15 рекомендацій для створення цікавої трансляції Facebook Live

Поки нові користувачі Facebook Live все ще намагаються зрозуміти, як найкращим чином використати потенціал прямих трансляцій та збільшити кількість переглядів, можемо разом із редакцією Mashable порадити вам декілька важливих складових для створення цікавої прямої відеотрансляції у Facebook, котра буде користуватися популярністю серед вашої аудиторії.

З чого почати

Оберіть платформу та формат кадру: на сьогоднішній день додаток Facebook Live доступний для користувачів і на iOS, і на Android; для власників айфонів є можливість скористатися горизонтальним чи вертикальним кадром. Тож вам треба визначитися, з яким із смартфонів вам зручніше працювати і чи потрібна вашим глядачам картинка в форматі 16:9.

Не забувайте змінювати перспективу: вашим глядачам швидше за все набридне дивитися лише на вас під час трансляції, тож не забувайте змінювати картинку в кадрі, показувати ваших гостей, оточуюче середовище, інших людей — перемикайтесь між фронтальною та основною камерами вашого смартфону.

Стежте за коментарями та манерою висловлювання: одна із найкращих складових прямих трансляцій Facebook Live — це можливість ставити питання та коментувати те, що відбувається у кадрі наживо. Але не забувайте, що видалити коментарів після завершення трансляції ви не зможете — а от відповідати та продовжити дискусію вже по завершенню прямого ефіру цілком можливо.

Намагайтесь не губити підключення до бездротової мережі: Аби ваша мережа витримала навантаження відеотрансляції, а картинка не переривалась постійно, потрібен стабільний сигнал із швидкістю щонайменше 3 Мбіт/с. Навіть якщо з’єднання «впало», не панікуйте: Facebook Live зробить паузу і відновить трансляцію, щойно ви зможете відновити з’єднання. Навіть за поганих обставин, коли інтернет-сигнал WiFi чи 3G пропаде, вже існуюча частина трансляції буде автоматично збережена на вашій сторінці у Facebook.

Що робити під час трансляції

Тепер, коли ви знаєте, із чого почати, настав час перейти до конкретних дій.

Складіть гарний опис до трансляції: це здається очевидним, та не всі відеоблогери вміють складати коретний, цікавий та лаконічний опис до того, що саме відбувається у кадрі. Не забудьте вказати, хто / яке видання чи проект організовують подію, не забувайте про можливість доповнити чи редагувати цю інформацію по завершенню трансляції за допомогою кнопки «Edit this Video».

Не забудьте про піар: тізери та анонси вашої майбутньої Facebook-трансляції зберуть більшу потенційну аудиторію та забезпечать вам зростання кількості переглядів.

Оберіть найбільш вдалий час для трансляції з огляду на вашу цільову аудиторію:  можливо, це ранок чи пізній вечір? Немає однозначної відповіді для усіх — із різною ауіторією потрібно експериментувати по-ріхному. Аби зрозуміти, коли найбільше вас читають, вивчіть статистику переглядів сторінки за допомогою Facebook Insights: так ви зможете обрати час, коли можна охопити максимальну аудиторію своїх читачів / глядачів прямою трансляцією. Звичайно, якщо організація трансльованої події залежить не від вас, ви не зможете підлаштувати час — у такому випадку не забудьте про повторну публікацію відео в найбільш популярний серед ваших читачів час.

Не забувайте про те, як найкраще розповсюдити контент і що саме ви транслюєте: ввечері найбільш популярні заходи за участю одного спікера в кадрі, а от денна трансляція найкраще підходить для формату відповідей та запитань. Чим довша трансляція, тим вища ймовірність, що чимала кількість ваших читачів приєднається до нех. Але не зловживайте увагою глядачів і не робіть прямі включення занадто довгими.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Не починайте трансляцію без попереднього плану: Як би дивно це не звучало, але добре мати під рукою попередній план того, про що і чому ви збираєтесь розказувати й показувати — це дасть змогу зробити розмову в кадрі більш природньої, упорядкованою та логічною для глядачів (особливо, якщо це — інтерв’ю наживо).

Не бійтеся звертатися особисто до аудиторії, підтримувати діалог: Під час трансляції варто не лише читати коментарі та запитання, вітатися із новими учасниками та коментаторами, але й залучати до обговорення найбільш активних, які ставлять вам питання, лайкають чи коментують перебіг відеотрансляції. Природній тон спілкування, відкритість, порозуміння із різними точками зору та вміння конструктивно реагувати на різні за характером відгуки — важлива складова гарної відеотрансляції.

Витратьте трохи грошей на устаткування: Якщо картинка постійно «трясеться» і не є надто якісною, навряд чи це комусь сподобається (особливо якщо ви показуєте екскурсію у прямому ефірі чи транслюєте концерт чи інші заходи у прямому ефірі). Можна використати підставку імпровізовану (книжки на столі чи чашку для кави), а можна придбати штатив для телефону (аби поставити його на стіл) чи селфі-стік і використовувати їх. Не знімайте трансляцію «з рук», бо так важко досягти стабільної картинки.

Потурбуйтесь про освітлення: Якщо зйомка відбувається надворі, слідкуйте, аби сонце не засліплювало вас і не потрапляло в кадр, сприяючи «вицвітанню» картинки; якщо у приміщенні — старайтеся, щоби джерело світла гарно освітлювало вас у кадрі або ваших гостей чи події, які ви знімаєте.

Гарна якість звуку — запорука успіху: Коли знімаєте пряму трансляцію у надто людному місці, шум може заважати — тож подбайте про якісний зовнішній мікрофон, аби глядачі могли не лише побачити, але й почути все сказане на камеру.

Зберігайте контекст: На початку трансляції не забудьте представити себе та гостя, а також коротко ввести глядачів в контекст: що саме, чому і на яку тематику ви збираєтесь показати під час цього прямого включення — і не забудьте сказати про те, яка мета цього прямого включення для тих, хто приєднається згодом до трансляції.

Авторський стиль додасть вам переглядів: Чим природнішою буде поведінка вас та ваших гостей у кадрі, тим більш успішним буде шоу та позитивною загальна оцінка вашого прямого включення.

Не поспішайте відключатися: Навіть якщо основні події в кадрі, що були темою вашої трансляції, завершилися, не поспішайте різко «обірвати» кадр — скажіть ще декілька слів на прощання, нагадайте, що це відео згодом можна буде переглянути на вашій сторінці у Facebook і не поспішайте виключити камеру, допоки не почуєте попереджувальний звук, який сповіщає, що трансляцію припинено.

За порадами Mashable

Читайте также:

Adobe представила VideoGigaGAN — модель для покращення якості відео

4 з 10 перекладачів втрачають роботу через штучниий інтелект

Як користуватися Artbreeder — нейромережею, яка вміє «схрещувати» зображення та створювати нові

OpenAI представила революційну нейромережу SORA, що генерує відео за текстом