Українці можуть подати заявку на участь в конкурсі енергозберігаючих проектів від Євросоюзу

Цього року українські вчені отримали можливість долучитися до співпраці з європейською науковою спільнотою, не виїжджаючи на постійно з України, – починає працювати рамкова програма Horizon 2020.

Вже зараз на сайті програми є оголошення про ті напрямки досліджень, які цікаві Євросоюзу, і перераховані проекти, які приймають заявки на участь в червні. В цілому будуть розроблятися проекти таких загальних тематик:

  1. Конкурентноздатна низьковуглецева енергія.
  2. Дослідження та інновації енергоефективності.
  3. Енергоефективність – ринковий підхід.
  4. “Розумні” міста і громади.

Для вітчизняних фахівців, зокрема, можуть бути цікавими теми:

Нові рішення інформаційно-комунікативних технологій для підвищення енергоефективності (Тема: ЕЕ-11-2015)

Передбачає створення інноваційних ІТ-екосистем, які будуть розробляти сервіси для обробки інформації від споживачів енергії (наприклад, через соціальні мережі) або отриманих з датчиків (наприклад, смарт-лічильників, соціальних медіа). Це дасть мотивацію і підтримає зміни у відношенні громадян до енергоефективності та застосуванні сучасних технологій.
Очікуваним ефектом в цій темі є системне споживання енергії та виробництво і зниження викидів від 15% до 30%. Краще розуміння споживача і взаємодії в галузі енергоефективності.
Бюджет теми – €21,850,000.

Технологія для централізованого теплопостачання та охолодження (Тема: ЕЕ-13-2015)

Націлює на необхідність розробляти та впроваджувати інтелектуальні системи за допомогою рішень смарт-обліку та контролю для оптимізації споживчих можливостей і використання декількох енергетичних ресурсів, в тому числі утилізації тепла, теплових насосів, зберігання тепла, когенерації та інтеграції відновлюваних джерел енергії, а також розгортання рішення для інтеграції інтелектуальної теплової мережі з розумними електромережами.
Очікуваним ефектом має бути зменшення споживання енергії на опалення приміщень та нагрівання води від 30 до 50% в порівнянні з сьогоднішнім рівнем.
Бюджет теми – €21,850,000.

Підвищення енергетичної ефективності існуючих будівель шляхом запровадження інновацій та створення ринку для капітального відновлення (Тема: EE-05-2015)

Тематикою повинні охопити всі види будівель. Основна увага повинна зосереджуватись на існуючих найбільш неефективних будівлях, оскільки вони являють собою великий ощадний потенціал. Пропозиції повинні створювати синергію шляхом включення принаймні одного з наступних трьох елементів:

  • впровадження інноваційних процесів та матеріалів в будівельний сектор для поліпшення пропозиції шляхом створення первинного ринку;
  • розробка, тестування та/або реалізація положень, стандартів якості, механізмів контролю для подолання розриву між очікуваною та фактичною енергетичною ефективністю;
  • сприятливі умови для фінансування повної реконструкції будівель (у тому числі шляхом інноваційних процесів та інноваційної діяльності).

Бюджет теми – €54,300,000.

Дедлайн усіх проектів: 4 червня 2015 року.

Нещодавно ми публікували зведений перелік, що допоможе вам знайти найближчий пункт здачі відпрацьованих елементів живлення всіх видів, а також люмінесцентних ламп.

Читайте также:

П’ять найкращих організацій, які використовують Web 3.0 для вирішення біотехнологічних проблем

Як інженери перетворили мертвих павуків на маніпулятори для роботів

Добірка українських подкастів про науку, технології та IT

На лисій миші виростили людське волосся. Чи це кінець алопеції?