Під час другого етапу відбору програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери» 10 українських проектів, що розробляють сталі технології, отримали інноваційні ваучери на загальну суму 400 000 євро. Переможці використають ваучери на подальше вдосконалення своїх технологічних рішень для скорочення викидів парникових газів, ресурсо-ефективності та енергоефективності.
Кліматичні інноваційні ваучери — це безповоротне фінансування українських кліматично-дружніх бізнесів, які розробляють або впроваджують кліматичні технології. Ваучери не треба повертати, проте компанії, що отримують їх, мають співфінансувати такі проекти власними коштами не менш як на 25%.
Переможцями другої хвилі відбору програми стали:
- «Автоентерпрайз» (Харків) – пристрій для швидкісної зарядки електромобілів;
- «ДС Електронікс» (Київ) – сертифікація «розумного» термостату;
- «Екопрод» (Волноваха) – розробка мікробіологічних домішок, що дозволяють збільшити ефективність біогазових установок;
- Науково-виробнича фірма ЗОНД (Івано-Франківськ) – прилад для вимірювання теплотворної здатності природного газу;
- «Прана Платінум» (Львів) – нове покоління децентралізованих вентиляційних систем з рекуперацією тепла на «хмарному» управлінні;
- «Ротор-Суми» (Суми) – мікро-когенераційна установка на основі двигуна Стірлінга;
- SolarGaps (Київ) – програмне забезпечення для автоматизації систем жалюзі із сонячними елементами;
- Перша Національна мережа електрозаправних комплексів «Тока» (Київ) – сертифікація «розумних» електрозарядних станцій з підтримкою міжмережевої взаємодії;
- xBeam 3D / НВО «Червона хвиля» (Київ) – розробка програмного забезпечення для 3D-друку титаном та іншими металами;
- «Юнаско-Україна» (Київ) – вдосконалення технології виготовлення електродів суперконденсаторів з використанням води, як розчинника.
Проект «Кліматичні Інноваціні Ваучери» започаткований програмою ЄБРР «Центр передачі технологій і фінансів у сфері зміни клімату» (FINTECC) і впроваджується за фінансування Інвестиційного фонду сусідства ЄС (ІФС). В Україні проект втілює неурядова організація «Грінкубатор», яка сприяє інноваціям у сфері кліматичних технологій та розвитку зеленої економіки в Україні.
Організатори повідомили про початок прийому заявок на третій етап програми «Кліматичні інноваційні ваучери», який триватиме до 28 лютого. Очікується, що до кінця 2018 року в рамках програми буде проведено ще два етапи конкурсного відбору, підтримано близько 50 інноваційних проектів в Україні, а загальний бюджет становитиме 1 млн євро.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: