Майте серце або як цифрова копія органу може спасти ваше життя

Ви напевно чули про термін «цифровий двійник». Так називають віртуальну копію фізичного об’єкта, хай то аватар на зустрічі в Zoom, посмертна версія людини чи пара кросівок. Але у цієї технології є більш захопливе застосування, ніж листування з мерцем — одного дня вони можуть врятувати ваше життя.

За прогнозами, світовий ринок цифрових двійників у сфері охорони здоров’я до 2028 року досягне $21,1 млрд, тоді як у 2023 його обсяг був $1,6 млрд. У його розвиток вкладаються стартапи, державні структури та академічні установи.

Майте серце

В Університеті Джонса Хопкінса дослідники створюють цифрові копії сердець реальних пацієнтів, які страждають від потенційно смертельної аритмії.

  • Спочатку пацієнти проходять МРТ серця.
  • За допомогою штучного інтелекту проскановані зображення перетворюють у 3D-реконструкцію серця пацієнта, тільки з залатаними шрамами та відновленими після пошкодження клітинами.
  • Потім екранне серце заповнюється віртуальними клітинами, які можуть генерувати електричні сигнали та серцевий ритм.

Після цього цифрового двійника можна використовувати, щоб прогнозувати, де знаходиться джерело нерегулярного ритму і планувати, як можна це виправити.

Віртуальне тіло з голови до п’ят

Цифрові двійники призначені не тільки для наших сердець — проводяться експерименти щодо їх використання у всіх видах медичних процедур.

  • Дослідники Колумбійського університету створюють цифрових двійників для матки та шийки матки, щоб передбачити перебіг вагітності й, хочеться сподіватися, одного дня запобігти передчасним пологам.
  • Національний інститут онкології створює цифрових двійників онкопацієнтів, щоб передбачити, як ракова пухлина може реагувати на різні методи лікування.
  • Клівлендська клініка використовує цифрових двійників, щоб краще оцінювати здоров’я населення і розв’язувати проблему нерівності в медичному обслуговуванні.

Якби одного дня у всіх нас з’явився цифровий двійник, це могло б вирішити частину найбільших проблем охорони здоров’я, наприклад, випробовувати ліки без шкоди для пацієнтів або виявляти потенційні складнощі перед операцією.

А якби нашим цифровим двійникам можна було б ставити уколи замість нас, ми були б просто щасливі.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: The Hustle

Читайте также:

Пральна машина для людей. Чи матиме попит пристрій сьогодні?

RFID-технологія – що це, як працює, де використовується

Вперше в історії вчені повністю відновили зір за допомогою імпланту

У США пацієнтів почали приймати лікарі-голограми