Індивідуальний кондиціонер Reon від Sony

Як відчути прохолоду в жаркий день? На даний момент вихід лише один — зайти в прохолодне приміщення. Хоча технологічні компанії намагаються розробити індивідуальні пристрої, що носяться, які дозволяли б підтримувати комфортну температуру тіла. Деякі створюють «розумні» тканини з зігрівальними або охолоджувальними властивостями, інші розробляють одяг, рюкзаки з вентиляторами. Але далі всіх пішли інженери Sony, які представили індивідуальний кондиціонер розміром менше смартфона.

Для розробки пристрою співробітники японської компанії організували стартап Reon, в рамках якого вони й створюють портативний переносний кондиціонер вагою всього в 85 грамів.

Як працює портативний кондиціонер

В основі роботи пристрою лежить елемент Пельтьє і вентилятор. А в основі роботи елементів Пельтьє лежить контакт двох напівпровідникових матеріалів з різними рівнями енергії електронів в зоні провідності. При протіканні струму через контакт таких матеріалів електрон повинен набути енергію, щоб перейти в більш високоенергетичну зону провідності іншого напівпровідника. При поглинанні цієї енергії відбувається охолодження місця контакту напівпровідників. При протіканні струму у зворотному напрямку відбувається нагрівання місця контакту напівпровідників, додатково до звичайного теплового ефекту.

Сам гаджет отримав назву Reon Pocket і він буде продаватися разом зі спеціальною футболкою з кишенею на спині. При цьому не виключено і поява інших аксесуарів в майбутньому на кшталт рюкзаків або сорочок. Варто зауважити, що Reon Pocket може працювати як на охолодження, так і на обігрів тіла. Гаджет може підвищувати або знижувати температуру на 8-13 градусів Цельсія, відповідно, а акумулятор пристрою розрахований на 1,5 години безперервної роботи без підзарядки. На повний заряд йде близько 2 годин.

Кондиціонер Reon Pocket планується випускати у двох модифікаціях. Старша модель буде коштувати 130 доларів і роботою кондиціонера можна буде керувати за допомогою мобільного додатку. Молодша модель буде управлятися лише вручну, але і коштувати вона буде на пару десятків доларів менше. Старт продажів намічений на 2020 рік, але поки, на жаль, лише на території Японії.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Читайте также:

У Китаї старі гаджети можна перетворити на витвори мистецтва

Прозорий ноутбук, смартфон-браслет та машина Xiaomi: що показали на виставці MWC 2024?

Новий мобільний пристрій на базі штучного інтелекту, який обіцяє нам революцію

15 гаджетів, які було б приємно отримати в подарунок на Новий рік