Як налаштувати новий HDR-телевізор — перелік корисних функцій

Ціни на 4К-телевізори знижуються, HDR-технологія стає все популярнішою, і в магазинах нарешті з’явився широкий вибір чудових моделей. Напевно, саме настав час придбати телевізор абсолютно нового покоління, який вміє значно більше, аніж просто транслювати ТБ-канали. Але після того, як ви розпакуєте новий пристрій та під’єднаєте його до мережі, варто покопирсатися в налаштуваннях, щоб отримати найкраще зображення. Не слід покладатися на заводські налаштування «за замовчанням» — оскільки ви вже вирішили витратитися на сучасні технології, користуйтесь ними повною мірою.

Якщо ви зазирнете в меню налаштувань свого телевізора, то побачите багато функцій із гучними назвами, наприклад: Ultra Black або Live Color. Однак чимала кількість цих функцій — лише маркетингові трюки, призначені для того, щоб вразити недосвідченого користувача, отримати перевагу перед конкурентами і виглядати солідніше на фоні інших телевізорів у яскраво освітлених залах супермаркетів. Насправді, більшість цих можливостей фактично зменшує деталізацію зображення або викликає викривлення та появу артефактів, що погіршує якість картинки. Нижче наведені параметри, які потрібно змінити для оптимальної якості.

Налаштування, які бажано вимкнути

Активуйте на екрані меню налаштувань телевізора та перейдіть до пункту налаштувань зображення. Перш ніж почати, встановіть режим дисплея Movie (іноді також називається Cinema, Expert або Custom). Це гарантує, що основні параметри яскравості, контрастності та кольорів максимально наближені до стандартних — принаймні, без виконання калібрування, що вимагає тривалого часу.

Далі, потрібно перейти до розширеного меню зображень, щоб вимкнути пост-процесингові функції. У деяких випадках вибір режиму Movie може автоматично вимкнути деякі з наведених нижче параметрів, — доцільніше самостійно відкорегувати меню налаштувань. Зверніть увагу, що ці рекомендації стосуються як стандартних, так і HDR-телевізорів (High Dynamic Range — телевізор, що забезпечує розширений діапазон яскравості і багату палітру кольорів).

 • Dynamic Contrast (Динамічний контраст): іноді називається «Підсилення контрастності», така функція робить темні області екрану ще темнішими. Може трохи прикрасити зображення, але від цього порушується баланс чорного та білого кольорів, зменшуючи деталізацію сцени. Крім того, такий режим може призвести до появи артефактів при відтворенні кольорів. Вимкніть цю функцію, і ви побачите максимальну кількість деталей на зображенні.
 • Black Tone (Чорний тон): подібно до динамічного контрасту, це налаштування призначене щоб зробити чорні області екрану ще темнішими. Але насправді ви не можете зробити чорні кольори чорнішими, ніж вони вже є. Тому зазвичай ця функція просто перетворює темно-сірі зони у чорні, що призводить до втрати деталей. Краще вимкнути таку функцію.
 • Black Detail: протилежність Black Tone, адже вона намагається покращити деталі в темних областях шляхом їх освітлення. Ви можете подумати, що це добре, але насправді це лише приводить до появи протилежної проблеми: за допомогою освітлення темних областей ви вводите нові артефакти.
 • Edge Enhancement (Підсилення контурів): ця функція намагається зробити картинку чіткішою. Звучить привабливо, але підсилення контурів може також призвести до появи зайвих артефактів, такий як «ефект ореолу» навколо зображення. У більшості випадків її краще вимкнути.
 • Live Color, HDR+ Mode and Flesh Tone (Живий колір, режим HDR+ та флеш-тон): всі ці функції виконують пост-обробку зображення для покращення кольорів. Live Color додає насиченості, режим HDR+ намагається відтворювати стандартний контент більше схожим на HDR, а Flesh Tone — зробити шкіру героїв на екрані більш виразною. Але якщо фільм, який ви дивитеся, був правильно змонтований, то всі кольори в будь-якому випадку мають бути чудовими; тому вимкніть ці функції для більш натурального зображення. (Зверніть увагу, що параметр «Температура кольору» не повинен міститися в цих функціях. Ви повинні встановити його на стандартне значення, що притаманне для режиму відео, зазвичай «теплий»).
 • Super Resolution, Reality Creation, Smooth Gradation (суперроздільна здатність, створення реальності, плавна градація) та інші функції зменшення шумів. Ці функції повинні оптимізувати загальний вигляд низькоякісного відео за рахунок збільшення різкості контурів та усунення шумів і артефактів, викликаних цифровою компресією або конвертацією аналогового сигналу. Для високоякісного контенту, такого як Blu-ray, їх ліпше вимкнути, оскільки вони можуть пом’якшити зображення. Однак, ви можете їх включити для програвання відео зі старих DVD-дисків або навіть кабельного телебачення, якщо виявите, що так відео виглядає краще.
 • Інтерполяція руху: кожен виробник має власну назву для такої функції. Вона відома як Motionflow на телевізорах Sony, Motion Rate Supreme або Auto Motion Plus на телевізорах Samsung, TruMotion на телевізорах LG та Smooth Motion Effect на пристроях Vizio. Незважаючи на різні назви, суть їх одна: генерувати більше кадрів поміж вже існуючих, для плавного руху. Саме це викликає дивний «ефект мильної опери», який ненавидять так багато користувачів. Також це може додавати артефакти, тому ми рекомендуємо вимкнути режим, якщо ви не є одним з тих людей, котрим насправді подобається подібний ефект.
 • Режим автоматичного зображення: це функція деяких телевізорів Sony, що намагається автоматично змінювати режим зображення телевізора в залежності від того, що виводиться на екран. Як правило, такі речі краще вимкнути, адже налаштування, які ми порекомендуємо далі в цьому посібнику, повинні працювати добре, незалежно від того, що ви дивитеся.

Зауважте, що не всі телевізори матимуть усі згадані пункти меню; дешевші моделі, зокрема, мають набагато менше варіантів. Але цей список повинен охоплювати більшість параметрів обробки зображення, які ви побачите на популярних телевізорах від провідних брендів. Врешті, всі ці функції повинні покращувати зображення для вас. Але якщо ви хочете отримати максимальну деталізацію і точні кольори, як це передбачали режисер та оператор, ми рекомендуємо вимкнути якомога більше вищеназваних функцій.

Налаштування, які потрібно увімкнути

Вимкнення всіх функцій пост-обробки зображення — це просто. Та на вашому телевізорі є кілька налаштувань, які здатні зробити зображення набагато краще. Чи варто їх використовувати — значною мірою залежить від моделі та контенту, який ви дивитеся. Нижче наведено кілька параметрів, з якими можна поекспериментувати:

 • Підсвічування: у більшості телевізорів є налаштування підсвічування та яскравості, і вони виконують різні завдання. Ви не повинні чіпати параметр «Яскравість», крім тих випадків, коли калібруєте телевізор, оскільки це впливає на рівень чорного кольору. Підсвічування, однак, можна змінювати як завгодно, оскільки воно лише змінює рівень яскравості світлодіодів підсвічування вашого телевізору. Ймовірно, ви хочете, щоб воно було сильніше протягом сонячного дня, і зменшувалося, якщо ви дивитеся телевізор в темній кімнаті. У телевізорі також може бути функція енергозбереження, яка намагається автоматично налаштовувати фонове освітлення.
 • Діапазон HDMI, колірний простір, діапазон RGB або рівень чорного кольору: ця функція визначає спосіб обробки сигналів кольору, що надсилаються на ваш телевізор. Якщо ваш телевізор дозволяє встановити режим Auto — зробіть так. В іншому випадку, його слід майже завжди встановлювати як Limited (або Low для деяких телевізорів Samsung). Переконайтеся, що пристрої, підключені до телевізора, такі як ігрова консоль або телевізійна приставка, також налаштовані на Limited. Параметр Full призначений тільки для тих, хто використовує свій телевізор як монітор ПК. (Примітка: на телевізорах Sony параметр Black Level — це теж саме, що й Black Tone, і його слід вимкнути).
 • Відтворення 24p. Часто називається Real Cinema або Pure Cinema, ця функція відтворює фільми зі швидкістю 24 кадри на секунду. Якщо коротко, такий режим дозволяє видаляти певні «заїкання» при перегляді фільмів і телевізійних шоу. Деякі телевізори роблять це автоматично, без необхідності змінювати налаштування, а в деяких така функція відсутня взагалі. Але якщо цей параметр існує, ви можете його увімкнути.
 • Local Dimming, сегментарне затемнення: ця функція вимикає деякі світлодіоди на вашому телевізорі, щоб зробити темнішими певні фрагменти зображення. Якщо ця функція коректно реалізована на телевізорах з повним світлодіодним масивом, то вона є дуже корисною. Але на інших типах телевізорів (особливо з торцевим підсвічуванням) така функція може привести до затримки виводу зображення, затемнення певних областей або викликати мерехтіння. Спробуйте увімкнути, а потім вимкнути цю функцію, щоб оцінити, що вам більше подобається. На телевізорі Vizio це називається Xtreme Black Engine Plus. У телевізорів Sony є аналогічна функція, крім того, там є режим X-tended Dynamic Range, що робить подібні дії, але по відношенню до яскравих білих сегментів зображення. В будь-якому випадку, спробуйте активувати цю функцію, щоб зрозуміти, наскільки вона вам подобається.
Local Local Dimming вимикає частину світлодіодів, щоб зробити певні фрагменти зображення темнішими

Local Dimming вимикає частину світлодіодів LCD-панелі, щоб зробити певні фрагменти зображення темнішими

 • Ігровий режим: призначений для відеоігор, дозволяє зменшити затримку вхідного сигналу телевізора. Таким чином, натискання будь-якої кнопки під час гри приводить до миттєвої відповідної реакції на екрані телевізору. Але на деяких телевізорах це відбувається за рахунок зниження якості зображення. Спробуйте цей режим на своєму телевізорі — якщо він помітно погіршує якість , тоді вмикайте його лише в тому випадку, коли граєте.
 • Вставка чорної рамки та затемнення PWM: відомі як Clear Action на телевізорах Vizio, Clearness — на телевізорах Sony, LED Clear Motion — на телевізорах Samsung та Motion Pro на телевізорах LG. Зазвичай в меню — це додаткове налаштування для пункту Motion Interpolation. Ця функція вставляє чорні кадри поміж існуючими кадрами відео, що повинно зменшити розмитість зображення, але при цьому не виникає сильно помітний «ефект мильної опери». З іншого боку, вона може призвести до сильного затемнення екрана та мерехтіння, що деяким глядачам не сподобається. Тому спробуйте увімкнути, а потім вимкнути цю функцію, щоб зрозуміти, наскільки вона для вас корисна.

Оскільки на ринку існують сотні різних телевізорів, то неможливо охопити особливості налаштування для кожної окремої моделі. Тим не менше, цей матеріал надає основні поради, як налаштувати телевізор для забезпечення оптимальної якості зображення, без необхідності застосування довготривалої процедури калібрування. Та якщо ви знайшли параметр меню, який не згаданий в цьому тексті, подивіться, що рекомендують стосовно нього користувачі в інтернеті. Свої поради та доповнення ви можете написати в коментарях до цієї статті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Джерело: Engadget

Читайте также:

12 корисних програм для Windows 11, які варто спробувати

Неперервно слідкуйте за здоров’ям, лікуйтеся і працюйте дистанційно – нові патентні заявки Amazon, Microsoft, Apple та Google

Як захистити техніку від перепадів напруги

10 українських сервісів для пошуку репетиторів з будь-якого напрямку