11 лідерів, які змінюють штучний інтелект, — від Сема Альтмана до «хресної матері штучного інтелекту»

Дехто вважає, що генеративний штучний інтелект з’явився з виходом ChatGPT у 2022 році. Однак на дослідження, що заклали основу для сучасного штучного інтелекту, пішли роки. Розробники, які їх очолювали, досі впливають на великі технологічні компанії та осіб, які ухвалюють рішення.

Сем Альтман

Це, мабуть, найвідоміше ім’я у сфері штучного інтелекту. Сем Альтман — CEO і співзасновник OpenAI. Вихід ChatGPT у 2022 році пов’язують із популяризацією генеративного штучного інтелекту.

Мільярдер вкладався в Reddit, фінтех-стартап Stripe, атомну енергетичну компанію Helion та інші. Нещодавно Альтман інвестував у стартап чистої енергетики Exowatt, який розробляє технології для центрів обробки даних, що забезпечують роботу додатків штучного інтелекту.

Джеффрі Хінтон

Джеффрі Хінтона прозвали «хрещеним батьком штучного інтелекту» завдяки розробленій ним нейромережі, яка ідентифікувала об’єкти по фото. Хінтон довгий час досліджував штучний інтелект у Google, а потім пішов із компанії, щоб зосередитися на інформуванні про небезпеку технології. Він вважає, що штучний інтелект може посилювати упередженість та дискримінацію, провокувати зростання безробіття та поширювати фейки.

«Я не впевнений, що хороший штучний інтелект, який бореться із поганим штучним інтелектом, зможе отримати контроль, — заявив Хінтон минулого літа на технологічній конференції Collision у Торонто. — До того як він стане розумнішим за нас, розробники повинні докласти чимало сил, щоб зрозуміти, що може піти не так, як штучний інтелект може спробувати отримати контроль. Я вважаю, уряд має стимулювати великі компанії, які його розробляють, витрачати на це сумісний обсяг ресурсів».

Йошуа Бенжіо

Бенжіо — канадський вчений інформатик, чиї дослідження глибокого навчання були відзначені премії Тюрінга у 2018 році поряд з роботами Хінтона та Яна Лекуна. Завдяки результатам його дослідження комп’ютери змогли вивчати мови та створювати діпфейки. Йошуа Бенжіо також започаткував дослідницький стартап Element AI.

Ян Лекун

Головний науковий співробітник Meta Platforms Inc. Ян довго працював з Хінтоном та Бенжіо. Результати його праць 1980-х та 1990-х допомогли підготувати ґрунт для розвитку сучасних технологій штучного інтелекту. Як і Хінтон і Бенжіо, Лекун просував ідею створювати нейромережі, які б нагадували людський мозок за здатністю до навчання. У Meta він сконцентрований на застосуванні штучного інтелекту у боротьбі з дезінформацією та ненависницькими висловлюваннями.

Фей-Фей Лі

Хрещена мати штучного інтелекту Лі винайшла ImageNet — набір даних для покращення комп’ютерного зору. Багато хто вважає його каталізатором буму штучного інтелекту.

Сьогодні Лі спільно із законодавцями США працює над тим, щоб забезпечити захисні механізми для технології. Американський Білий дім включив Фей-Фей до складу національної робочої групи з досліджень штучного інтелекту.

«Штучний інтелект можна використовувати на благо суспільства, особливо якщо ми зробимо так, щоб людська участь завжди залишалася цінною», — заявила Лі, виступаючи в лютому в Принстонському університеті.

Зараз Лі збирається запустити стартап просторового інтелекту, який «обробляє візуальні дані як людина». Завдяки цьому штучний інтелект має навчитися будувати складніші логічні міркування.

Даріо та Даніела Амадей

Брат і сестра Амадеї започаткували стартап Anthropic, в рамках якого розроблено чат-бот Claude — конкурент ChatGPT. До цього пара працювала в OpenAI. Anthropic називається суспільно-корисною корпорацією (PBC). Це означає, що до статуту компанії включено пункт про створення суспільного та соціального блага.

«Ми хочемо, щоб перехід до більш потужних систем штучного інтелекту справив позитивний вплив на суспільство та економіку в цілому, – повідомила Даніела Амадей виданню The Atlantic минулого року. — Ось чому багато наших досліджень спрямовані на пошук способів краще розуміти, як влаштовані системи, знизити ризики та розробити керовані, зрозумілі та безпечні системи штучного інтелекту».

Нещодавно Anthropic уклав угоду на $4 млрд із техгігантом Amazon, який використовуватиме продукти штучного інтелекту для Amazon Web Services.

Ендрю Ін

Якщо Хінтон і Бенжіо — циніки, то Ін — оптиміст. У 2011 році він заснував проєкт зі штучного інтелекту Google Brain, а потім очолив китайську технологічну компанію Baidu, що займається розробкою штучного інтелекту.

Цього року Ендрю Ин увійшов до складу ради директорів Amazon. Техгігант вкладає величезні кошти у технологію. Нині Ендрю управляє фондом, що займається інвестиціями в штучний інтелект.

Мустафа Сулейман

Сулейман став співзасновником двох впливових стартапів в області штучного інтелекту — DeepMind та Inflection. Google згодом придбав перший стартап, а Microsoft переманив співробітників другого, зокрема Сулеймана. Зараз він обіймає посаду CEO Microsoft AI, очоливши відділ досліджень та розробки інструментів штучного інтелекту. У минулому його звинувачували у тому, що він влаштовував цькування співробітників DeepMind.

Клеман Деланг

Деланг очолює Hugging Face, стартап, який зробив внесок у демократизацію штучного інтелекту завдяки вдосконаленню технологій з обробки природної мови (NLP) з відкритим вихідним кодом.

«Потрібно, щоб більше компаній та організацій виклали у відкритий доступ і з вільним кодом свої моделі та набори даних, щоб кожен міг створювати продукти на базі штучного інтелекту», — вважає Деланг.

Деміс Хасабіс

Деміс Хасабіс, CEO Google Deepmind, працює над створенням інструментів штучного інтелекту, які одного разу зможуть створювати ліки — від антибіотиків до антиракових засобів. Під його керівництвом Deepmind також представив чат-бот Gemini, конкурента ChatGPT. Його використовують такі великі компанії, як Goldman Sachs та Mercedes Benz.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: QUARTZ

Читайте также:

Дослідження: люди вже не можуть відрізняти спілкування з людиною та ChatGPT

Технології на Євро-2024, які змінюють футбол

Навіщо AI у телевізорі? 7 фішок свіжої лінійки телевізорів Samsung

Дипфейк-аватари від Synthesia отримають повноцінні тіла