Як керувати венчурним фондом — історія успіху 23-річної Лори Демінг

Новозеландці Лорі Демінг (Laura Deming) лише 23 роки, а вона уже керує власною компанією та допомагає залучати інвестиції стартапам, які досліджують проблеми старіння. Про свою історію успіху та подальші плани у великому венчурному бізнесі молода бізнес-леді говорить в інтерв’ю виданню TechCrunch, з яким пропонуємо ознайомитися нашим читачам.

laurademing

Історія Лори

З дитинства улюбленими предметами Лори були фізика та математика. Коли дівчині виповнилося 11 років, вона зацікавилася дослідженнями про збільшення тривалості життя. Її історія почалася з листа до біохіміка та біогеронтолога Синтії Кеньйон (Cynthia Kenyon). Лора запитала дозволу відвідати лабораторію вченої у Каліфорнійському університеті в Сан-Франциско (UCSF). Синтія Кеньйон погодилася, а згодом навіть дозволила дівчині працювати у своїй лабораторії. Родині Демінг довелося переїхати до США з Нової Зеландії, проте навряд чи хтось зараз шкодує про таке рішення.

14-річна Лора Демінг вступила до MIT, а у 16 років уже покинула навчання, щоб взяти участь у стипендіальній програмі Пітера Тіля Thiel Fellowship. Програма розрахована на талановиту молодь – її учасники припиняють навчання у ВНЗ та отримують $100 тис. на розвиток своїх ідей.

Отримавши стипендію Пітера Тіля, Лора Демінг вирішила започаткувати венчурний фонд для підтримки технологічних стартапів, що досліджують проблеми старіння. Згодом він отримав назву Longevity, що у перекладі з англійської означає «довголіття». Під керівництвом Лори Демінг фонду вдалося зібрати $22 млн на другому етапі венчурного фінансування. Більше про розвиток технологій, що допоможуть збільшити тривалість життя, у відповідях на запитання редакції TechCrunch:

— Які дослідження ви з професором Кеньйон проводили у лабораторії Каліфорнійського університету?

Ми досліджували маленьких прозорих черв’яків – хотіли дізнатися, як зміна генетичного матеріалу та харчування впливають на тривалість їхнього життя. Тоді у мене практично не було досвіду, але я дуже хотіла виростити черв’яків-довгожителів.

— Що саме вивчали у Массачусетському технологічному інституті?

Я вивчала фізику, проте продовжувала працювати у декількох лабораторіях, зокрема у лабораторії під керівництвом відомого вченого-біолога Ленні Гуаренте (Lenny Guarente), який досліджує проблеми старіння та збільшення тривалості життя. Я отримала безцінний досвід і збиралася присвятити себе науці. Однак мені порадили подати документи для участі у програмі Пітера Тіля, що я і зробила. До речі, після завершення першого етапу фінансування один з керівників програми зізнався, що сумнівався у моєму успіху, хоча й дуже підтримував мій проект.

— Чому?

Справа у тому, що донедавна венчурні інвестори майже нічого не знали про дослідження тривалості життя, адже ця наука ще зовсім молода. Я переконана, що ці дослідження не менш важливі, ніж, наприклад, дослідження у сфері онкології. Якщо люди інвестують у розвиток біотехнологічних компаній, що працюють над створенням ліків від раку, то боротьба зі старінням та збільшення тривалості життя інвесторів також мають зацікавити.

— Скільки інвестицій залучили на першому етапі?

Усього $4 млн – я пишаюся цим досягненням. Мені було лише 17, коли я заснувала інвестиційний фонд, тож я ніколи раніше не мала справи з грошима і на той час не могла самостійно підписувати договори. Проте я могла вести діалог про науку та зацікавити людей. У результаті нам вдалося залучити п’ять чудових ключових інвесторів та профінансувати 5 стартапів – тож ми зрозуміли, що обрали вдалу стратегію.

— Отже, ви єдиний генеральний партнер і самостійно керуєте Longevity?

Так, але зі мною працює ціла команда, тому що до співпраці з фондом Longevity мені вдається залучати найкращих експертів з різних галузей.

— Чи отримують ваші експерти частку в компанії?

Інколи отримують, особливо аспіранти. Ми намагаємося знайти найбільш підходящі сценарії для заохочення кожної окремої людини, яка працює з нами.

— Unity Biotechnology, що досліджує терапевтичні методи боротьби зі старінням, вдалося залучити значні кошти завдяки вашому фонду. Ви плануєте створювати спеціальні компанії для реалізації інвестиційних проектів?

Ми діємо в залежності від ситуації. Зазвичай ми підтримуємо зв’язок з нашими партнерам і намагаємося допомагати стартапам. У випадку з Unity Biotechnology ми зробили усе можливе, щоб компанія отримала гроші якнайшвидше, тому що ми вірили у керівника компанії Неда Девіда (Ned David) та в успіх досліджень, які проводить компанія.

— Скільки компаній ви плануєте профінансувати за рахунок нового фонду?

8-10 компаній.

— Збільшення притоку інвесторів ускладнить вашу роботу?

Ні. Минулого разу ми витратили майже по півроку на кожну компанію, слідкували за діяльністю ще до того, як вони починали залучати інвестиції. Саме за це нас цінують інвестори – їм не доводиться ще раз усе перевіряти, адже ми враховуємо усі нюанси і знаємо, як інвестувати і куди інвестувати найбільш вигідно. Раніше наша найбільша проблема полягала у залученні інвесторів, адже ми мусили переконати їх у тому, що у такі дослідження варто вкладати гроші. Тепер ми допомагаємо стартапам залучити більше інвесторів. Приємно спостерігати, як активно розвивається ця сфера.

— Що ви думаєте про стартапи, які проводять клінічні дослідження про збільшення тривалості життя за допомогою переливання крові?

Звичайно, вони цікаві з наукової точки зору, але я вважаю, що їх так жваво обговорюють через певну «вампірську» романтику. Погодьтеся, пересічній людині такі історії читати цікавіше, ніж статті про дослідження генетичних регулюючих елементів, що контролюють процеси старіння.

БІЛЬШЕ ПРО ІННОВАЦІЇ В МЕДИЦИНІ:

За матеріалами TechCrunch, переклад підготувала Юлія Дерев’янко, спеціально для «Блог Imena.UA»

Читайте также:

Перша група одержувачів фінансування від Фонду підтримки Google для стартапів в Україні в 2024 році

Y Combinator – творець єдинорогів. У що він вкладає сьогодні?

4 китайські єдинороги, які створюють альтернативу ChatGPT

Другий етап Фонду підтримки Google для стартапів в Україні