Project Starline – технологія відеочатів з голограмою від Google

Минулого року Google представила Project Starline — кабіну для відеочатів, яка дозволяє спілкуватися з реалістичною голограмою в режимі реального часу. Цього тижня стало відомо, що компанія розпочинає обмежене тестування розробки та встановить кабіни в офісах корпоративних партнерів, у тому числі Salesforce, WeWork та T-Mobile.

Журналіст The Verge Джей Пітерс протестував Starline і поділився враженнями. Публікуємо переказ історії.

Дослідник з Google Джейсон Лоуренс сидів навпроти мене, тримаючи в руках яблуко. Воно було червоним і блискучим, і мій мозок казав мені, що я можу взяти його — досить простягнути руку. Але насправді Лоуренс та яблуко перебували в іншій кімнаті. Це була лише проєкція на базі технології Project Starline від Google.

Передбачається, що достатньо сісти в кабіну, і ваше зображення буде проєктуватись в іншу кабіну в режимі реального часу, ніби ви сидите за одним столом. У зворушливому відеоролику Google демонструвалося, як Starline допоміг возз’єднатися сім’ям та друзям. Віртуальні проєкції виглядали напрочуд правдоподібними.

«Це було дивно», — сказав один із людей.

«Я багато чого побачив, але таке бачу вперше», — додав інший.

З того часу Google практично не ділилася новинами про проєкт — досі. Компанія запросила мене особисто випробувати Starline та оцінити, наскільки технологія відповідає заявам.

«Ми вважаємо, що це прорив у технології комунікацій, який дозволяє відчути себе ближче до людей, які можуть перебувати в будь-якій точці світу», — сказав Ендрю Нарткер, директор з управління продуктом Starline.

Отже, ми вирушаємо протестувати розробку. Кабіна займає більшу частину компактного конференц-залу. З одного боку знаходиться довга дерев’яна лава, посередині якої розміщено м’яке сидіння. З іншого боку розташований дисплей, який демонструє порожнє сидіння в іншій кабіні.

Коли я займаю місце, на мене наставлено більше десятка камер та датчиків. Це діє на нерви — я відчуваю, що вони вловлюють кожен мій рух.

Але коли Нарткер сідає у свою кабіну Starline, я практично забуваю про це. Ми одразу можемо продовжити розмову, начебто просто пересіли за інший стіл.

Starline напрочуд точно відтворює співрозмовника. І Нарткер і Лоуренс виглядають, так само як кілька хвилин тому. Ефект посилюється завдяки віртуальним тіням. Можна навіть оцінити відстань між яблуком Лоуренса та його тілом.

Загалом це здається набагато реальнішим, ніж дзвінок по Zoom. Затримки у передачі рухів чи слів практично немає, і це виглядає зовсім як звичайна розмова. Було легко повірити, що співрозмовники були поруч: замість того, щоб мружитися в крихітне віконце Zoom, технологія забезпечує повноцінний зоровий контакт з віртуальними людьми реального зростання.

Starline настільки переконливий завдяки тому, що ви дивитеся не просто на екран, а на кілька лінз, розташованих перед екраном. Лоуренс пояснює, що вони працюють приблизно за тим же принципом, що і голографічні картки, які показують об’ємне зображення або різні картинки, якщо дивитися на них під різним кутом.

Щобільше, Starline відстежує напрямок очей, щоб правильно вибудовувати зображення.

Ілюзію не назвати досконалою. Якщо придивитися, можна помітити, що людина навпроти — копія: голова не буде повністю круглою, а волосся у верхній частині голови може мерехтіти. Якщо співрозмовник активно рухається, виходячи за рамки зони покриття (за оцінкою Нарткера, це приблизно 1 куб. м простору), зображення розпливатиметься, розбиватиметься на багатокутники та пропадатиме.

Однак технологія безперечно вражає та покращує спілкування через відеочат. Думаю, Starline буде корисним для особистих розмов, наприклад, у приймальні лікаря або як частина клієнтського сервісу. Але він має й очевидні обмеження.

Кабіна громіздка і наповнена досить дорогою на вигляд технікою. Нарткер відмовився сказати, скільки вона коштує. При цьому, щоб використовувати Starline, знадобиться дві такі кабіни.

Проте можливостей протестувати новинку стає дедалі більше. Google вже запросила до своїх офісів понад 100 корпоративних партнерів з медіа, охорони здоров’я та роздрібної торгівлі, а також обіцяла встановити кабіни у кількох компаній, у тому числі Salesforce, WeWork, T-Mobile та Hackensack Meridian Health.

Starline ще не скоро стане доступним до покупки — якщо це взагалі колись станеться.

«Це технологія на ранній стадії, яка дуже вражає та виглядає проривом у своїй галузі. Але на цьому етапі це не продукт», — визнав Нарткер.

Протягом усієї розмови він зазначав, що Starline вдалося значно покращити ефект присутності, оскільки він відтворює спілкування віч-на-віч. Випробувавши новинку на особистому досвіді, я погоджуся: ефект присутності дійсно допомагає спілкуватися на відстані, і в майбутньому у нас має бути щось на кшталт Starline – навіть якщо до цього ще далеко і це буде не гігантська відеокабіна.

Неможливо не порівняти цю ідею із розробками Meta. По суті, Марк Цукерберг пропонує приблизно те саме, але з зовсім іншими інструментами.

«Магія VR, для тих, хто випробував її, полягає в тому, що вона практично миттєво переконує розум, що ви перебуваєте в іншому місці з іншими людьми», — сказав Цукерберг в інтерв’ю The Verge.

Дивно, що дві найбільші технологічні компанії намагаються покращити ефект віртуальної присутності. Зрозуміло, обидві отримають від цього перевагу: Meta робить ставку на метасвіт, а Google намагається завоювати корпоративний сектор.

Поки більшість користувачів навряд чи знайдуть практичними чи бажаними кабіни для переговорів та дорогі дисплеї змішаної реальності. Але, можливо, те, що набуде широкого поширення, знаходиться десь посередині.

Нарткер завершив розмову Starline, стукнувшись зі мною віртуальним кулаком. Він сказав, що робить це на кожній демонстрації. Як і у випадку з яблуком Лоуренса, логічно я розумів, що не відчую дотику.

Однак коли ми простягли руки, мій мозок все одно чекав контакту, і рука справді зазнала певного відчуття. Ми засміялися, коли наші руки пройшли наскрізь. Ми разом пережили цей момент, хоч перебували на відстані кількох кімнат.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: The Verge

Читайте также:

Google запускає в Україні онлайн-гру «Interland: Безпека дітей в Інтернеті»

Як компанія Google допомагає знаходити факти у важливі моменти

Як голосові помічники програли чат-ботам

Від зображень до відео – як штучний інтелект допомагає у візуальному пошуку в Google