Як українські студенти з медичним проектом HELi були на University Startup World Cup 2017

Цієї осені українські студенти презентувати технологічне рішення для людей з епілепсією на всесвітньому змаганні стартапів University Startup World Cup 2017, що проходив у Копенгагені, Данія.

Ми вирішили розпитати студентів про їхній медичний продукт та участь в престижному змаганні. На запитання нашої редакції відповідає Вікторія Гайдар, співзасновниця HELi, аспірантка КНУ ім. Тараса Шевченка, спеціальність «Медична фізика»:

22291900_1628328100553234_1016661583_n

Про HELi та команду, що його розробила

Ми — команда UA-Robotics і на міжнародному конкурсі University Startup World Cup 2017 ми представляли наш проект HELi (helping people with epilepsy). Наша команда складається з 4-х людей: мене, Вікторії Гайдар, аспірантки КНУ ім.Шевченка, спеціальність «Медична фізика», Сергія Батарчука, аспіранта КНУ ім.Шевченка, спеціальність «Комп’ютерна інженерія», Микити Чечули, магістра КНУ ім.Шевченка, спеціальність «Комп’ютерна інженерія» та Владислава Персикова, викладача з робототехніки, сертифікованого спеціаліста міжнародного рівня. Нам також допомагають ментори — Олександр Судаков, доктор фізико-математичних наук і керівник «Лабораторії Паралельних Обчислень» в Інформаційно-обчислювальному центрі, а також Алевтина Пабст, яка є директором організації StartUp Kyiv, бізнес-ментором і спеціалістом в області інноваційних стартапів.

Проект HELi – це комплексне рішення для людей, що страждають на епілепсію. Він дає можливість попередити про настання епілептичного нападу за декілька хвилин (в період від 1 години до 5 хв) до моменту його фізичного прояву. Розробка складається з трьох компонентів:

  • мобільного пристрою ЕЕГ (у вигляді гарнітури),
  • системи обробки сигналу,
  • мобільного додатку.

Людський мозок — це унікальна та складна система, для аналізу функціональної активності якого використовується електроенцефалограф (ЕЕГ). По суті, це система реєстрації біопотенціалів головного мозку, яка дає можливість відслідковувати, у якому стані знаходиться людина та реєструвати основні функціональні зміни у роботі мозку. Далі іде система обробки сигналу — це ядро всього проекту. Ідея полягає в тому, щоб створити алгоритм, який дозволить у режимі реального часу відслідковувати специфічні ознаки, патерни, які характерні для передепілептичного стану.

Остання складова – мобільний додаток. Саме він має функцію попередження людини про можливість настання нападу, а також зберігає дані та може надсилати повідомлення в лікарню для проведення моніторингу стану здоров’я користувача.

Що виявилося найскладнішим у підготовці?

Готувались до конкурсу наполегливо, дні тривали для нас дуже довго 🙂 Насправді, на початку відбіркового конкурсу у нас ще не було прототипу. Тому перед нашою командою постало завдання впродовж двох місяців створити прототип мобільного електроенцефалографу. Це був справжній виклик! Найскладнішою була частина створення фізичного приладу (hardware), оскільки зняття біологічного сигналу є дуже чутливим до зовнішніх впливів та сигналів і має свої особливості. Але ми впоралися.

22278748

Прототип, представлений на конкурсі

Про особливості конкурсу USWC17

University Startup World Cup — перший масштабний конкурс міжнародного рівня, в якому брала участь команда HELi. Минулого року ми були учасниками змагань, що проходили в Польщі. Але USWC17 є набагато масштабнішим та глобальним конкурсом, в порівнянні з минулорічною подією (понад 70 команд-учасниць — прим. ред.). Ми були вражені кількістю країн, що брали участь у конкурсі. В півфіналі були представлені команди з усіх куточків світу, і було дуже цікаво побачити та відчути, як відрізняються підходи та стартап-рухи у різних країнах. Також, для нас було цінним, що кожного дня ми зустрічалися зі спеціалістами в областях, що безпосередньо мали відношення до нашої категорії — Health Tech.

Якщо порівнювати з конкурсами в Україні, то це так само, як ми кажемо про всеукраїнський та всесвітні рівні. На USWC17 були команди, які мали лише прототип, а були і такі, що вже давно на ринку і шукали можливостей для розширення. Тож конкурс був доволі напружений.

22264627_1628328110553233_1798336932_n

Про підсумки та уроки участі в USWC17

Найважливіший урок, який наша команда винесла з конкурсу, що «Things need to be done», тобто, основне на чому має сконцентруватися команда — це на створенні конкурентоспроможного рішення. Ми побачили, що є люди та організації, які готові підтримувати ваші ідеї й рішення, але необхідно показати, що ви здатні реалізувати свою ідею і готові йти з нею до кінця.

Що порадите студентам, які розробляють свої проекти?

Беріть участь в конкурсах. Навіть, якщо ви думаєте, що ваш стартап ще недостатньо підготовлений для конкурсів. Дуже цінно отримати відгуки та поради від спеціалістів на початку розвитку проекту, бо це дає можливість вдосконалити ідею і продукт на початковій стадії.

По-друге, спілкуйтеся з учасниками, менторами, інвесторами, бо на такому конкурсі у вас є доступ до великої кількості цікавих людей, і в подальшому вони зможуть посприяти вашому розвитку.

Основна порада — підтримуйте один одного в команді і вірте в свою ідею. Дуже багато стартапів розпадається через емоційну виснаженість, бо це справді досить складно створювати новий продукт «з нуля». Ваша команда, сім’я та друзі — це найцінніший ресурс, що буде підтримувати вас у складні часи.

І ще одне — на таких конкурсах критику треба сприймати як дороговкази, а не образи у вашу сторону. Для нашої команди конструктивна критика з боку журі та менторів є безцінними порадами для вдосконалення нашого рішення.

На міжнародному конкурсі проект представляли Вікторія Гайдар і Микита Чечула

На міжнародному конкурсі проект представляли Вікторія Гайдар і Микита Чечула

Про розвиток студентського проекту

Кінцева мета нашого проекту — рішення HELi, яке можна придбати на вітчизняному та міжнародному ринках. Зараз ми бачимо подальший розвиток у доведенні прототипу до готового вигляду і апробацію алгоритму передбачення за сприяння American Epilepsy Society, або аналогічної масштабної міжнародної організації. Знаєте, після поїздки в Данію ми суттєво передивилися напрямок та деякі деталі нашої роботи. Сподіваємося, що і надалі ми будемо отримувати нову інформацію, яка на кожному етапі розвитку буде вдосконалювати HELi.

ТАКОЖ ПРО СТУДЕНТСЬКІ ПРОЕКТИ:

Читайте также:

4 китайські єдинороги, які створюють альтернативу ChatGPT

Другий етап Фонду підтримки Google для стартапів в Україні

Штучний зір — наступний крок у розвитку мозкових імплантів

Як робот-хірург Yomi допомагає встановлювати зубні імпланти