5 конструкторів онлайн опитувань, які зроблять ваш маркетинг краще

За даними дослідження від Harvard Business Review, компанії, що активно використовують дані з опитувань, на 30% швидше адаптуються до умов ринку, що змінюються, і на 45% ефективніше в утриманні клієнтів.

Не дивно, що попит на якісні інструменти для створення та аналізу опитувань зростає з кожним роком. У зв’язку з цим вибір відповідного конструктора опитувань — не просто питання зручності, а й стратегічної важливості. Правильно вибраний інструмент може стати ключем до глибокого розуміння вашого ринку, клієнтів та власної команди.

Що робить хороший конструктор опитувань

Якісний конструктор опитувань – це не просто інструмент для збирання даних. Це засіб для ефективної взаємодії з цільовою аудиторією, інтеграції даних та аналітики. Ось кілька ключових характеристик, які необхідні для цього:

 • Інтуїтивний інтерфейс: Система має бути простою та зрозумілою для всіх рівнів користувачів, від новачків до експертів.
 • Багато типів запитань: Можливість використовувати різні формати запитань — від вибору однієї відповіді та множинного вибору до сортування та текстових відповідей.
 • Персоналізація та сегментація: Можливість настроїти опитування так, щоб різні групи респондентів бачили різні запитання чи варіанти відповідей.
 • Вбудована аналітика: Детальна статистика та візуалізація даних у реальному часі.
 • Мобільна оптимізація: Опитування повинні бути доступними та зручними для заповнення на всіх типах пристроїв.
 • API та інтеграції: Можливість легко інтегруватися з іншими системами та сервісами, для автоматизації роботи та покращення аналітики.
 • Безпека та конфіденційність: Гарантія того, що дані респондентів зберігатимуться в безпеці.
 • Вартість та гнучкість тарифів: Система має бути вартісно-ефективною та пропонувати різні тарифні плани для різних потреб та бюджетів.
 • Ефективність для різних галузей (HR, маркетинг, дослідження)

Ми підготували докладний огляд п’яти конструкторів опитувань, які заслуговують на вашу увагу. Ми розглянули їх ключові функції, унікальні можливості, а також застосування у різних сферах: від HR та маркетингу до соціологічних досліджень.

Google Forms

Google Forms – це доступний та інтуїтивно зрозумілий інструмент для створення опитувань та форм. Він інтегрований з екосистемою Google, що полегшує процес збирання та аналізу даних. Однак, попри простоту використання, Google Forms має обмежений функціонал у порівнянні з більш спеціалізованими сервісами.

Застосовність у різних галузях

 • HR: Google Forms може бути використаний для базових завдань, таких як збирання заявок на вакансії або проведення анкетування серед співробітників. Однак, для глибшого аналізу та тестування він може бути недостатнім.
 • Маркетинг: Для швидких опитувань чи збору відгуків клієнтів цей сервіс буде цілком доречним. Він простий у налаштуванні та не вимагає спеціалізованих навичок.

Згідно з дослідженням від Capterra, Google Forms — один із найпопулярніших інструментів для опитувань серед малого та середнього бізнесу. Однак, його обмежений функціонал робить його менш привабливим для складних досліджень та професійного використання у галузях, які потребують високого ступеня аналітики.

Висновок. Якщо ви шукаєте базовий, але надійний інструмент для створення опитувань, Google Forms – це чудовий вибір. Однак для складніших завдань вам знадобиться спеціалізований інструмент, який пропонує більше можливостей при створенні опитування, а також глибокого аналізу даних.

SurveyMonkey

SurveyMonkey – це один із найвідоміших інструментів для створення опитувань та анкет. Сервіс пропонує широкий функціонал, включаючи різні типи питань, логіку переходів та можливості для A/B тестування.

Застосування у різних галузях

 • HR: SurveyMonkey часто використовується для проведення опитувань серед співробітників та оцінки задоволеності персоналу. Його розширені функції аналізу даних та кастомізації роблять його чудовим вибором для HR фахівців.
 • Маркетинг: Сервіс пропонує інтеграцію з різними CRM-системами та дозволяє впроваджувати опитування прямо в електронні листи та вебсайти. Це полегшує збирання даних про споживачів та оцінку ефективності маркетингових кампаній.

Згідно зі звітом від Forrester Research, SurveyMonkey є одним із лідерів у галузі SaaS-рішень для проведення опитувань. Однак, варто зазначити, що для повного доступу до всіх функцій знадобиться найвищий тарифний план.

Висновок. SurveyMonkey – це потужний і багатофункціональний інструмент, що добре підходить для професіоналів у галузі HR та маркетингу. Однак його висока вартість може бути перешкодою для малого та середнього бізнесу. Якщо вам потрібен сервіс з багатими можливостями з аналітики та кастомізації, SurveyMonkey – чудовий вибір, але не забувайте про бюджетні обмеження.

Typeform

Typeform – це унікальний конструктор опитувань, який ставить акцент на інтерфейсі користувача. Його основна перевага полягає у динамічному, майже розмовному стилі опитувань, що суттєво підвищує рівень залучення респондентів.

Застосовність у різних галузях

 • HR: Для HR-фахівців якість опитування може бути такою ж важливою, як і її зміст. Typeform з його інтерактивним дизайном може бути ідеальним рішенням для опитувань щодо оцінки рівня задоволеності співробітників або для співбесід.
 • Маркетинг: У маркетингу візуальний компонент найчастіше грає ключову роль. Typeform дозволяє створити стильні та привабливі опитування, що може бути корисним для брендів, які хочуть залишити позитивне враження.

Завдяки зовнішній привабливості опитувань Typeform, залучення користувачів може виявитися вищим, ніж у традиційних опитуваннях. Однак варто враховувати, що ця платформа може не запропонувати такий широкий функціонал та глибоку аналітику, як інші сервіси.

Висновок. Typeform – це відмінний вибір для тих, хто хоче створити не просто опитування, а інтерактивний досвід. Однак для брендів і компаній, в яких необхідно дотримуватися суворої відповідності брендбуку, багато візуальних можливостей Typeform не знадобляться.

JotForm

JotForm простий у використанні та пропонує широкий діапазон можливостей для створення різних типів форм та опитувань. Одним з його ключових аспектів є інтеграція з безліччю інших платформ, таких як Google Sheets, Dropbox і PayPal.

Застосовність у різних галузях

 • HR: У HR JotForm може бути використаний для створення різних анкет для співбесід, а також для опитувань серед співробітників про корпоративну культуру.
 • Маркетинг: Платформа надає маркетологам можливість створення опитувань для дослідження ринку та клієнтських переваг, а також інтеграцію із CRM-системами.

JotForm виділяється своєю гнучкістю та наявністю багатого функціоналу. Однак, як наголошують експерти, потрібен час для освоєння всіх можливостей цієї платформи, щоб отримати з неї максимальну користь.

Висновок. JotForm – це потужний інструмент, який пропонує гнучкість та широкі можливості інтеграції. Він може бути корисним для компаній, які вже використовують певні інструменти та хочуть інтегрувати опитування прямо у свої поточні робочі процеси.

Qualtrics

Qualtrics вважається одним із найбільш потужних інструментів для опитувань та досліджень. Це рішення примітне своїм глибоким набором функцій для аналізу даних, включаючи опції для складних логічних переходів та множинних питань.

Застосовність у різних галузях

 • HR: Qualtrics може бути використаний для комплексних досліджень корпоративної культури та рівня задоволеності співробітників, а також для аналізу результатів тренінгів та розвитку.
 • Маркетинг: У сфері маркетингу цей інструмент корисний для проведення глибоких досліджень ринку та сегментації аудиторії, що дозволяє розробляти більш точні маркетингові стратегії.

Qualtrics можна відзначити як одного з лідерів у галузі опитувальних інструментів. Експерти наголошують на його потужних можливостях аналізу та інтеграції з іншими інструментами, але також зазначають, що для використання всіх його функцій потрібні спеціалізовані навички.

Висновок. Qualtrics ідеально підходить для тих, хто шукає не просто конструктор опитувань, але складний інструмент для аналізу даних. Це робить його особливо привабливим для великих організацій із великими дослідницькими проєктами.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Читайте также:

Як користуватися Artbreeder — нейромережею, яка вміє «схрещувати» зображення та створювати нові

Сім ідей технологічних подарунків на день всіх закоханих

15 гаджетів, які було б приємно отримати в подарунок на Новий рік

10 інструментів, які допоможуть знайти та видалити найбільші файли на диску