Робот для збирання цитрусових від Nanovel

У світі сучасних технологій автоматизація поступово охоплює все більше галузей, і сільське господарство не є винятком. Одним із найскладніших завдань для фермерів завжди залишався збір цитрусових — через густе листя та високі дерева механізація цього процесу здавалася неможливою. Проте стартап Nanovel на чолі з Іциком Мазором вирішив змінити цю ситуацію.

Стартап Nanovel розпочав етап комерціалізації свого робота для збирання. Компанія домовилася з організацією Citrus Research Board (об’єднує каліфорнійських виробників цитрусових) про те, що навесні 2025 протестує робота на полях у Каліфорнії. Вартість контракту складе $900 000 (у повідомленні компанії не уточнюється, що саме входить у цю вартість: тільки польові випробування чи передача робота або кількох роботів теж).

Nanovel у 2018 році заснував серійний підприємець Іцик Мазор. Як стверджує Мазор, їхній робот — перший у світі, здатний працювати саме з цитрусовими. Автоматизувати збір саме цих культур раніше не вдавалося через специфіку рослин — густе листя та високі дерева.

«Наша роботизована рука може проникати дуже глибоко в дерево, приблизно на один або два метри в листя», — стверджує Мазор.

Робот виглядає як великий візок з набором телескопічних рук. Зараз у робота чотири руки, але їхню кількість у майбутньому планують подвоїти. Руки оснащені штучним інтелектом та комп’ютерним зором, за допомогою яких вони визначають розмір, розташування та стиглість фруктів. Потім робот збирає їх: захоплює методом вакуумного всмоктування та зрізує за допомогою лез.

Поки тягати за собою робота буде трактор, але в майбутньому пристрій планують оснастити внутрішнім приводом самостійного переміщення.

«Наша мета — впровадити рішення Nanovel на основних світових цитрусових ринках, особливо в США і країнах Південної Європи, таких як Іспанія та Італія», — сказав Мазор. Поки робот збиратиме лише апельсини, але потім і інші фрукти: лимони, грейпфрути, авокадо, манго, персики та нектарини. Його застосування має розв’язувати проблему нестачі кадрів на фермах.

Читайте также:

Роботи Figure навчилися спільно сортувати предмети. Відео

Перший у світі робот, що виконує сальто вперед. Відео

Roborock представила пилосмок з рукою, яка підбирає шкарпетки з підлоги

Everyday Robots зсередини: як Google намагалася створити роботів-помічників зі штучним інтелектом