Заробити граючи? Це цілком можливо! Новий етап в гейм-індустрії

У багатьох популярних відеоіграх існує власна економічна система. Модель play-to-earn виводить індустрію на новий рівень: тепер перепродаж внутрішньоігрових предметів може приносити реальні гроші. Для цього в популярних іграх Axie Infiinty і The Sandbox є підтримка NFT і власних криптовалют.

Відеоігри завжди були в першу чергу джерелом дофаміну. Неважливо, що це — Space Invaders, Sonic або Red Dead Redemption, досить натиснути старт і протриматися до кінця раунду або бою. А потім, можливо, протерти спітнілі долоні й почати заново.

Але прямо зараз з’являється новий клас ігор, які є не розвагою, а інвестицією — можливо, навіть заробити на життя. Останнім часом особливої ​​популярності набирають ігри play-to-earn (англ. «Грай, щоб заробити»), такі як Axie Infinity і The Sandbox.

З класичними іграми їх об’єднує складна економічна система. Наприклад, в блокбастері 1980-х рр. Elite гравці подорожували з планети на планету, щоб підвищити свій капітал, купуючи та продаючи товари й зброю. А в симуляції The Sims за допомогою спеціальної валюти, сімолеонів, можна купити що завгодно — від піци до будинку.

Але в старих іграх внутрішньоігрова валюта не має цінності в реальному світі. Існують і такі ігри, як World of Warcraft, навколо яких виріс сірий ринок з обміну ігровими предметами та персонажами. Але play-to-earn — це зовсім інший рівень. Так як працюють такі ігри та в чому їх мета?

У нескінченність…

Лідером в цьому напрямку стала Axie Infiinty, гра в стилі Pokémon, створена в’єтнамським розробником Sky Mavis. У неї близько 350 тисяч активних щоденних користувачів, 40% яких знаходяться на Філіппінах. Два її інших головних ринку — Венесуела і США.

Гра побудована навколо милих пухнастих істот, які називаються Axie. Користувачі можуть розводити їх, купувати, тренувати, виконувати з їх допомогою завдання і проводити бої. Мета в тому, щоб отримати невеликі любовні зілля (small love potions, SLP). З їх допомогою можна створювати нових Axie і грати ними.

SLP діють як криптовалюта, які можна купувати та продавати на криптобіржі. Повідомляється, що провідні гравці заробляють на своїх Axie по 1500 SLP в день ($435), хоча курс SLP до долара постійно змінюється. Вартість криптовалюти росла з 2020 року, і це аргумент на користь того, щоб зберігати її, або продавати, поки це вигідно.

Самих Axie можна продавати в реальному житті як NFT, на спеціальному маркетплейсі. NFT — цифрові колекційні предмети на базі блокчейну, які недавно завоювали шалену популярність у світі мистецтва.

Гра дозволяє продавати не тільки Axie, але і будь-які внутрішньоігрові предмети — нерухомість, квіти, бочки та лампи. Як платіжний засіб використовується ефіріум — друга за величиною криптовалюта після біткоіну.

Це приємне поліпшення в порівнянні зі старішими іграми. Наприклад, торгівля золотом та цінностями в World of Warcraft проходить на неафілійованих сайтах-аукціонах. Такі операції можуть стати підставою для тривалого блокування облікового запису. Завдяки впровадженню спеціального майданчика NFT і блокчейну торгівля в рамках Axie Infinity та аналогічних ігор стає безпечнішою. Гравці фактично отримують право володіння предметами.

Щоб почати грати в Axie Infinity, необхідно купити (або позичити) три Axie. Ціна починається від $190, хоча в середньому становить близько $350. Персонажі високого рівня, рідкісні або містичні коштують набагато дорожче.

Найдорожчий потрійний містичний Axie, на ім’я Angel був проданий в кінці 2020 року, за ETH300 (на той момент близько $120 тисяч). Тим часом на початку 2021 року об’єкт ігрової нерухомості був куплений за $1,5 млн. Місячні обсяги торгівлі всіма NFT Axie Infinity становлять $170 млн.

Є й інша криптовалюта, пов’язана з грою. Вона називається Axie Infinity shard (AXS). Інвестори в AXS мають право голосу в управлінні екосистемою гри, а також можуть використовувати її для отримання частки в казні спільноти. Останнім часом AXS зростає дивовижними темпами. За останні тижні валюта подорожчала більш ніж в шість разів. Це найбільша ігрова криптовалюта на ринку.

… І далі

Крім Axie Infinity, існує і ще одна популярна гра play-to-earn, яка зібрала навколо цілу спільноту шанувальників. Мова про CryptoKitties. У цій грі основна цінність — цифрові котики: їх купують, розводять і продають за ефіріум. Ці котики — NFT, які служать джерелом збагачення не тільки розробників, але і спільноти. Найдорожчий на цей час кріптокотик матє ім’я Dragon і був проданий за ETH600 (близько $170 тисяч).

Ігри play-to-earn також створюють спільноти, в яких гравці та автори можуть зустрітися, поділитися досвідом та укласти угоду. Хороший приклад — The Sandbox, яка відноситься до того ж жанру, що і Minecraft. Гравці можуть створювати там предмети та обмінюватися ними як NFT.

Ця економіка управляється власною криптовалюта SAND. Один зі способів заробити SAND — продавати цифрову нерухомість (LAND), яку гравці можуть виставити на вітрину, щоб розділити свої враження з іншими користувачами. Як повідомляє The Sandbox, тільки в лютому цього року було продано цілих 2 352 ділянки LAND загальною вартістю $2,8 млн.

При такому рівні інтересу великі бренди бачать потенціал в тому, щоб стати частиною цього метавсесвіту, що дедалі зростає. Наприклад, на платформі скоро з’явиться франшиза The Walking Dead. Користувачі зможуть відвідати світ зомбі в грі, що, як вважають в The Sandbox, є кроком до створення «віртуального парку атракціонів». Подібні бренди, ймовірно, привернуть до платформи ширшу аудиторію.

Тепер, коли такі ігри можливі, схоже, вони довго будуть популярні. Багато ігор підтримували онлайн-спільноти в минулому, але, додавши можливість отримувати фінансову вигоду, ігри play-to-earn можуть зробити ком’юніті ще більш успішними. Про цей напрямок мало хто знає, і прийшов час почати уважно стежити за ним.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: The Conversation

Читайте также:

Worldcoin – провал Сема Альтмана?

Epic Games назвала топ-20 ігор 2023 року

Новинки геймерської індустрії з виставки CES 2024

Як відеоігри допомагають знайти роботу