В Одесі навчились збирати та встановлювати біонічні протези

Одеські фахівці навчилися збирати вітчизняні біонічні протези: комплектуючі для них замовили у Великобританії, а навчити роботі за новими технологіями запросили спеціаліста з Туреччини. Протез відповідає параметрам руки конкретного бійця і програмується під потреби пацієнта.

Першим, хто зміг отримати біонічний протез, став учасник АТО Сергій Воропай. Він отримав поранення, коли викидав гранату з укриття, де був зі своїми бійцями з механізованої 28-ї бригади. Йому відірвало руку, і додому, в Херсонську область, Сергій повертався вже інвалідом. Оскільки до війни займався фермерською справою, потребував протезу із повноцінною дрібною моторикою кінцівки. 2 липня 2015 року його відібрали для участі у програмі протезування та почали виготовляти протез. Встановили готовий зразок днями, тепер Сергій Воропай вчиться керувати штучною рукою.

Боєць отримав протез за програмою Мінсоцполітики, яка забезпечує необхідне фінансування протезування бійців АТО. В Україні такі протези вони отримують безкоштовно раз на 10 років, у програми є фінансове забезпечення від держави. Орієнтовна ціна біонічного протезу — близько 700 тис грн. І це в рази дешевше, ніж подібне протезування за кордом, яке до того ж, не фінансується державою.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, як влаштоване протезування для дітей за допомогою 3D-технологій. Українські вчені також нещодавно презентували проект протезування суглобів із використанням титану.

Джерело: «Громадське радіо»

Читайте также:

5 найкращих організацій, які використовують Web 3.0 для вирішення біотехнологічних проблем

Як інженери перетворили мертвих павуків на маніпулятори для роботів

Добірка українських подкастів про науку, технології та IT

Гумор, як ліки від війни: як і про що жартує український бізнес