягала на розвитку комунікативних навичок, що, на його думку, значно вплинуло на його життя. Брукс підкреслює важливість активного слухання та здатність робити так, щоб співрозмовник відчував себе почутим та цінним.

Книга закликає не лише вчитися уважно слухати, а й брати активну участь у діалозі, ставлячи відкриті питання та показуючи щирий інтерес до розповіді співрозмовника. Це, за словами Брукса, особливо актуально в цифрову епоху, коли технології, що надають широкі можливості для спілкування, одночасно сприяють посиленню почуття самотності та роз’єднаності.

Жінки

Четверта книга, яку Гейтс включив до свого списку, — «Жінки» Крістін Ханна. Цей роман пропонує альтернативний погляд на В’єтнамську війну через історії жінок, які брали активну участь у ній. Головна героїня, медсестра Френкі Макграт, добровільно вирушає до В’єтнаму, щоб допомогти пораненим та дослідити власні межі мужності та стійкості. Гейтс зазначає, що, попри значний внесок жінок у війну, їхня роль часто залишалася непоміченою та недооціненою.

Заразлива щедрість

Завершує список Гейтса книга «Заразна щедрість» Кріса Андерсона, куратора конференції TED. Андерсон аналізує, як щедрість може змінити світ на краще і як кожен з нас може зробити свій внесок у цю зміну. Гейтс підкреслює, що Андерсон пропонує не тільки великомасштабні, але й особистіші способи вияву щедрості, такі як поділ знань, підтримка соціальних акцій та повсякденні добрі справи. Книга викликає роздуми про те, як навіть невеликі дії можуть призвести до значних соціальних змін.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: GatesNotes

Читайте также:

5 способів підвищити продуктивність, яким варто навчитися у дітей

4 поради, які допоможуть захистити розумний будинок

Сам собі Моцарт і Дрейк: добірка музичних нейромереж

Як користуватися Artbreeder — нейромережею, яка вміє «схрещувати» зображення та створювати нові