Британська поліція тестує детектива на базі штучного інтелекту

Поліцейське управління Великобританії передало нерозкриті справи штучному інтелекту. Система під назвою Soze розроблена в Австралії й здатна за лічені години аналізувати розслідування які продовжувались десятиліттями.

Поки невідомо, наскільки точна система Soze – це викликає серйозне занепокоєння, оскільки моделі штучного інтелекту можуть давати невірні та вигадані відповіді.

Soze тестується в поліцейському управлінні Ейвона та Сомерсета, яке обслуговує деякі частини Південно-Західної Англії. Програма сканує та аналізує електронні листи, акаунти у соцмережах, відео, фінансові звіти та інші документи.

Повідомляється, що штучний інтелект зміг приблизно за 30 годин просканувати докази у 27 «складних» справах. Людині на це потрібно було б 81 рік.

У Великій Британії реалізується ще один проєкт за участю штучного інтелекту — створення бази даних ножів та мечів, які багато підозрюваних використали для скоєння злочинів проти мешканців країни.

Штучний інтелект сумно відомий тим, що схильний до помилок та хибнопозитивних результатів, особливо якщо застосовується у правоохоронній сфері.

  • Модель, яка визначає ймовірність того, що підозрюваний вчинить інший злочин у майбутньому, виявилася неточною та упередженою стосовно темношкірих людей.
  • Розпізнавання облич за допомогою штучного інтелекту може призвести до затримання тих, хто не скоїв злочинів.

Нещодавно Комісія США з цивільних прав розкритикувала використання штучного інтелекту у поліцейській діяльності.

Є думка, що якщо аналізом займаються машини, результат буде точним. Однак ці системи побудовані на даних, зібраних людьми, які можуть помилятися і бути упередженими. А значить, у них із самого початку закладено помилки, які ми самі робимо.

Більше цікавого:

Джерело: Futurism

Читайте также:

Google DeepMind навчила робота грати в настільний теніс на рівні людини

Інтерв’юер із застосуванням штучного інтелекту вже не новина або як працюють передові HR сервіси по всьому світу

Як плани Google відмовитися від звичного пошуку можуть змінити інтернет

Румунський стартап розробляє розумні окуляри, які допоможуть бачити сліпим