Чат-бот, який дозволяє спілкуватися з 60-річною версією себе

Вчені з Массачусетського технологічного інституту сподіваються, що розмови із 60-річним собою можуть змінити погляди на життя, гроші та роботу. Якщо замість того, щоб реалізувати плани, людина лежить на дивані, об’їдається фастфудом і не упорядковує фінанси, можливо, настав час поговорити з собою з майбутнього.

Машина часу поки недоступна, але науковці з Массачусетського технологічного інституту (MIT) створили чат-бот, який імітує користувача у старості та ділиться життєвими спостереженнями та мудрими порадами. Основна мета проєкту — надихнути людей більше думати сьогодні, ким вони хочуть бути завтра.

Як аватар чат-бота з’являється фотографія самого користувача, але зістарена, зі зморшками та сивим волоссям. Аватар генерує правдоподібні спогади й, ґрунтуючись на сьогоднішніх прагненнях людини, розповідає історії про її успішне життя.

«Мета полягає в тому, щоб стимулювати довготривале планування та зміну поведінки, — каже Пет Патаранутапорн, який працює у проєкт “Майбутній ти” у медіалабораторії MIT. — Це може мотивувати людей приймати мудрі рішення, які вплинуть на їхній добробут у довгостроковій перспективі».

В одній із розмов студентка, яка сподівалася стати вчителем біології, запитала свого 60-річного аватара про найприємніший момент у її кар’єрі. Чат-бот розповіла, що вона стала вчителькою біології в Бостоні, вже вийшла на пенсію, і один із найрадісніших для неї спогадів — як вона допомогла учневі з труднощами у навчанні покращити оцінки. «Було так приємно бачити, як обличчя дитини осяяло гордістю», — сказав аватар.

Для взаємодії з чат-ботом користувачі спочатку повинні відповісти на низку питань про себе, друзів та сім’ю, про досвід, який змінив їх, і про майбутнє, про яке вони мріють. Після цього потрібно завантажити фото. Програма «старить» його до 60-річного віку.

Потім комп’ютер внесе інформацію у велику мовну модель, яка згенерує спогади для «старого» аватара. Це гарантує, що чат-бот буде відповідати на питання, спираючись на передісторію.

І фінальна частина – сам чат-бот на основі GPT3.5 від OpenAI. Він є можливою версією користувача з майбутнього і пропонує розповісти про своє життя.

Патаранутапорн вже кілька разів розмовляв із «собою з майбутнього». Найпроникливішим для нього було, коли аватар нагадав, що батьки не завжди будуть поруч, тому він має проводити з ними час, доки є можливість. «Ця сесія розплющила мені очі, я досі перебуваю під враженням», — зізнається він.

Користувачам повідомляють, що життя їхнього аватара — не передбачення, а скоріше потенційне майбутнє, засноване на наданій інформації. Змінюючи відповіді в опитувальнику, можна спостерігати, як це може вплинути на їхнє майбутнє.

У попередній версії наукової статті, яка ще не була рецензована, виклали результати випробувань за участю 344 добровольців. Виявилося, що розмови з чат-ботом знижують у людей тривогу і змушують їх відчути глибший зв’язок із собою з майбутнього.

Цей сильний зв’язок має стимулювати їх приймати обдуманіші рішення, вважає Патаранутапорн, — від здорового харчування та регулярних занять спортом до відкладання грошей на майбутнє.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: TheGuardian

Читайте также:

Онлайн-шахрайство може перетворитися на битву між штучними інтелектами

У Швейцарії створили біокомп’ютер із людських тканин

Дрони зі штучним інтелектом зможуть швидше знаходити туристів, що заблукали

52% відповідей ChatGPT щодо програмування неправильні — дослідження