Безпілотники допоможуть очистити Еверест від сміття

Еверест називають «найвищим у світі сміттєзвалищем» — натовпи туристів та шукачів пригод залишають там гори сміття. Однак вивозити таку величезну кількість відходів важко та небезпечно, тому в Непалі планують залучити до цього дрони.

Намагаючись розв’язати проблему сміття, Непал випробував всілякі рішення. Наприклад, альпіністів зобов’язали при кожному відвідуванні збирати та виносити 8 кг сміття або платити збір у тисячі доларів.

Проте в основному збирання в прямому сенсі лягло на плечі шерпів — народу, який живе у високогірних районах Гімалаїв. Вони виконують роль провідників, допомагаючи альпіністам орієнтуватися в горах, а також збирають сміття та залишені запаси.

Зараз на Евересті зібралося близько 50 т сміття, і вивезти такий обсяг виявилося важко та небезпечно. Саме тому Непал планує прибирати сміття за допомогою вантажних безпілотників, які гудуть, як рій бджіл.

За допомогою висотних дронів також можна прокладати канати та готувати маршрути для альпіністів. Це зменшить залежність від шерпів і, можливо, знизить кількість травм та смертей.

Безпілотники були розроблені та виготовлені китайською компанією Da Jiang Innovations (DJI).

У квітні компанія доставила на Еверест перший дрон для тестового запуску. Один безпілотник зміг за годину перенести 227 кг сміття між двома таборами біля підніжжя гори. Зазвичай така робота займає 6 годин і вимагає участі шерпів.

Джагат Бхусал, голова сільського муніципалітету Кхумбу Пасанглхаму, куди належить Еверест, каже, що дрони позбавлять шерпів необхідності прокладати шлях серед «небезпек льодопада Кхумбу».

Льодопад Кхумбу — це ділянка льодовика, що повільно стікає на 2,6 км, прямо над базовим табором на маршруті «Південне сідло». У 2024 році сезон сходжень на Евересті був відкладений у травні на 12 днів через те, що льодовиковий лід обвалився через високі температури. Лише минулого року лавина на Кхумбу вбила 3 ​​шерпи.

«Підйом туди в один день і спуск наступного можуть виявитися дуже різними, і ймовірність того, що ситуація погіршиться, зростає в міру потепління клімату», — вважає Пол Маєвскі, вчений університету Мена, який вивчає Еверест.

Бхусал каже, що шерпів навчатимуть управляти дронами, тож у результаті «вся робота буде зроблена шерпами». «Так, є побоювання, що машини можуть насправді скоротити робочі місця. Але наше головне завдання – зменшити кількість смертей на кригопаді Кхумбу», — повідомляє він.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: BusinessInsider

Читайте также:

Головні тренди 2025 року у сфері технологій від Trend Hunter. Частина 2

Головні тренди 2025 року у сфері технологій від Trend Hunter. Частина 1

Походи в гори стануть легшими. Як Arc’teryx і Skip розв’язали проблему довгих навантажень

У США пацієнтів почали приймати лікарі-голограми