Дмитро Шувал, «GloBee» — навіщо йти на Глобальний саміт з кібербезпеки в Києві

В українській столиці вперше відбудеться Глобальний саміт з кібербезпеки (Global Cybersecurity Summit, GCS17), під час якого провідні світові фахівці поділяться досвідом щодо підтримання безпеки в цифровому просторі. Саміт проходитиме на території КВЦ «Парковий» 14-15 червня. Про те, чого чекати від події і кого вона має зацікавити нам розповів Дмитро Шувал, голова Міжнародної агенції регіонального розвитку «GloBee», ініціатор і голова організаційного комітету GCS17.

event-1597531_1280

Про цільову аудиторію

Кібербезпека на сьогодні є актуальним питанням для багатьох. Проте наш Саміт, в першу чергу, орієнтується на потреби комерційних, некомерційних компаній, відділів безпеки усіх рівнів, технічних фахівців: розробники, дизайнери та суміжні спеціальності у всіх сферах діяльності. Саміт також є важливим для уряду та політики національної безпеки, особливо з огляду на останні події в Україні та світі.

Про доповідачів

Обираючи спікерів та експертів для Саміту, ми зробили усе можливе, щоб торкнутися актуальних і різноманітних тем. Ми зосередили увагу на одночасному задоволенні потреб приватного, наукового, некомерційного та державного секторів. Оскільки питання кібербезпеки за своєю природою не має кордонів, до участі були запрошені спікери, які мають як міжнародний, так і місцевий досвід.

Спікерами GCS17 стануть експерти і політики із США, Західної Європи, України та інших регіонів світу. Серед них — заступник держсекретаря США Ентоні Блінкен; екс-заступник секретаря з питань національної оборони і директор програм Департаменту національної безпеки США С’юзен Сполдінг; головний архітектор безпеки в VISA Inc. Аджит Гаддам та інші. Більше про доповідачів Саміту дізнавайтеся на сайті.

Про найцікавіші теми

Теми дискусійних панелей GCS17 зосереджені на поточних і майбутніх викликах та, найголовніше, їх рішеннях, включають:

 • підготовка нового покоління професіоналів у сфері кібербезпеки;
 • дослідження у сфері кібербезпеки: від наукових кіл до незалежних дослідників, подальша співпраця та перспектива;
 • співпраця та обмін розвідувальною інформацією про загрози;
 • забезпечення безпеки нового покоління користувачів інтернету;
 • абсолютно новий світ безпеки «Інтернету речей»;
 • штучний інтелект і машинне навчання;
 • нові тенденції у забезпеченні безпеки при автоматизації процесів і розробці додатків;
 • забезпечення безпеки інфраструктури, систем контролю і збору даних виробництва;
 • шифрування майбутнього;
 • захист виборчого процесу: вибори в еру цифрових технологій.

У ході Саміту будуть проведені сесії, які спрямовано на поглиблене обговорення головних тем шляхом інтерактивного спілкування з експертами. Це будуть 4 практичних воркшопи та дискусії у форматі бліц-доповідей.

Про особливості організації

Найскладнішим аспектом організації GCS17 є розподіл наших головних спікерів на одну чи дві панельні дискусії, враховуючи глибину їх досвіду та ентузіазм обговорити безліч питань. У них є багато ідей щодо тем панельних дискусій, тому вкластися в два дні, відведені на проведення Саміту, є завданням непростим.

Про партнерів та державну підтримку

Саміт всебічно підтримується низкою урядових та інституційних організацій в Україні, таких як: Комітет інформатизації та зв’язку Верховної Ради, Апарат РНБО, Національний банк, що виводить подію на державний рівень. Співорганізаторами виступають Державна інноваційна фінансово-кредитна установа, представництво Харківської обл. у Вашингтоні.

Наші партнери в напрямку Community: Американська торговельна палата (АСС), Торгово-промислова палата України, IT-асоціація України, Асоціація «Телекомунікаційна палата України», Всеукраїнська асоціація «Інформаційної безпеки та інформаційних технологій», а також Hi-Tech офіс України. Ексклюзивну підтримку надає ведучий медіапортал в світі — The Daily Dot.

Про кібербезпеку в Україні

Український бізнес поки приділяє недостатньо уваги забезпеченню безпеки інформації. Найкраще ці питання вирішені у фінансовій сфері. Вимоги з безпеки до ІТ-систем банків сьогодні досить серйозні, більшість фінансових установ ці вимоги виконують. На високому рівні забезпечена безпека інфраструктури відкритого ключа (системи електронного цифрового підпису). Останнім часом більше уваги почали приділяти безпеці державних реєстрів, особливо після того, як атаки на такі системи почали набирати обертів.

На мій погляд, терміново потрібно посилювати безпеку систем управління підприємствами у різних сферах — там, правда, довгий час не звертали уваги на питання інформаційної безпеки, особливо в енергетичній сфері, у сферах забезпечення життєдіяльності міст, в промисловості. Це — перспективний ринок для впровадження нових технологій кібербезпеки.

Три поради для фахівців з кібербезпеки

 1. Залишайтеся на зв’язку – отримуйте інформацію в глобальному масштабі, оскільки інформація та події швидко змінюються.
 2. Не завжди думайте як жертва атаки або агресор – погляньте на проблему як з вашого боку, так і зі сторони того, хто вас атакує. Будьте гнучкими, передбачте загрози.
 3. Усвідомлюйте свою вразливість, як користувача: визначення небезпечних посилань, регулярне оновлення програмного забезпечення, зашифровані повідомлення та дані — ці щоденні технічні заходи будуть дуже корисними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Читайте также:

5 причин, чому Web 3.0 менш безпечний, ніж Web 2.0

Чат-бот Bard приходить в Україну: основні доступні функції

10 найстрашніших комп’ютерних вірусів в історії

9 стартапів представлять Україну на Web Summit 2023