Сексуальна освіта в інтернеті — на Prometheus з’явився курс для підлітків, батьків і вчителів

Перший в Україні масовий безкоштовний онлайн-курс «Сексуальна освіта» з’явився на платформі Prometheus, за підтримки Фонду Олени Пінчук. Це зручний інтерактивний посібник, який дає користувачам відповіді на найпоширеніші запитання про секс, розвіює усталені міфи та допомагає батькам розпочати розмову на тему сексу з дітьми.

Формат курсу – відеолекції, онлайн-тест та форум, на якому можна анонімно поставити запитання фахівцям Фонду. До створення курсу були залучені відомі спеціалісти в галузі медицини та психології, а у запису відеолекцій взяли участь популярні телеведучі та лідери думок.

Перелік лекцій курсу «Сексуальна освіта»:

 • Секс. Коли занадто рано, а коли вже пізно. Лектор: Вікторія Любаревич-Торхова, нейпсихологиня когнітивного розвитку, КПТ психотерапевтка для дітей та дорослих.
 • Яким буває секс. Лектор: В’ячеслав Соломка, телеведучий.
 • Безпека і згода в сексі. Лектор: Кароліна Ашіон, телеведуча.
 • Все, що потрібно знати про презервативи і контрацепцію. Лектор: Валентин Бобруйко, тренер-консультант Фундації АНТИСНІД США в Україні.
 • ВІЛ/СНІД. Правда і міфи. Лектор: Яна Панфілова і Даня Столбунов, громадські активісти, співзасновники молодіжної організації Teenergizer.
 • Порно: міфи і реальність. Лектор: Дмитро Максютенко (шеф-редактор журналу XXL).
 • Секс з іншої планети. Лектор: Ольга Семенова, психотерапевтка.
 • Як влаштована дівчинка. Лектор: Тетяна Шевчук, кандидатка медичних наук, лікарка-гінеколог вищої категорії.
 • Секс майбутнього. Лектор: Ольга Руднєва, директорка Фонду Олени Пінчук.
 • Як, з ким і коли говорити про секс. Лектор: Карина Гаврилюк, героїня серіаліті «Київ вдень та вночі».
 • Чи займаються сексом люди з інвалідністю. Лектор: Уляна Пчолкіна, телеведуча, громадська активістка.

Курс розрахований, перш за все, на підлітків, які тільки-но починають цікавитися питаннями власної сексуальності та відкривають для себе нові сексуальні практики. Тому інформація курсу є максимально легкою для сприйняття, та одночасно – спирається на експертизу фахівців у галузі медицини, психології та сексуальної освіти.  Також курс буде корисним для батьків та вчителів, які мають намір встановити довірчі стосунки з дітьми. Батькам можна переглядати лекції курсу «Сексуальна освіта» разом з дітьми як початок розмови про секс.

Курс розглядає не лише фізіологічні та емоційні аспекти сексу – велику увагу приділено практичним питанням безпеки, взаємодії з однолітками та батьками. Окрім базових знань та навичок, автори розкривають найактуальніші теми, що диктуються сьогоденням та навіть майбутнім. Вони закликають не лише вивчати своє тіло та прислухатися до власних бажань і потреб, але й вчитися адекватно реагувати на різноманіття поглядів і вподобань інших людей. Кожен, хто пройшов курс та відповів на контрольні запитання, отримає сертифікат.

Курс створений у партнерстві Фондом Олени Пінчук та онлайн-платформою Prometheus. Фонд має багаторічний досвід роботи з молоддю та їх батьками у профілактиці ВІЛ/СНІДу, просуванні здорового способу життя та безпечного сексу. Prometheus є найбільшою в Україні платформою, яка публікує безкоштовні масові онлайн-курси та надає безкоштовний доступ до них всім охочим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Читайте также:

Чат-бот Med-PaLM 2 від Google вже тестується лікарями у медичних установах

Чат-бот Bard приходить в Україну: основні доступні функції

Не тільки космічний туризм. Varda — компанія, яка хоче виготовляти ліки в космосі

Онлайн-курс «‎Machine Learning Bootcamp» для девелоперів від Google