Кращі в e-демократії: на iForum-2017 оголосили переможців EGAP Challenge

В рамках конференції iForum-2017 відбувся фінал конкурсу стартапів Egap Challenge DemoDay. Півроку найталановитіші IT-стартапи України змагалися за створення корисних технологічних рішень у сферах: агробізнес, інфраструктура, екологія та освіта. Допомагали командам представники чотирьох профільних міністерств, а 25 травня визначилися переможці.

20170525_184516_254

На початку програми було 375 учасників, з яких до фінальної частини обрали 14 проектів, кожен з них отримав $2 тис посівних інвестицій. Також між ними було розділено 2 млн грн. Крім фінансової допомоги, проекти отримали експертну та менторську підтримку, як технічно побудувати IT-проект, як скласти маркетинговий план та обрати оптимальний сценарій монетизації, як вдало просувати у соціальних мережах свої стартапи.

Переможці напрямку «Інфраструктура»:

 1. Smarttickets (250 тис грн) — сервіс, який дозволяє зручно помістити всі куплені електронні квитки для подорожі в одному місці.
 2. SafeWay UA (150 тис грн) — система безпеки, яка надсилає повідомлення до поліції та швидкої допомоги у разі ДТП.
 3. Розумна країна (100 тис грн) — сервіс, на якому можна залишити відгуки про якість послуг Укрзалізниці, Укравтодору, Укпошти. Всі відгуки генеруються у звіти, які передаються на розгляд профільному Міністру та іншим керівникам.

Переможці напрямку «Освіта»:

 1. CASERS.org. Real cases from real companies (250 тис грн) — сервіс взаємодії молодих фахівців та бізнесу, де випускники можуть отримати досвід роботи з реальними кейсами, грошову винагороду, а також можливість пройти стажування чи отримати роботу у найкращих компаніях України.
 2. Fractal Tools (150 тис грн) — сервіс, що замінює команду з 6 розробників, економить до $20 тис та за допомогою friendly інтерфейсу дозволяє навіть школярам створювати системи Інтернету речей.
 3. Три проекти:
 • Буквик — друг дошкільника (100 тис грн) – програма навчання для дошкільнят, яка містить «живий» зошит (іграшка Бегемот) та мобільний додаток і дозволяє поєднати сучасні технології з програмою навчання та розвитку дітей.
 • iLearn (100 тис грн) — безкоштовна онлайн-платформа для підготовки до ЗНО. Економить до $1 тис, які батьки витрачають на підготовку дітей до зовнішнього оцінювання.
 • Є-Мова (100 тис грн) — платформа, яка допомагає вивчити українську мову російськомовним українцям, українцям у зоні АТО та іноземцям.

Переможці напрямку «Екологія»:

 1. EcoInfo (250 тис грн) — онлайн-платформа, яка вимірює, чим забруднено повітря у тому місці, де ви знаходитеся.
 2. Animal-id.info UA (150 тис грн) — соціальна мережа для тваринок, яка допомагає знайти загублених улюбленців за допомогою ID-жетону з QR-кодом, проводить чіпування тварин.
 3. Дорогоцінний пластик. Precious plastic Ukraine (100 тис грн) — соціальна платформа, яка перетворює пластик зі сміття на сировину та створює корисні речі: вазони, абажури, урбаністичні лавки для парків.

Переможці напрямку «Агропромисловість»:

 1. Znaydeno (250 тис грн) — електронний сервіс, який моніторить незаконну вирубку лісу та нецільове використання земель.
 2. АгроЯрд (150 тис грн) — маркетплейс для аграріїв з можливістю укладати електронні контракти; своєрідна біржа, де малі та середні фермерські господарства можуть продавати свою аграрну продукцію на аукціоні.
 3. G.MIAN — система автоматичних пробовідбірників для аналізу якості зерносумішей, яка може зекономити українським виробникам до 2 млрд грн на рік.

Привітати переможців на iForum-2017 приїхали Міністр інфраструктури Володимир Омелян та заступник Міністра освіти Роман Греба, з якими IT-стартапи ведуть переговори щодо впровадження їх інноваційних рішень у державних структурах.

Редакція інтернет-видання «Блог Imena.UA» планує підготувати детальніші розповіді про переможців конкурсу в найближчому майбутньому. Слідкуйте за оновленнями!

Читайте также:

4 китайські єдинороги, які створюють альтернативу ChatGPT

Другий етап Фонду підтримки Google для стартапів в Україні

Як стартапи намагаються знешкодити цукор

Британський стартап обіцяє відновити льодовики Арктики