Дослідники NASA більше року провели в ізоляції — вони імітували експедицію на Марс

NASA завершило ізоляційний експеримент з імітації життя на базі на поверхні Марса. Протягом 378 діб чотири добровольці перебували у моделі станції Mars Dune Alpha у Космічному центрі Джонсона у Х’юстоні, де штучно відтворили марсіанське середовище.

У рамках програми CHAPEA члени екіпажу жили в ізоляції, проводили наукові дослідження та підтримували роботу станції. У ході експерименту фахівці NASA поставали перед труднощами, які можуть виникнути під час реальної експедиції на Марс. Серед іншого вони харчувалися сублімованою їжею, вирощували овочі, робили «вилазки на поверхню планети» і усували несправності, які імітували вчені NASA.

В учасників експерименту були обмежені ресурси, які їм потрібно було розподілити весь рік. Спілкування зі станцією Землі відбувалося із затримкою 22 хвилини, як й у разі реального Марса.

До складу екіпажу першої місії CHAPEA увійшли лікар Натан Джонс, інженер-будівельник Росс Броквелл, біолог Келлі Хастон та мікробіолог Анка Селаріу. За їхніми словами, експеримент подарував їм незабутні враження на все життя. Джонс наголосив, що для нього час в ізоляції пролетів швидко, бо йому з колегами завжди було чим зайнятися.

NASA використовує зібрані дані, щоб краще спланувати майбутні польоти на Марс. У наступні кілька років космічне агентство проведе ще два подібні експерименти.

Члени екіпажу завершують свою «подорож» на Марс

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Space

Читайте также:

Десять найбільших міфів людства щодо космічного простору

У Японії створюють місячне поселення зі штучною гравітацією

Що таке магнітна буря: просте пояснення явища з космосу

Космонавти «застряють» у космосі частіше, ніж ви думаєте