Мережу підкорюють боти, які пишуть резюме та відгукуються на вакансії

Боти масово пишуть роботодавцям, доки користувачі займаються своїми справами. В одного з претендентів робот відгукнувся на 2 843 вакансії за 3 місяці.

Найпопулярніший з них – Auto_Jobs_Applier_AIHawk. Його розробник – італійський програміст Федеріко Еліа. Бот вивчає опис вакансій та генерує персоналізовані резюме із супровідними листами. Потім він автоматично заповнює форми на LinkedIn та надсилає заявки від імені користувача.

За словами розробника проєкту, мета проєкту — «зрівняти шанси» претендентів та роботодавців, які все частіше використовують системи на базі штучного інтелекту для первинного відбору кандидатів. «Багато компаній застосовують автоматизовані системи скринінгу, які часто обмежені та неефективні. Вони можуть відсівати кваліфікованих кандидатів лише тому, що в їхньому резюме немає певних ключових слів», — пояснив Еліа.

AIHawk швидко набрав популярність на GitHub – понад 17 000 зірок. У Telegram-каналі робота вже майже 5000 учасників. У ньому користувачі активно діляться власними кейсами.

«Запустив робота на ніч, він відправив близько 150 заявок. Вранці мені вже зателефонував HR», – пише один із користувачів. Інший претендент розповів, що за 3 місяці AIHawk подав майже 3 000 заявок, отримав 4 запрошення на співбесіду та одну пропозицію про роботу.

Однак стрімке зростання популярності таких інструментів викликає побоювання. За словами 404media, критики вказують на ризик виникнення замкненого кола, коли боти будуть писати супровідні листи для інших ботів, а людина буде повністю виключена з процесу найму. Це може створити додаткові складнощі для тих, хто шукає роботу традиційним способом.

LinkedIn вже відреагував на ситуацію – заблокувала обліковий запис Еліа. «Ми не дозволяємо використання стороннього програмного забезпечення для скрапінгу або автоматизації дій на LinkedIn», — повідомив представник компанії 404media.

Річ у тому, що функція автовідгуку на вакансію на базі штучного інтелекту є у власне LinkedIn, який вона запровадила в листопаді 2023 року. «Ми інвестували в нові інструменти штучного інтелекту, щоб допомогти претендентам легше знаходити відповідну їм роботу», — сказав представник компанії. «Наприклад, наш новий досвід роботи на основі штучного інтелекту для підписників Premium допомагає претендентам оцінити, чи підходить їм ця посада, чи вистачає їхніх навичок та досвіду, і як можна виділитися».

Цілком покладатися на такі інструменти ризиковано. Бот може надіслати заявку на невідповідну вакансію або згенерувати супровідний лист із вигаданими фактами.

Більше цікавого:

Джерело: 404media

Читайте также:

А як щодо психотерапевта? — як простий експеримент показав, що штучний інтелект може давати гідні поради

Чат-бот Bard приходить в Україну: основні доступні функції

Дружба та стосунки з ботом у відносинах: це зрада?

Бити за чизбургер погано, бити чизбургером прийнятно: як вчені навчають штучний інтелект етичним нормам