Контактні лінзи з доповненою реальністю вперше протестували на людині

Поки відомі техногіганти невтомно працюють над створенням гарнітур віртуальної та доповненої реальності, у Mojo Vision грають на випередження і вже почали тестування розумних контактних лінз, здатних забезпечити користувачів AR-технологіями без громіздкого шолома чи окулярів.

Глава компанії Дрю Перкінс (Drew Perkins) виступив у ролі випробувача-добровольця, випробувавши на собі повнофункціональний прототип AR-лінз, розроблений Mojo Vision. До того часу, поки вчені не знайдуть способу якимось чином транслювати зображення безпосередньо в зоровий відділ мозку, контактні лінзи залишаться, мабуть, найкомпактнішим AR-рішенням з тих, що взагалі можна придумати.

Відомо, що Mojo Vision працює над розробкою розумних лінз з 2015 року, а найновіший прототип містить вражаючу кількість електроніки — особливо для пристрою, здатного легко сховатися під віком. Лінзи мають крихітний монохромний зелений MicroLED-дисплей діаметром 0,5 мм із щільністю 14 тис. пікселів на дюйм. Модель отримала процесор Arm Core M0, 5-ГГц канал радіозв’язку з ультранизькою затримкою сигналу, а також акселерометр, гіроскоп та магнітометр для відстеження рухів очей з неймовірною точністю, що дозволяє зберігати стійке зображення навіть якщо користувач постійно рухає очними яблуками.

Лінза отримала мікробатарею, вбудовану в зовнішнє кільце пристрою. Її заряду у фінальній версії вистачить на роботу пристрою протягом усього дня. Туди ж інтегрована система керування живленням та бездротовий зарядний пристрій. Важливо, що для роботи AR-лінзи не знадобиться керування за допомогою рук, смартфона чи нейроінтерфейсу – у Mojo Vision розробили систему керування за допомогою рухів очей.

Перкінс став першою людиною, яка отримала досвід носіння повнофункціональних AR-лінз. За його словами, після завершення доклінічних досліджень та зменшення потенційних ризиків він надів лінзи та переконався, що може ознайомитися зі свідченнями компаса, переглядати зображення та навіть користуватися телесуфлером. Як заявив глава Mojo Vision, такий досвід на якийсь час змусив його втратити мову.

Тепер технологію випробуватиме ряд інших добровольців, завдяки відгукам яких буде розроблено комерційну версію для подальшого ліцензування та продажу. Тим часом компанія співпрацює з розробниками додатків, щоб на момент появи лінз у продажу вони були здатні виконувати різні завдання.

За словами Перкінса, AR-лінзи допоможуть людям з погіршенням зору, професійним спортсменам для контролю тренувань, можуть використовуватися для отримання рутинної інформаційної допомоги завдяки невидимому асистенту.

Розробники ще не повідомили, коли планується початок продажів, але в інтерв’ю виданню IEEE Spectrum представник компанії заявляв, що ціна буде еквівалентною вартості смартфона преміум-рівня. Відомо, що надіти лінзи буде досить важко, оскільки AR-зображення має бути в певному положенні щодо зіниці. З усім тим, потенційно технологія може зробити AR-гарнітури застарілими ще до їх масового поширення, особливо якщо пізніше Mojo почнуть випускати варіанти з кольоровими дисплеями та доступніші в ціні.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: NewAtlas

Читайте также:

Вчені створили пристрій, що дозволяє відчувати запах у віртуальній реальності

Відповідь OpenAI: провідні проекти Китаю в галузі штучного інтелекту

Як цифрове моделювання допомагає відновити Нотр-Дам

Уряд Південної Кореї запустив метавсесвіт Metaverse Seoul. Що з цього вийшло?