Топ найцікавіших гаджетів на MWC 2025. Частина друга

Mobile World Congress 2025, що відбувся в Барселоні, знову вразив різноманіттям інновацій. Цьогорічна виставка продемонструвала, що технологічний світ не боїться виходити за рамки звичних рішень. Якщо раніше сміливі експерименти були переважно сферою стартапів, то тепер навіть великі компанії не бояться дивувати несподіваними ідеями. Те, що ще кілька років тому здавалося концептом із майбутнього, поступово входить у наше життя, змінюючи уявлення про можливості сучасних технологій.

У цій статті ми продовжимо дослідження представлених найцікавіших гаджетів. Перша частина за посиланням.

Асиметричний тристулковий смартфон Samsung

Підрозділ Samsung, що займається виробництвом дисплеїв, регулярно демонструє на виставках незвичайні пристрої. На цей раз компанія представила прототип компактного тристулкового смартфона-розкладачки з гнучким екраном Asymmetric Flip — його бічні стулки різного розміру складаються всередину.

Концептуальний смартфон візуально нагадує актуальні розкладачки Galaxy Z Flip, але з двома шарнірами, розташованими на різній відстані від верхнього та нижнього торців корпусу.

Завдяки такому незвичайному розташуванню шарнірів вузька смужка в центральній частині екрана залишається відкритою навіть у повністю складеному стані. У цій області можна відображати повідомлення, час та іншу інформацію.

Даний концепт, ймовірно, так і залишиться експериментальною розробкою — важко уявити, що комусь подібний дизайн здасться вдалим, ніж той, що вже використовується в класичних розкладачках з гнучким дисплеєм.

Складна портативна ігрова консоль Samsung

А ось інший експериментальний гаджет Samsung виглядає куди більш практичним і цікавим: це концепт портативної ігрової консолі з гнучким екраном та шарніром посередині, завдяки чому пристрій можна скласти вдвічі. У складеному вигляді гаджет під назвою Game Console Flex стає компактнішим — він навіть поміститься в кишеню. До того ж, можна не турбуватися про пошкодження екрана.

По обидва боки корпусу розташовані джойстики, які при складанні пристрою поєднуються з виїмками круглих елементів D-pad. Концепт портативної ігрової консолі виглядає як пристрій практично готовий до виходу на ринок.

Не виключено, що Samsung рано чи пізно дійсно почне випускати складні ігрові консолі. Однак у даній версії пристрою на екрані помітна складка в місці розташування шарніра, що може негативно позначитися на ігровому процесі. Але в складних смартфонах цю проблему вже практично вирішили, так що і в консолях, ймовірно, вдасться позбутися.

А ще на стенді Samsung Display був представлений складний портативний екран Flexible Briefcase, «упакований» у металеву валізку. Поки не зовсім ясно, для яких цілей може знадобитися такий пристрій, але він виглядає незвичайно.

Смартфон Infinix, який можна зарядити ліхтариком

Infinix представила в рамках MWC 2025 смартфон із інтегрованою в тильну частину корпусу сонячною панеллю. Вона побудована на перовскітних фотоелектричних осередках, оскільки вони тонші і дешевші у виробництві в порівнянні з традиційними кремнієвими.

Для демонстрації роботи технології на виставці Infinix використала яскравий ліхтарик замість сонячного світла – індикатор на задній панелі показував початок процесу заряджання. Проте компанія не уточнила, який саме світловий потік необхідний її запуску. Слід зазначити, що під звичайними лампами смартфон не заряджався процес активувався тільки під яскравим променем ліхтарика.

У нинішньому вигляді технологія дозволяє заряджати смартфон із потужністю всього 2 Вт, у той час як найпростіший традиційний блок живлення забезпечує 5 Вт. Однак далеко від цивілізації, за відсутності традиційних джерел енергії, навіть така мала потужність може виявитися вкрай корисною. Також Infinix представила на виставці чохол із аналогічною сонячною зарядкою.

Крім смартфонів, що заряджаються від сонця (або ліхтарика), Infinix показала друге покоління пристрою із вбудованою в задню кришку кольоровою панеллю E-Ink, що дозволяє змінювати дизайн апарату. У попередній версії задня кришка змінювала колір лише при підключенні до електромережі. Тепер вона живиться від внутрішнього акумулятора і може бути налаштована для відображення різних візерунків та колірних відтінків.

Перший у світі настільний комп’ютер на живих клітинах людського мозку від Cortical Labs

На виставці MWC 2025 австралійський стартап Cortical Labs представив перший у світі настільний комп’ютер, який використовує живі клітини людського мозку для обчислень. Унікальна система підтримує життєдіяльність клітин та сприяє їх розвитку у процесі самонавчання.

Комп’ютер CL1 правильніше було б назвати біореактором – це система життєзабезпечення для колоній нервових клітин, які ростуть на кремнієвій підкладці. У відносно невеликій коробці розміщуються картриджі з поживними речовинами, система видалення продуктів життєдіяльності, різні сенсори та інші необхідні підсистеми. Замкнена система підтримує життя нейронів до шести місяців.

Смішно, але навіть самі розробники до кінця не розуміють, з яких саме клітин складається їхній біологічний процесор, оскільки компанія використовує два методи вирощування нервової тканини, а точний контроль цих процесів поки що недосяжний.

Але найдивовижніше у системі CL1 — вона вже готова до комерційної експлуатації. Cortical Labs планує почати постачання біокомп’ютера в другій половині 2025 року за ціною $35 000. Це здається високою вартістю, але насправді пристрій у 2,5 рази дешевший за аналоги. Також наприкінці року компанія запустить хмарний доступ до кластера зі 120 біокомп’ютерів CL1 – це буде перший в історії досвід об’єднання таких систем у єдину мережу. Страшно цікаво, що з цього вийде!

Основною сферою застосування комп’ютера з людським мозком, хай і маленьким, є робота з нейромережами. Проте розробники також наголосили, що система може стати платформою для тестування нових ліків від нейродегенеративних захворювань. І це може виявитися значно ціннішим застосуванням технології.

Перший у світі смартфон для котів та собак

Компанія GlocalMe представила на виставці MWC 2025 інноваційний пристрій PetPhone — перший у світі “смартфон для домашніх улюбленців”, що підтримує двосторонній зв’язок. Гаджет кріпиться на нашийнику та оснащений функцією розпізнавання звуків, що дозволяє власнику стежити за настроєм вихованця та за необхідності заспокоювати його, зателефонувавши на пристрій за допомогою функції PawTalk або запустивши відтворення різних звуків.

PetPhone пропонує великі можливості для відстеження місця розташування положення тварини в реальному часі завдяки технологіям GPS/aGPS, LBS, Wi-Fi, Bluetooth та функції Active Radar. Інтегровані інструменти, такі як PawTrack, дозволяють легко відстежувати маршрут вихованця та отримувати оповіщення, якщо тварина залишає встановлену геозону, а вбудоване підсвічування допомагає визначити його місцезнаходження в темряві. Якщо цього виявиться мало, можна зателефонувати на пристрій і орієнтуватися на звук рингтона.

Для зручності власників GlocalMe розробила соціальну платформу, де можна створити профіль вихованця та отримувати актуальну інформацію про нього, стан самого PetPhone, дані про тарифний план та поради щодо здоров’я.

Додаткові функції пристрою включають нагадування про повсякденні справи та можливість відтворення розслаблюючої музики. Корпус захищений за стандартом IP68, так що не страшно, якщо вихованець вирішить скупатися. Виробник готовий продавати PetPhone у всіх країнах світу.

«Настільне сонце» для покращення здоров’я та настрою

Компанія SunLED представила на виставці мобільних технологій у Барселоні пристрій SunBooster, який можна описати як «настільне сонце». Цей гаджет імітує сонячне світло у приміщенні, дозволяючи отримувати його корисні властивості у будь-який час та у будь-якому місці, не виходячи на вулицю.

SunBooster працює від USB-C і випромінює інфрачервоне світло – важливу складову сонячного спектру. За словами компанії, пристрій сприяє покращенню настрою, підвищує рівень енергії, зміцнює імунітет, а також знижує інтенсивність запальних процесів в організмі. Пристрій кріпиться до монітора або ноутбука як веб-камера, а також його можна використовувати в автомобілі.

На думку компанії, в сучасних умовах, коли люди проводять до 90% часу в приміщенні, такий девайс стає незамінним джерелом сонячного світла, хай і штучного. Особливо це може бути актуальним для мешканців північних регіонів.

Інфрачервоне випромінювання вже давно використовується в медицині, проте є деякі сумніви, що маленький гаджет SunBooster із трьома інфрачервоними світлодіодами справді зможе помітно вплинути на стан користувача. Проте, SunLED продовжує вивчати властивості інфрачервоного випромінювання разом із провідними університетами, що обіцяє подальше вдосконалення SunBooster.

Самий дратівливий смартфон у світі

Ну і куди виставка електроніки без дивних смартфонів? Тут знову відзначився бренд Nubia китайської компанії ZTE, бюджетний смартфон Nubia Music 2 якого має всі шанси отримати звання найдратівливішого смартфона. Справа в тому, що фактично це гібрид смартфона і портативної колонки.

Основна особливість пристрою – 2.1-канальна аудіосистема з трьома динаміками, що підтримує DTS:X Ultra з максимальною гучністю 95 дБ та ефектом об’ємного звучання. Ще є LED-підсвічування, що пульсує в такт музиці. А ось пари роз’ємів для навушників, які були фішкою моделі першого покоління, у Nubia Music 2 більше немає – смартфон оснащений лише одним 3,5-мм аудіороз’ємом.

В іншому це типовий бюджетний смартфон. Він обладнаний 6,7-дюймовим LCD-екраном з роздільною здатністю HD+ та частотою оновлення 120 Гц. Працює Music 2 на чіпсеті Unisoc T720 у поєднанні з 4 Гбайт оперативної та 128 Гбайт вбудованої пам’яті. Задня камера пропонує роздільну здатність 50 Мп, а акумулятор має ємність 5000 мА·год.

Ще Nubia представила більш традиційний смартфон Focus 2 Ultra з цікавою особливістю — кільцем, що обертається, навколо тильної камери. Майже як на об’єктиві повнорозмірного фотоапарата, хоча за відчуттями ефект швидше схожий на обертання безеля на годиннику.

Кільце тут зроблено не просто для вигляду — за його допомогою можна регулювати фокусну відстань (зум), змінювати значення діафрагми в портретному режимі, вибирати колірні фільтри або перемикати режими зйомки. Орієнтованість на фото- та відеозйомку підкреслює і виділена механічна кнопка спуску затвора, яка дозволяє миттєво запускати додаток камери. Всього на тильній панелі розташовані три камери, але виробник поки що розкрив характеристики лише основного модуля. Він побудований на 1/1,55-дюймовому датчику зображення зі світлосильною оптикою (f/1,5). Характеристики ще двох камер не розкриваються, але відомо, що одна з них буде ширококутною, а інша з телеоб’єктивом і трикратним зумом.

В іншому Focus 2 Ultra — досить звичайний смартфон середнього цінового сегмента. У нього буде великий, 6,8-дюймовий OLED-екран, процесор Unisoc T760 і 8 Гбайт оперативної пам’яті, а також ємне сховище — 512 Гбайт. Місткість батареї складе 5000 мА · год. Вартість цього камерофону близько $300.

Більше цікавого:

Читайте также:

Топ найцікавіших гаджетів на MWC 2025. Частина перша

Як у заставці Pixar: танцююча лампа зі штучним інтелектом

PETBRICK 65 — клавіатура для любителів котів

Як вибрати клавіатуру для роботи, ігор та інших занять