У Швейцарії створили біокомп’ютер із людських тканин

Швейцарський стартап FinalSpark представив більш енергоефективну альтернативу кремнієвим чіпам — це комп’ютерний процесор із 16 мінімозків, виготовлених з мозкової тканини людини.

До цього біокомп’ютера, названого Neuroplatform, можна під’єднатися віддалено і проводити дослідження, наприклад, в області штучного інтелекту, які зазвичай вимагають великих ресурсів.

«Однією з головних переваг біологічних обчислень є те, що для обробки інформації нейронам потрібно набагато менше енергії, ніж цифровим комп’ютерам», — пише в блозі FinalSpark вчена та стратегічний консультант компанії Евеліна Куртіс. Вона додає, що живі нейрони можуть споживати більш ніж 1 млн разів менше енергії, ніж сучасні цифрові процесори.

Стартап використовує мозкові органоїди — невеликі зразки тканин мозку людини, отримані з нервових стовбурових клітин, — які поміщені у спеціальне середовище для підтримки їхнього життя. Ці мінімозки підключають до спеціалізованих електродів, щоб виконувати комп’ютерну обробку та цифро-аналогові перетворення, перетворюючи нейронну активність на цифрову інформацію.

Концепція живих комп’ютерів існує вже давно. Наприклад, минулого року вчені створили пристрій для розпізнавання мови, під’єднавши нейрони до електричних кіл.

Біокомп’ютери мають кілька переваг перед кремнієвими аналогами, у тому числі значно менший вуглецевий слід.

«Це одна з причин, через яку використання живих нейронів для обчислень є такою привабливою можливістю, — каже Куртіс. — Крім можливих покращень в узагальненні моделей штучного інтелекту, ми також можемо скоротити викиди парникових газів, не жертвуючи технологічним прогресом».

FinalSpark сподівається, що за допомогою Neuroplatform інші установи розвиватимуть дослідження в галузі біокомп’ютерів. Стартап позиціює цей інструмент як наступний крок у галузі обчислень для штучного інтелекту.

Цей новий підхід може окупитися у довгостроковій перспективі, оскільки компаніям в області штучного інтелекту потрібні ресурси для дата-центрів, а побоювання щодо викидів вуглецю та споживання води зростають.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Futurism

Читайте также:

Чат-бот, який дозволяє спілкуватися з 60-річною версією себе

Онлайн-шахрайство може перетворитися на битву між штучними інтелектами

Дрони зі штучним інтелектом зможуть швидше знаходити туристів, що заблукали

52% відповідей ChatGPT щодо програмування неправильні — дослідження