Huawei робить ставку на розвиток власної екосистеми

Днями український підрозділ напрямку мобільних сервісів Huawei провів прес-брифінг, де розказав про плани розвитку фірмових мобільних сервісів та власної екосистеми. Але перед тим, як перейти до основної теми, варто сказати кілька слів, чому у китайського виробника взагалі виникла потреба в такому завданні.

Відповідь на санкції США

В середині травня Сполучені Штати Америки прийняли рішення внести Huawei в список компаній, постачання для яких з США можуть здійснюватися тільки на підставі спеціальних ліцензій. Тижнем пізніше американська Google призупинила надання послуг і технічної підтримки для Huawei. Ця китайська компанія, що є  одним з найбільших у світі виробників смартфонів, використовує у своїх гаджетах операційну систему Android та різні сервіси від Google. Хоча Android базується на ядрі Linux і розповсюджується по ліцензії GNU GPL 2, тобто є загальнодоступною системою, але Huawei із-за рішення Google  не зможе отримувати різні послуги, що та надає своїм партнерам.

У 2019 році Huawei вийшла на друге місце у світі за кількістю відвантажених смартфонів, станом на 22 жовтня вендор продав 200 млн одиниць (дані Global market share data from IDC reports 2019.Q2). Причому в поточному році компанія досягла цієї планки на 2 місяці раніше, ніж у 2018. Такі вагомі результати компанія отримала завдяки рекордним поставкам на домашньому ринку в третьому кварталі 2019 року — всього Huawei поставила на ринок КНР 41,5 млн смартфонів, що в 1,6 раза більше в порівнянні з минулим роком. Загалом, частка компанії на китайському ринку склала рекордні 42%. Надалі Huawei планує ще більше зосередиться на китайському ринку смартфонів, щоб зайняти там до 50%. Внаслідок такої стратегії компанія намагається компенсувати спад продажів за кордоном.

Оскільки США давить на китайського виробника смартфонів санкціями, Huawei вимушений відповідати. Ще 2,5 року назад Huawei запустила власний магазин додатків, який отримав назву AppGallery, а у квітні 2018 він став доступний за межами Китаю. Таким чином, компанія стала 4-м великим виробником смартфонів після Apple, Google та Samsung, який планує розвивати власний маркет мобільного ПЗ. Але у випадку з Huawei є певні особливості. Якщо Apple та Google є розробниками самих операційних систем, для яких створюються додатки, а Samsung позиціює свій маркет Galaxy Apps лише для завантаження специфічного контенту для Edge-панелей і розумних годинників, то магазин від Huawei слід розглядати як фактично аналог Google Play.

Доволі довгий час AppGallery мав попит лише серед китайських споживачів, але в червні 2019 року, після того як Google заблокувала їй доступ до офіційної версії Android з вбудованими сервісами, зокрема — Google Play,  Huawei різко активувала розвиток свого магазину додатків. Компанія почала підштовхувати розробників програмного забезпечення до розміщення своїх продуктів в AppGallery, розіславши їм лист, в якому пропонує приєднатися до спільноти AppGallery. Навіть більше, компанія оголосила, що мотиваційна програма для розробників сягне $1 млрд.

На сьогодні кількість зареєстрованих розробників перевищила 1 млн осіб (+123% у порівнянні з минулим роком), а мобільними додатками AppGallery користується 570 млн осіб (зростання 30% за рік). Сервіс AppGallery встановлено на всіх нових смартфонах Huawei та вони будуть за замовчуванням присутні в наступних пристроях компанії. Також додаток буде завантажено і на старіших моделях.

Слід зазначити, що за мобільні сервіси Huawei в Європі, в тому числі — в Україні, відповідає компанія Aspiegel, підрозділ Huawei в Ірландії.  Загалом Aspiegel є постачальником цифрових послуг В 60 країнах Європи, Америки та Океанії.

В чому ж особливості AppGallery?

За словами Анастасії Литвин, керівника напрямку мобільних сервісів в Huawei Україна, наразі компанія дотримується наступної стратегії в розвитку екосистеми: 1 + 8 + N. Це означає, що є три рівні взаємодії:

  1. В центрі знаходиться смартфон як уніфікований вхід для партнерів та сервісів.
  2. Навколо нього є 8 основних пристроїв для побудови сервісів: ПК, планшет, телевізор, смарт-динамік, окуляри, годинник, різноманітна телематика та бездротові навушники.
  3. На третьому рівні розташовані ІоТ-партнери екосистеми, яких можна поділити на 5 основних груп: мобільний офіс, розумний дім, фітнес та здоров’я, розваги (відео та ігри) та зручні подорожі.

Huawei AppGallery — перша у світі платформа розміщення додатків з механізмом ідентифікації розробників. Це реалізовано завдяки тому, що на платформі втілено 4-рівневу систему виявлення загроз, що забезпечує безпеку додатків, і використовується алгоритм власної розробки, що підвищує точність рекомендацій.

Для підтримки розробників вендор пропонує повну адаптацію й експертну технічну підтримку, відкритий доступ до автоматизованої тестової лабораторії та системи оптимізації продуктивності для пристроїв Huawei. Крім того, компанія регулярно проводить маркетингові акції, покликані допомогти розробникам в просуванні своїх продуктів.

Так, для користувачів компанія пропонує знижки, акції, подарунки, віртуальні бали, які можна витратити на платний контент, унікальний UX-досвід в поєднанні з технічними можливостями пристрою та іншими сервісами Huawei. А для розробників пропонується швидкий та безкоштовний вхід, локальна підтримка, допомога в просуванні контенту, мотиваційна програма з інтеграції Huawei Mobile Services (HMS). Слід згадати й конференції HuaweiDeveloper Day, які проходять у 29 країнах по всьому світу, в тому числі — в Україні.

Загалом Huawei пропонує 55 сервісів та 997 APIs для розробників іноваційних сервісів. 

Загалом Huawei пропонує 55 сервісів та 997 APIs для розробників інноваційних сервісів

Сьогодні вже працюють наступні мобільні сервіси Huawei: AppGallery, Теми, Браузер, Фонові малюнки, Музика, Хмара. Незабаром заплановані до запуску Помічник, Відео, Huawei Pay.

Наприклад, браузер Huawei нараховує близько 200 мільйонів активних користувачів у світі, з них — 2,8 млн в Європі, до того ж остання цифра зростає на 100% щороку. Ще один фірмовий додаток — Huawei Помічник — покращує зручність інтерфейсу для 140 млн щомісячних активних користувачів і містить всі необхідні сервіси в одному місці: пошук, швидкий доступ до додатків, smart cards, оновлення статусів.

Хмарне сховище Huawei Cloud налічує 140 млн активних користувачів по всьому світу. Тарифний план передбачає  5 ГБ для кожного власника гаджета від Huawei безкоштовно, а сховище розміром 50 ГБ обійдеться для українського споживача в 70 грн на місяць (перших 30 днів — безкоштовно). Huawei Cloud передбачає 9-рівневий механізм для захисту даних, синхронізацію та резервне копіювання даних на різних пристроях. Дата-центр розташовано в Германії, з повною відповідністю до вимог GDPR.

Підсумки

Huawei вже залучив до своєї екосистеми багато відомих глобальних корпорацій, в тому числі — кілька великих українських компаній, зокрема — Megogo, OLL.TV, АЛЛО, Київстар, «Водафон Україна», lifecell, Приватбанк, Uklon, «Райффайзен Банк Аваль» та інших. Разом с тим, компанія все ще не запустила сервіс Huawei Pay, тобто поки що споживачі не зможуть оплачувати продукти за допомогою платіжного сервісу від китайского вендору. Також, не зрозуміло, як компанія вирішить проблему з картографічним сервісом (він навіть не анонсований) та відео. Звісно, Huawei може запустити власний відеострімінговий сервіс, але чи знайде український споживач там потрібний контент?

Окрім того, AppGallery поки що нараховує лише трохи більш як 11 тисяч додатків, в той час як Google Play — близько 3 млн. Звичайно, більшість програмних продуктів в Google Play Store має всього кілька сотень чи тисяч завантажень і функціонально вони дублюють один одного. Наприклад, тільки калькуляторів в  Google Play нараховується більше тисячі та по своїм функціональним можливостям вони мало чим відрізняються. З усім тим, є і важливі для певної категорії споживачів додатки, які поки що не потрапили в AppGallery, наприклад, мобільні застосунки українських банків, ресторанів, інтернет-магазинів, АЗС та інше. Але Анастасія Литвин стверджує, що компанія і не планує зрівняти AppGallery за кількістю найменувань ПЗ з Google Play. За її словами, Huawei буде працювати над тим, щоб в магазин додатків потрапили тільки найбільш популярні та критично важливі продукти. Тим паче, що чим менше найменувань програмного забезпечення — тим простіше контролювати їх безпеку та автентичність. Разом с тим, AppGallery відкритий для всіх розробників: будь-хто буквально в три кроки зможе розмістити там свій програмний продукт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Читайте также:

7 причин, чому великі смартфони повністю витіснили маленькі

Apple назвала найкращі додатки та ігри року за версією App Store Awards 2024

У Китаї старі гаджети можна перетворити на витвори мистецтва

Потужність штучного інтелекту Google стане доступна в новій серії Samsung Galaxy S24