З 1 жовтня в Україні чиновники не будуть вимагати довідок — стартує електронний реєстр

З 1 жовтня поточного року жоден державний орган в Україні не матиме права вимагати довідки, повідомила перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова на засіданні колегії Мін’юсту.

За її словами, йдеться не лише про паперові документи та їхні копії, але й про електронні, оскільки у чиновників та працівників державних установ буде безкоштовний доступ до єдиного електронного реєстру: «Вони зможуть це зробити власноруч та отримати цю інформацію без того, щоб кожен раз звертатися за виписками та довідками. Це стосується не тільки довідок, але і, наприклад, документів про народження, шлюб та інші». Такий порядок роботи дозволить уникнути черг та знизить корупційні ризики, вважають у відомстві.

Раніше Міністерство юстиції України відкрило новий електронний сервіс на сайті відомства – швидко і безкоштовно можна отримати інформацію стосовно підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство. Про це повідомив заступник міністра юстиції Антон Янчук.

Стало також відомо про плани запустити електронні сервіси для реєстрації шлюбів та розлучень, а також нещодавно почав роботу єдиний портал електронних державних послуг iGov.

Читайте также:

Перша група одержувачів фінансування від Фонду підтримки Google для стартапів в Україні в 2024 році

Другий етап Фонду підтримки Google для стартапів в Україні

Чат-бот Bard приходить в Україну: основні доступні функції

9 стартапів представлять Україну на Web Summit 2023