Apple Intelligence проти фішок зі штучним інтелектом Google Pixel — у кого нововведення цікавіше?

Днями дебютувала iOS 18.1 з першою частиною нейромережевих функцій актуальних iPhone. На цей раз IT-гігант опинився в ролі того, хто наздоганяє. Адже ще в серпні, коли надійшла в продаж серія Pixel 9, покращені можливості штучного інтелекту Google стали доступні публіці. Ми вирішили порівняти, що обидві системи пропонують щодо штучного інтелекту.

Що пропонує Apple

Зазначимо, що не всі опції, анонсовані на презентації iPhone 16, дісталися стабільного релізу. Але в iOS 18.1 кілька фішок можна випробувати. Служба Writing Tools дозволяє взаємодіяти з текстом із будь-якого ПЗ. Стане в пригоді для перефразування повідомлень у різних стилях, скорочення або виправлення помилок. У тому числі можна оформити дані у вигляді списку чи таблиці. Помічника Siri зробили розумнішим: тепер він здатний пам’ятати контекст розмови, а голос і відповіді стали звучати природніше. Також Siri допоможе з навігацією за параметрами iPhone, якщо потрібно знайти специфічне налаштування. Тепер запити зручно вводити й з клавіатури.

Є Smart Reply — штучний інтелект напише потрібну відповідь на повідомлення для економії часу. До поштового клієнта впровадили інтелектуальне сортування: пріоритетні листи виводяться зверху. Розумний пресет фокусування Reduce Interruptions фільтрує звукові сповіщення, залишаючи лише важливі. У панелі повідомлень є опція стислого подання текстів від одного відправника. Прокачали й сервіс «Фото». У розділі Memories легко створювати мініфільми зі спогадами. Система автоматично компілює матеріали з опису. Пошук може знаходити будь-який контент за словами, причому аж до окремих фрагментів роликів. А інструмент Clean Up видаляє вибрані об’єкти зі знімків, домальовуючи відповідний фон за допомогою нейромережі.

Нарешті, додали транскрипцію телефонних розмов та голосових записів з подальшим їх узагальненням. І це ще не все — ChatGPT, Visual Intelligence, генерація картинок через Image Playground та авторські емодзі Genmoji вже тестуються в беті iOS 18.2. Головний мінус Apple Intelligence — сумісність тільки з англійською (США) і лише кількома актуальними гаджетами. Втім, активувати все нескладно – достатньо виставити відповідну мову інтерфейсу та приєднатися до списку очікування через налаштування.

А що у Google?

Головний козир серії Pixel 9 – помічник Gemini. У ньому застосовується локальна мовна модель, що вміє виходити в інтернет, розпізнавати картинки та відповідати на специфічні питання. Їх можна вводити як текстом, так і голосом. Утиліта нещодавно отримала підтримку поділу екрана та вид спиваючого вікна, що спрощує багатозадачність. Усі стандартні дії на базі Google Асистента теж працюють. Активним користувачам екосистеми Google стане у пригоді вибіркова інтеграція з різними сервісами: «Календарем», «Диском», Google Docs, Gmail і не тільки.

Це дійсно зручно — на запит Gemini здатний швидко знайти дані з необхідного листа, нагадати про плани та події в календарі або з’ясувати завантаженість трафіку в конкретний день. Передбачено і діалоговий режим Gemini Live. Він призначений для консультації із заданої теми в реальному часі. Протягом розмови можна уточнювати різні моменти, причому контекст не втрачається. Голос зробили природним, а після завершення розмови зберігається його текстовий транскрипт.

Google не перший рік розвиває фірмові фотофішки, тож їх чимало. Редактор на базі штучного інтелекту Magic Editor ще в серії Pixel 8 мав цікаві опції, включаючи видалення об’єктів з картинок, усунення шумів з відео та Zoom Enhance (підвищення якості фотографій із цифровим зумом). З нового є Add Me, що дозволяє додати ще одну людину на фото постфактум. Алгоритм безшовно склеює два знімки — скажімо, до первісного варіанту з двома людьми приєднується ще один, який увійшов у кадр після. Інструмент Reimagine перемальовує фон зображень: можна змінити день на ніч, додати північне сяйво і так далі. Для покращення роликів є функція Video Boost. Є й Autoframe, здатна розширювати межі фотографій, перетворюючи звичайний кадр на ширококутний.

Call Notes записує та резюмує телефонні розмови у текстовому форматі. Не забули й про створення картинок. Раніше вона застосовувалася до створення шпалер. А 2024-го дебютувала утиліта Pixel Studio, яка формує зображення на запит прямо на пристрої — хмарні обчислення не залучені. У штатному додатку погоди нейромережа генерує стислий звіт про умови поточного дня — AI Weather Report. Програма Screenshots пропонує автосортування скриншотів за колекціями, посилання на вебсторінки та розумний пошук за описом. Circle to Search дозволяє обвести будь-який фрагмент на дисплеї та знайти інформацію про нього у пошуковій системі.

Замість підсумків

Обидва бренди пропонують унікальний набір опцій, тому прямо порівняти можна лише деякі з них. У кожній із систем доступний свій асистент на базі штучного інтелекту, здатний розуміти контекст, видавати корисні відомості та полегшувати управління гаджетом. Gemini вміє шукати інформацію через Google і підтримує безліч мов. Нова Siri обмежується англійською, але в помічника скоро інтегрують ChatGPT — найпотужнішого на сьогодні чат-бота. Пошуковий гігант, своєю чергою, приділив багато уваги опціям на базі штучного інтелекту для обробки фото та відео. У плані їхньої різноманітності смартфони Pixel все ж таки попереду.

Генерація картинок у вендорів можна порівняти за якістю. Однак бонусом для користувачів iOS та iPadOS 18.2 стане можливість створювати унікальні емодзі Genmoji за описом, а також ілюстрації записів у «Нотатках». Visual Intelligence та Circle to Search – дуже схожі інструменти візуального пошуку. Різниця в тому, що на iPhone потрібно наводити камеру на об’єкти, а ітерація Google дозволяє обводити елементи на екрані. Не варто забувати й про Writing Tools — тут виручає гнучка функціональність iOS 18.

І все ж таки підхід «корпорації добра» має одну незаперечну перевагу — доступність нововведень на різних смартфонах. Наприклад, Gemini Nano сумісна з деякими моделями Samsung, Motorola, Xiaomi та realme. Той самий Circle to Search вже запрацював не тільки на флагманах, а й на бюджетниках на кшталт Galaxy A55, а також на Honor Magic V3 та Xiaomi 14T. Підтримка Apple Intelligence обмежується серією iPhone 16 та iPhone 15 Pro Max; версіями iPad з чіпом А17 Pro та новіше; комп’ютерами Mac з чіпом M1 та вище. Число підключених країн теж поки невелике, та й самі фішки викочують неквапливо – iOS 18.2 вийде лише у грудні.

Більше цікавого:

Читайте также:

Gemini Live тепер говорить українською

8 сервісів для перевірки текстів на штучний інтелект

Google запустив в Україні платформу із безкоштовними ресурсами для вивчення штучного інтелекту

9 фантастичних фільмів, де штучний інтелект керує машинами у реальному світі