Сам собі Моцарт і Дрейк: добірка музичних нейромереж

У травні 2023 року стрімінговий сервіс Spotify видалив десятки тисяч пісень, створених штучним інтелектом. Як зазначив Даніель Ек, генеральний директор компанії, щодня на платформу завантажують близько 100 тис. треків, серед яких стали частіше зустрічатися композиції, згенеровані нейромережами.

Для створення музики з’являється дедалі більше нейромереж. Вони підійдуть як для новачків музики, так і для професіоналів. Які послуги створять симфонію, а які зроблять кавер у стилі аніме-опенінгу. Ми зібрали добірку найпопулярніших з них.

Soundraw

Сервіс дозволяє створювати композиції у 26 жанрах. При генерації пісень можна вибрати їхній настрій, тематику, ритм та інструменти, які звучатимуть у треках. Готові композиції можна редагувати до глибини баса.

Soundraw доступний безплатно для генерації та роботи з треками, проте для завантаження пісень необхідна підписка за $20 на місяць. Вона ж зберігає за користувачем авторські права на композиції, дозволяючи їх використовувати у комерційних цілях. Готові треки доступні лише у форматі WAV.

Loudly

Проста в освоєнні нейромережа поетапно створює пісні. Для початку потрібно вказати жанр, тривалість та музичні інструменти, які будуть використовуватись. Усього нейромузикантові доведеться пройти 9 кроків, за їхніми підсумками виходить три композиції, які можна редагувати. Є можливість створювати треки із вокалом. Завантажити можна одну композицію на місяць у форматі MP3.

Сервіс безплатний, але для розширення функцій потрібна підписка. Доступні два тарифи: Personal за ціною $15 на місяць і Pro по $40 на місяць. Вони відрізняються кількістю готових семплів, доступних для завантаження треків та їх тривалістю. За підпискою доступне звантаження треків у форматі WAV, можливість зберегти більше треків (до 300 та 500 на місяць) та право на комерційне використання.

AIVA

У програмі є 250 музичних стилів, і на основі треків, які включені в ці автоматичні добірки, можна створювати свої композиції. За допомогою вбудованого редактора вдасться створити свій стиль, генерувати та редагувати пісні та кліпи. Також можна завантажувати сторонні композиції для навчання нейромережі.

Окрім створення музики, на сайті доступне радіо за жанрами на базі штучного інтелекту.

Сервіс доступний лише після реєстрації. Дозволяється звантажувати до 3 пісень на місяць. Є два види підписки: Standard за €11 та Pro за €33 на місяць. Різниця в кількості звантажуваних треків, їх тривалості, монетизації та форматах. Також у Pro-версії авторські права належать користувачеві, а не AIVA.

Boomy

Нейромережа тісно пов’язана зі Spotify — на платформі є навіть плейлист зі згенерованими піснями. Сам сервіс популярний: за даними на сайті компанії, за час його роботи створено майже 20 млн композицій. Треки публікуються на сайті, їх можна використовувати як референси для майбутніх робіт.

На вибір є 6 стилів, переважно в рамках техно. Один із шести шаблонів користувач створює з нуля. Згенеровані пісні можна налаштовувати, вибираючи музичні інструменти, їхню гучність і тональність. До отриманої мелодії опціонально додається вокал.

Boomy доступний безплатно, але із забороною на звантаження та комерційне використання, права належать сервісу.

Доступно два варіанти підписки: Creator за $10 на місяць та Pro $30 на місяць. Creator розширює ліміт створюваних пісень і знімає обмеження їх завантаження. Pro додатково дозволяє використання композиції у комерційних цілях.

WavTool

Сервіс професійніший, ніж Soundraw та AIVA. Крім створення музики через текстові запити, користувач може створювати свої ланцюжки для синтезу звуків. Для роботи з аудіо доступна маршрутизація, яка з’єднує звукові доріжки. WavTool має гнучкий плитковий інтерфейс, який налаштовується аж до кожної опції.

Сервіс безплатний – до 10 запитів треків за 8 годин із безкоштовним завантаженням. Є два варіанти місячної підписки. Indie коштує $10, вона розширює набір утиліт та форматів звантаження файлів. Pro-версія за $20 знімає обмеження по кількості запитів і додавання своїх інструментів.

Mubert

Нейромережа для контент-мейкерів генерує фонову музику для відео та подкастів. Кожен користувач може створити свій набір рифів та мелодій, які монетизуються самим Mubert через NFT. Музика створюється за шаблонами та текстовими запитами. Працювати із мелодіями на сайті не можна.

Сервіс безплатний можна завантажувати до 25 треків на місяць для особистого використання. Підписка рівня Creator коштує $14 на місяць, розширює кількість завантажень до 500 пісень на місяць, які можна використовувати для відео та NFT. Версія Pro коштує $39 — музику можна використовувати у фріланс-проектах та інді-іграх. Ціна тарифу Business — $199, за ним музику можна використовувати у комерційних продуктах.

Suno

Сервіс генерує двохвилинні пісні на основі текстового запиту. Є два варіанти: простий та користувальницький. У першому музика створюється у випадковому жанрі, а текст пише штучний інтелект. У другому людина обирає настрій, стиль і сама пише куплети та приспів. В обох випадках треки виходять цілісні, зрозумілі та без спотворень.

Також Suno дозволяє створювати кавери у різних стилях: від опери до аніме-опенінгу. Достатньо переписати текст вихідної композиції та вказати бажаний стиль. Сервіс повністю безплатний. Завантаження композицій дозволено лише після реєстрації.

Melobytes

На сайті компанії вказано, що сервіс — «ігровий майданчик для креативу за допомогою штучного інтелекту». Крім музичних нейроінструментів, є генератори картинок та відео. Треки можуть створюватися по фото чи ролику. Також є опція для обробки голосу.

Для роботи з музикою є повзунки, де вибираються мова, темп, голос, такт і пишеться текст. Ще доступна професійна версія з вибором музичних інструментів, бек-вокалу та реверберації. Крім композицій, можна генерувати кліпи.

Сервіс безплатний, але для роботи потрібна реєстрація на сайті.

Fadr

Нейромережа не створює, а обробляє пісні. Вона має три режими: Remix, Stems і DJ. У першому з бібліотеки сервісу вибираються треки, в основі яких створюються ремікси. Змінюється тональність, ритм та гучність окремих інструментів.

У режимі Stems можна редагувати аудіо: прибирати зайві звуки, витягувати вокал або рифи гітар, заодно змінюючи ритм та послідовність акордів. Опція DJ дозволяє генерувати повноцінні виступи, створюючи переходи та колажі пісень.

Програма безплатна та доступна після реєстрації.

Voicemod

Крім створення пісень, додаток генерує озвучку текстів. На вибір є сім шаблонів голосів, які співають і розмовляють. Також вони можуть змінювати голос користувача у прямому ефірі на ПК — хоча із цим є нюанси. Наприклад, потрібно говорити повільно, без шуму фону і не дихати в мікрофон.

Готові голоси можна використовувати у піснях. Voicemod використовує 8 коротких мелодій, на які потім накладається озвучка. Композиції можна використовувати, наприклад, для відеолистівок. Файл можна завантажити у відео, проте на тлі буде статичне зображення.

Сервіс безплатний без ліміту на завантаження.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Читайте также:

ШІ музика: як стартап Suno робить створення пісень доступним кожному

Активне шумозаглушення в навушниках: шкода та користь

Як користуватися Artbreeder — нейромережею, яка вміє «схрещувати» зображення та створювати нові

Epic Games назвала топ-20 ігор 2023 року