Навіщо AI у телевізорі? 7 фішок свіжої лінійки телевізорів Samsung

AI — безумовний тренд останніх двох років, який все ще набирає обертів. І доки ринок поступово наповнюють AI-смартфони, Samsung показує свої AI-телевізори. У чому полягає цей телевізійний AI та що він вміє робити? Давайте розберемося.

Цими днями Samsung випустила свої нові флагманські телевізори. Оновлення торкнулося всіх топових ліній бренду, включаючи Neo QLED 8K, Neo QLED 4K і OLED. Всі ці новинки називаються виробником, як AI-телевізори, продовжуючи «інтелектуалізацію», розпочату корейським виробником в смартфонах Galaxy.

Серцем цієї «інтелектуалізації» телевізорів є нейропроцесори – NQ8 AI Gen3 та NQ4 AI Gen2.

NQ8 AI Gen3 — це найбільший флагманський чіп, доступний поки тільки в старшій моделі 8K-лінійки. Samsung називає цей процесор «найпотужнішим нейронним процесором компанії на поточний момент». Примітний він насамперед тим, що використовує 512 нейромереж – це у 25 разів більше, ніж у чіпа NQ4 AI Gen2, який отримали інші новинки. Крім того, NQ8 AI Gen3 до 30% швидше 2-го покоління в CPU-завданнях, до 2,2 раза за «графікою» і до 2 разів у NPU-обчисленнях.

І навіщо ж така міць телевізору? А ось про це ми й поговоримо нижче.

8K AI Upscaling Pro — розумний апскейлінг до 8K

Функція доступна лише у моделі Neo QLED 8K QN900D.

У 2024 році 8K-контенту все ще відверто мало, чого не можна сказати про асортимент телевізорів з такою роздільною здатністю. І що робити тим користувачам, які, по-перше, хочуть саме 8K-телевізор, а по-друге, можуть його собі дозволити?

Наприклад, покластися на «самсунгівський» AI та її технологію апскейлінг картинки до 8K в режимі реального часу. Завдяки їй телевізор «домальовує» пікселі, яких бракує.

Робота AI-алгоритмів при апскейлінгу картинки дійсно відчувається, і вже навіть 720p-контент на 65-дюймовому телевізорі Neo QLED 8K QN900D починає виглядати цілком акуратно. При цьому ролики в 1080p виглядають приблизно так само, як на 4K-телевізорах, а 4K-контент і взагалі чудово.

Безумовно, 8K-телевізори все ще залишаються демонстрацією технологій, ніж масовим продуктом. Але, по-перше, вони за останні роки стали доступнішими, по-друге, телевізори зазвичай купують не на один рік, тому ті, хто можуть дозволити собі такий телевізор, цілком можуть зробити запас на майбутнє. І при цьому, вибираючи продукт із якісним AI-апскейлінгом, дивитися поточний контент із цілком гідним рівнем комфорту.

AI Motion Enhancer Pro – функція для любителів спорту

Функція доступна лише у моделі Neo QLED 8K QN900D.

Любителі футболу та інших видів спорту, які мають великі телевізори, добре знають, що якість трансляцій наших телеканалів навіть по Мережі залишає бажати кращого. У динаміці футбольний м’яч легко може стати регбійним снарядом або взагалі розпастись на пікселі під час удару зі штрафного. У цьому випадку має прийти на допомогу інша функція AI під назвою AI Motion Enhancer Pro.

Як і 8K AI Upscaling Pro, вона використовує потужності чіпа NQ8 AI Gen3 й усуває поширені проблеми, що виникають при перегляді спортивного контенту, а саме робить переміщення об’єктів, що швидко рухаються, більш плавними. Вона ще й визначає, який вид спорту демонструється на екрані.

Адаптивний AI-режим та AI Auto Game Mode – один раз налаштував і забув

Функція доступна у моделях від Neo QLED 4K QN85D та вище.

Чи змінюєте ви на телевізорі режими відображення на кшталт «Яскравий», «Кіно», «Спорт», «Гра» тощо? Якщо так, то ця фішка вас, напевно, зацікавить.

Завдяки нейромережам телевізор сам визначає, який тип контенту відображається на екрані, і автоматично включає відповідний профіль. При цьому профілі для різних типів контенту можна налаштувати відповідно до власних уподобань.

За аналогією з «Адаптивним AI-режимом» працює функція AI Auto Game Mode. Завдяки нейромережам телевізор сам визначає назву гри та підлаштовує налаштування зображення під конкретний жанр. При цьому база даних із назвами ігор періодично оновлюється.

Active Voice Amplifier Pro – сам зробить голосніше

Функція доступна у моделях від QLED 4K Q70D та вище.

Завдяки ще одній корисній AI-функції телевізори Samsung вміють виділяти голоси та діалоги з єдиної звукової доріжки та при необхідності їх автоматично посилювати. Що цікаво, рішення про необхідність збільшити гучність голосів телевізор приймає як на основі внутрішніх факторів контенту (коли шум у самому контенті вищий за голос героя), так і на основі оточення користувача (якщо хтось поруч увімкнув, наприклад, пилосос або фен).

Real Depth Enhancer Pro — 3D-ефект без окулярів

Функція доступна в моделях від Neo QLED 4K QN90D та вище, в OLED-лінійці використовується технологія Real Depth Enhancer.

Ця технологія завдяки машинному навчанню здатна виділяти об’єкти на першому плані, змінюючи контрастність на задньому плані. Таким чином зображення стає більш об’ємним і певною мірою починає нагадувати 3D-ефект без спеціальних окулярів.

Найбільш помітно функція працює там, де багато великих планів, наприклад, під час перегляду пізнавального контенту про тварин.

Auto HDR Remastering — включає HDR там, де його немає

Функція доступна у моделях від Neo QLED 4K QN85D та вище (не доступна в OLED-лінійці).

Завжди цікаво подивитися старі стрічки з більш сучасною картинкою і тут на допомогу приходить ще одна AI-технологія Samsung, яка аналізує зображення та розуміє, де потрібне посилення контрасту, кольору чи яскравості. Таким чином, активується HDR-ефект із розширеним контрастом та яскравими кольорами там, де він спочатку не передбачений.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Читайте также:

Дослідження: люди вже не можуть відрізняти спілкування з людиною та ChatGPT

У США пацієнтів почали приймати лікарі-голограми

Технології на Євро-2024, які змінюють футбол

Дипфейк-аватари від Synthesia отримають повноцінні тіла