Верховна Рада прийняла закон «Про електронну комерцію», черга — за підписом Президента

Епопея тривалістю в декілька років із прийняттям закону про електронну комерцію вийшла на фінішну пряму: у другому читанні законопроект 0957 було прийнято 3 вересня 2015 року українським парламентом, тепер — черга за підписом Президента України.

Одним із ініціаторів закону є Ольга Белькова (колишній керуючий партнер EastLabs). Основна мета законодавчого акту — визнання рівноцінним електронний правочин та паперові документи з купівлі-продажу товарів та послуг в інтернет-магазинах. Завдяки цьому законові публічна електронна оферта на сайті магазину буде визнана рівною паперовим документам, що сприятиме вищій прозорості фінансового обліку, податкової звітності та судочинства.

Також в тексті законопроекту визначено фундаментальні поняття інтернет-торгівлі, її форм та інструментів; обов’язковою є вимога до продавця про надання електронного документу, квитанції або чека до проданого товару із зазначенням юридичних реквізитів продавця та гарантійних строків і умов.

Передбачено цим законом і використання тимчасових ідентифікаторів для підтвердження купівлі-продажу та сплати за товар онлайн чи за допомогою мобільного.

Нагадаємо, цей законопроект обговорювався разом із іншими ініціативами та трендами вітчизняної інтернет-торгівлі під час цьогорічної конференції iForum.

Джерело: ain.ua

Читайте также:

Чат-бот Bard приходить в Україну: основні доступні функції

9 стартапів представлять Україну на Web Summit 2023

Як видалити російський контент з пошукових систем та соціальних мереж

12 стартапів з України на CES 2023