Боротьба між ботами і людьми – люди все ще перемагають?

Ті, хто в курсі подій, той знає що в 2017 році між ботом під назвою OpenAI і професійним гравцем Dota 2 Данилом Ішутіним (Dendi) відбулося протистояння. Тоді бот здобув перемогу. Щоправда матч не був повноцінним: грали в рамках одного героя і всього-лише до двох смертей. Ще тоді велися палкі дискусії, чи зможе штучний інтелект перемогти в повноцінному матчі і взагалі чи зможе бот виступати як повноцінна команда.

У цьому році перед The ​​International 2018 цей же бот виступив з командою напівпрофесіоналів в уже повноцінній битві 5 на 5 гравців. І знову штучний інтелект здобув перемогу, що підігріло інтерес публіки. Невже гра настільки передбачувана, що якийсь бот може з легкістю перемогти гравців, які тренувалися роками?

І ось в рамках The International 2018 відбулася довгоочікувана подія — змагання вже професійної команди гравців paiN Gaming з ботом OpenAI. За час тренувань штучний інтелект охопив близько 80% всіх існуючих механік гри, тому спочатку команді paiN Gaming довелося неабияк зпітніти. Але коли гравці дізналися «слабкі місця» OpenAI настала перемога. Матч тривав 51 хвилину і команда людей перемогла з рахунком 45:41 і перевагою в 20 000 золота. У матчі так само були задіяні деякі обмеження на вибір персонажів і деяких артефактів.

Чи настане момент, коли команди штучного інтелекту будуть на рівних битися з людьми? Ми думаємо так, так як навчання бота — це просто процес часу. Цілком можливо, що в наступному році команда OpenAI переможе в чесному поєдинку. До того ж, якщо не ставити обмеження на швидкість реакції штучного інтелекту, то комп’ютерна швидкість обробки інформації в процесі гри набагато перевищує людську. А це вже дає 100% гарантію перемоги.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Читайте также:

Чат-бот, який дозволяє спілкуватися з 60-річною версією себе

Онлайн-шахрайство може перетворитися на битву між штучними інтелектами

У Швейцарії створили біокомп’ютер із людських тканин

Дрони зі штучним інтелектом зможуть швидше знаходити туристів, що заблукали