Слухач у домі — як безпечно користуватися Amazon Echo та Google Home

Отже, у вітальні з’явився смарт-динамік, який вміє виконувати голосові команди, знаходити рецепти або прогноз погоди в інтернеті, вмикати та вимикати музику і взагалі, слухає та слухається свого власника. Проблема в тому, що він слухає практично весь час і немає гарантії, що пристрій насправді припиняє «чути» кімнату, коли вимкнений. Спеціалісти з цифрової безпеки підготували інструкцію, що допоможе убезпечити себе і свою інформацію під час користування «розумною» аудіотехнікою.

Налаштування безпеки Amazon Echo

s4jrnr2gasqndqsrmh8p

Напрочуд функціональний пристрій, який і започаткував еру смарт-динаміків в домогосподарстві, може диктувати вголос розклад з Outlook або Google Calendar, читати електронні повідомлення, замовляти піцу (залежно від заданих налаштувань). Однак, керування гаджетом досить легко перехопити, зробити це може дитина чи навіть рекламний ролик, який використовуватиме команду активації. Поки виробники пишуть алгоритм, який навчить Echo ігнорувати голоси з радіо чи ТВ-шоу, сам власник може банально вимкнути можливість введення голосових команд, натиснувши кнопку Mute на верхній панелі пристрою. Очевидно, що окрім підвищення безпеки, такі дії суттєво знижують ефективність використання пристрою, окрім того, не захищають від цілеспрямованого хакерського втручання.

Раціональніше буде змінити стартову команду — те саме слово, яке запускає роботу смарт-динаміка і яке знають всі маркетологи. Щоб Amazon Echo не «прокидалася» від слова «Алекса», достатньо зайти в налаштування пристрою і обрати один з інших варіантів. Оскільки користувач не може задавати свій варіант, цей метод не можна вважати 100% надійним, однак, він допоможе уникнути деяких побутових інцидентів.

pka4j7gjmuaiczzpnkwe

Є можливість встановити PIN-код, щоб сторонні користувачі не могли здійснювати онлайн-покупки через обліковий запис Amazon, підключений до смарт-динаміка. Окрім того, можна взагалі відключити функцію покупок з голосової команди у налаштуваннях мобільного додатка. Майте на увазі, що PIN доведеться промовляти вголос, щоб дозволити покупку через Echo.

Вищезгадані засоби є практично вичерпним переліком того, як власник голосового асистента може убезпечити себе від сторонніх дій з його даними. Залишається лише чекати, поки розробники запровадять розпізнавання персонального голосу користувача, на рівні із розпізнаванням відбитків пальців. Періодично перевіряйте історію виконаних команд, щоб відслідковувати сторонню активність з пристроєм. Окрім того, спеціалісти радять увімкнути звукове сповіщення, коли динамік починає «слухати» — це можна зробити в налаштуваннях звуків через мобільну програму.

Безпечний домашній Google

google-home-product-photos-25

Смарт-динамік Google Home, як і рішення від Amazon, має багато корисних функцій, однак через синхронізацію з безліччю Google-сервісів становить навіть більшу загрозу для персональних даних. Мабуть, не існує активного користувача інтернетом, який би щодня не співпрацював з тим чи іншим онлайн-продуктом Google. Спеціалісти компанії вже запровадили можливість налаштувати пристрій на роботу з кількома обліковими записами окремих користувачів через мобільний додаток для Google Home. Перші тестування роботи з кількома користувачами свідчать, що система працює і динамік розподіляє облікові записи вірно. Якщо користувачі не виявлять серйозних порушень в роботі технології, можна сподіватися, що скоро її аналог з’явиться у пристрої Amazon.

Google не дозволяє користувачам змінювати впізнавану фразу для активації пристрою, однак, як і у випадку з Amazon Echo, можна активувати режим, в якому динамік просто не реагуватиме на команду. Таким чином, маркетингові хитрощі ТВ або відеореклами з інтернету не зможуть подіяти на ваш пристрій. Мобільний додаток для Google Home дозволяє заблокувати можливість внесення нових записів у календар через смарт-динамік, пересилання фото, здійснення платежів чи замовлень. Знову ж таки, ці дії підвищують безпеку, обмежуючи функціональність пристрою. Також, мобільний додаток зберігає історію голосових команд, завдяки чому можна оперативно виявити підозрілу активність.

У процесі користування «розумними» динаміками варто дотримуватися всіх тих самих правил безпеки щодо поширення даних, які застосовуються і до звичайного користування онлайн-продуктами. Слідкуйте за оновленням мобільного додатка з налаштуваннями пристрою, адже розробники працюють в напрямку підвищення надійності гаджетів.

БІЛЬШЕ ПРО БЕЗПЕКУ В МЕРЕЖІ:

Джерело: Fieldguide

Читайте также:

Як користуватися Artbreeder — нейромережею, яка вміє «схрещувати» зображення та створювати нові

Сім ідей технологічних подарунків на день всіх закоханих

Новий мобільний пристрій на базі штучного інтелекту, який обіцяє нам революцію

15 гаджетів, які було б приємно отримати в подарунок на Новий рік