Модель Redmi Note 7 стала напевно найпопулярнішою і найочікуванішою в лінійці Redmi: новинку представили в Китаї 15 січня, в той же день кілька сотень тисяч смартфонів були розпродані через онлайн-магазин всього за 8,5 хвилин і компанії довелося тимчасово зупинити збут. За місяць компанія продала 1 мільйон примірників Redmi Note 7 і схоже на те, що «сімка» стане найхітовішим смартфоном Xiaomi в лінійці бюджетних девайсів. До речі, тепер Redmi — це окремий суббренд, під яким будуть випускатися всі бюджетні смартфони Xiaomi.
До України новинка доїхала тільки через два місяці — 25 березня 2019 компанія Xiaomi офіційно представила Redmi Note 7 на українському ринку. Основна родзинка «сімки» — 48-мегапіксельна камера. Відзначимо, що сьогодні камери з матрицею 40 мегапікселів і вище встановлюються тільки в смартфони середнього і верхнього цінових сегментів, їх вартість зазвичай не менше 400 дол. Ціна Redmi Note 7 — набагато нижче, близько $200.
Дизайн
Redmi Note 7 — досить незвичайний апарат, оскільки розробники постаралися помістити в бюджетному гаджеті функції й характеристики, які властиві швидше апарату середнього цінового сегмента. Наприклад, дисплей тут покритий склом Gorilla Glass 5, таким же склом покрита і задня панель. Аналогічне скло використовувалося у флагмані Xiaomi Mi 8 і Samsung Galaxy S9/S9+. З опису на сайті виробника слідує, що Corning Gorilla Glass 5 витримує навантаження до 638 кг/мм і падіння з висоти до 1,6 метра. Не випадково в рекламному ролику демонструвалося, як Redmi Note 7 використовують як дошку для нарізки фруктів.
А ось бічна рамка — пластмасова. І хоча всередині смартфона є силовий металевий каркас, проте він відсутній в місцях розташування кнопок і слота для SIM-карт. Як виявив техно блогер Зак Нільсон в креш-тесті, саме в цих місцях корпус смартфона може зламатися. Тому з вигинанням моделі Redmi Note 7, особливо з огляду на її досить значні розміри, потрібно бути обережним.
Кнопка включення і подвійна кнопка регулювання гучності знаходяться на правій бічній грані, гібридний слот для SIM-карток або SIM-картки та MicroSD-картки (до 256 ГБ) розташовані зліва.
У нижній частині розміщений динамік і довгоочікуваний порт USB Type-C. Довгоочікуваний, оскільки практично всі апарати Xiaomi перейшли на використання USB Type-C ще понад рік назад, в той час як в моделі Redmi Note 6, яку випустили в жовтні минулого року, все ще використовувався стандартний microUSB 2.0.
Хоча на нижній бічній грані є дві симетричних решітки, динамік там тільки один, з правого боку. Звук — гучний, причому навіть на максимальній гучності динамік звучить чисто, без хрипів. А ось по частотному діапазону враження не особливо хороші, в порівнянні з акустикою в дорожчих смартфонах тут переважають середні частоти. Для перегляду фільмів або веб-конференцій — те, що потрібно, а от музику слухати не дуже приємно.
Попри використання USB Type-C, розробники не відмовилися від стандартного аудіогнізда 3,5 мм, воно розташоване на верхній бічній грані, поруч з інфрачервоним (ІЧ) портом і додатковим мікрофоном для роботи системи фільтрації шумів. Адже в багатьох телефонах з USB Type-C стандартний аудіороз’єм пішов у небуття, наприклад, в Xiaomi Mi 8, Mi Note 3 та інших.
ІК-порт зараз зустрічається не часто, але штука ця вельми корисна. Завдяки мобільному додатку Mi Remote можна керувати різною побутовою технікою: телевізорами, проекторами, кондиціонерами, ТВ-тюнерами і т. д. При цьому діапазон моделей дуже великий, Mi Remote підтримує навіть дуже старі моделі телевізорів з «пузатими» кінескопами.
Дуже добре, що інженери Xiaomi зберегли світловий індикатор. Він розташований в самому низу на фронтальній панелі й блимає, якщо приходять нові повідомлення або був пропущений дзвінок.
На задній панелі в лівому верхньому кутку розміщений модуль подвійної камери, під ним у центрі — сканер відбитків пальців. Фотомодуль випирає над задньою панеллю приблизно на 1,5 мм, це досить багато, адже навіть якщо одягнути силіконовий чохол, який поставляється в комплекті, камера все одно буде підніматися над корпусом приблизно на 0,5 мм. Тобто, комплектний чохол не здатний захистити об’єктив від подряпин, отже для захисту краще прикупити товсту шкіряну книжку-чохол.
Смартфон оснащений містким літієво-полімерним акумулятором 4000 mAh. Це добре вплинуло на автономність, але погано — на габаритні розміри. Товщина новинки складає 8,1 мм, а вага — 186 г. Повідомляється, що смартфон буде продаватися в трьох кольорах: блакитному, червоному і чорному.
Дисплей
Redmi Note 7 оснащений фактично фаблетовським розміром дисплея — 6,3 дюйма. При цьому «моноброва» у верхній частині дисплея, як у попередній моделі, поступилася місцем «краплі», в якій розміщена селфі-камера. Вузький динамік-мембрана тепер знаходиться над «краплею».
Дисплей окантований досить тонкою рамкою. Параметр screen-to-body становить близько 81,4%. Це непоганий показник для бюджетника, хоча, наприклад, у флагманському «тонкорамочному» Xiaomi Mi 9 цей параметр дорівнює 85,2%.
Роздільна здатність IPS-матриці становить 1080×2340 пікселів, співвідношення сторін 19.5: 9, щільність — 409 точок на дюйм. Панель IPS загалом непогана, але не найвищої якості, крім того, є певні недоліки з підсвічуванням. Наприклад, на білому тлі можна помітити більш слабке підсвічування навколо «краплі» і біля верхнього ребра панелі. Водночас, за даними GSMARENA, дисплей пропонує високу максимальну яскравість 479 ніт та пристойний коефіцієнт контрастності 1338: 1 в кольоровому режимі за замовчуванням. Точність передачі кольору не надто висока — білий колір тут трохи з блакитним відтінком. Втім, якщо не чіплятися і не дуже придивлятися — то дисплей для бюджетного смартфона цілком чудовий.
Обчислювальний блок
Гаджет оснащений 8-ядерним процесором Snapdragon 660 з графікою Adreno 512, чипсет містить чотири ядра Kryo 260, які працюють на частоті 1,8 ГГц, і чотири високопродуктивних ядра Kryo 280 з тактовою частотою 2,2 ГГц. Взагалі, цей процесор не є найновішим — він був анонсований ще у 2017 році та позиціювався як чип, який здатний забезпечити смартфони середнього цінового класу можливостями флагманських пристроїв. Згідно з тестами утиліт Geekbench і AnTuTu, по обчислювальній потужності Redmi Note 7 приблизно відповідає флагманським смартфонам 3-річної давнини.
Що стосується оперативної пам’яті й накопичувача SSD, то гаджет поставляється в декількох версіях з різними обсягами пам’яті. Є варіант з 3 ГБ оперативної пам’яті та 32 ГБ фіксованої пам’яті, але більш оптимальним є трохи дорожчий варіант з 4 ГБ/64 ГБ.
В цілому, хоча процесор не найновіший, по продуктивності його цілком достатньо: телефон працює швидко, Android 9 з оболонкою MIUI 10 функціонує без проблем.
Взагалі китайські телефони іноді грішать поганою підтримкою кирилиці, проте в моделі, що потрапила в редакцію на тест, була встановлена глобальна прошивка, тому будь-яких проблем з кирилицею помічено не було. Водночас, в меню управління камерою іноді проскакували ієрогліфи, проте це не впливало на розуміння режиму роботи.
Фотокамера
Основна «хітова» характеристика смартфону — 48-мегапіксельна камера. У бюджетному сегменті такий фотосенсор застосовується вперше, але для флагманських смартфонів як Xiaomi, так і інших вендорів, матриці від 40 Мп вже не рідкість.
Смартфон отримав досить великий сенсор Samsung GM1 — 1/2 “(фізичний розмір 6,4 × 4,8 мм), розмір пікселя — 0,8 мкм, тому об’єктив камери не випадково так сильно випирає над корпусом.
У камері використовується технологія Quad Bayer (альтернативна назва — TetraCell), коли чотири пікселі об’єднуються в один великий піксель розміром 1,6 мкм того ж кольору. Іншими словами, сусідні пікселі в квадраті 2х2 накриваються загальним фільтром, який пропускає червоний, синій або зелений колір. Таким чином, на виході ми отримуємо 12-мегапіксельний знімок у форматі 3: 4, або 9-мегапіксельний (4000х2250) в форматі 16: 9, але чіткіший і з меншим рівнем шуму навіть при високих значеннях ISO в порівнянні зі звичайними 12-мегапіксельними сенсорами.
Якщо є бажання можна знімати й 48-мегапіксельні фотографії — відповідна функція включається в режимі Pro, однак сенсу в цьому особливо немає: розмір файлу відчутно зросте, а от якість злегка погіршиться.
Додаткова 5-мегапіксельна камера використовується тільки для визначення глибини знімка в портретному режимі.
В камері Redmi Note 7 заявлена підтримка функцій штучного інтелекту (AI), проте знімки, зроблені з активованим AI й без нього, на практиці нічим не відрізняються — не видно якихось значних змін в кольорах, контрасті, експозиції і т. д. (оригінали всіх фотографій можна завантажити за даним посиланням)
В новому смартфоні Redmi з’явився спеціальний нічний режим знімання і якість зображення в умовах недостатньої видимості дійсно вражає. Помітних «шумів» практично нема, присутнє якісне промальовування деталей, джерела світла також виглядають чітко і ясно. І це при тому, що оптичного стабілізатора в камері немає.
Що стосується знімання відео, то додаток за замовчуванням пропонує режими FHD 60 кадрів/с, FHD 30 кадрів/с і HD 30 кадрів/с. Режим знімання відео в 4K тут відсутній. Взагалі, особливого сенсу в зніманні 4K-відео ми не бачимо, але якщо ви вважаєте інакше, то скористайтеся стороннім додатком Open Camera. Він дозволяє без проблем знімати 4K-відео і це говорить про те, що дана функція була відключена штучно — все-таки бюджетний сегмент.
Redmi Note 7 без проблем знімає і відтворює відео 4К, хоча в офіційних характеристиках вказана тільки відеознімання у форматі HD та FHD
Камера також здатна знімати відео з уповільненням в 4 рази (цей параметр, на жаль, не регулюється), а також робити цейтраферне (time-lapse) знімання для фіксації тривалих поточних процесів з прискоренням від 2 до 1800 разів. Таким чином, 1 година відео в режимі time-lapse буде відтворюватися від 30 хвилин до лише однієї хвилини.
Redmi Note 7: режим цейтраферного (time-lapse) знімання. У порівнянні з оригіналом відео прискорене в 10 разів
Селфі-камера оснащена матрицею 13 Мп і підтримує різні функції поліпшення знімка, такі як HDR, AI-beauty, стилістичні фільтри, портрет і спалах. Причому останній не особливо ефективний, оскільки в момент спуску затвора екран починається світиться не дуже яскравим жовто-кремовим кольором (зате в селфі-портретах завжди виходить «живий» колір обличчя). Є також режим групового селфі й таймер.
Комунікації
По технологіях зв’язку в смартфоні все добре — Note 7 підтримує 2G/3G/4G, дводіапазонний Wi-Fi 802.11 ac, Bluetooth 5.0, системи навігації GPS, GLONASS, BDS. Є навіть FM-приймач, що сьогодні швидше рідкість. А ось NFC-модуля як і раніше немає, і це навряд чи порадує тих, хто використовує смартфон як платіжну картку.
Батарея
Новинка оснащена акумулятором місткістю 4000 мАг, якого при середній активності використання впевнено вистачає на пару діб. Є підтримка стандарту Qualcomm Quick Charge 4.0, згідно з яким для зарядки можна використовувати блок живлення, що видає напругу до 5 В при силі струму 4,7-5,6 А, або до 9 В при 3 А.
Ось тільки в комплекті йде звичайний блок живлення 5В/2А, тому повна зарядка займає майже 2 години. Якщо ж придбати додатково адаптер Quick Charge 4.0, то зарядка батареї до 80% буде займати всього півгодини.
Резюме
Власне, переваг у Redmi Note 7 багато, значно більше, ніж недоліків. Наприклад, варто згадати стильний дизайн з використанням скла Gorilla Glass 5 на передній і задній панелі та відмінну якість збірки. Потужна батарея забезпечує довгий час автономної роботи, крім того, треба зазначити підтримку Quick Charge 4. Смартфон також характеризується чудовим набором комунікацій: порт USB-C, аудіороз’єм 3,5 мм, ІЧ-порт, слот microSD, Bluetooth 5.0 і дводіапазонний Wi-Fi 802.11 ac і навіть FM-радіо.
Особливо варто відзначити якісну подвійну камеру, що забезпечує відмінні знімки при слабкому освітленні.
Але є і недоліки, що іноді є наслідком переваг. Наприклад, через потужну батарею і наявність багатьох портів (в тому числі, аудіоконектору 3,5 мм) смартфон вийшов досить громіздким і важким. У комплект не входить зарядний пристрій Quick Charge 4, його доведеться докуповувати окремо.
Крім того, тут немає модуля NFC, який дуже зручний для мобільних платежів і підключення деяких периферійних пристроїв. Та й застосування другого скла замість пластмасової або металевої задньої панелі також не особливо доцільно, оскільки означає велику вразливість до ударів. Використання чохла дуже рекомендовано, але в такому випадку вже не важливо, з чого зроблена задня панель — її все одно не буде видно.
Однак ці недоліки не настільки критичні, щоб зіпсувати загальне враження від дійсно хорошого бюджетного смартфона з чудовою камерою.
Характеристики Redmi Note 7
Стандарт зв’язку | 4G (LTE), 3G (WCDMA/UMTS), 2G (EDGE) |
Діагональ екрану | 6.3 дюйма, 19.5:9 ratio |
Раздільна здатність дисплею | 2340 x 1080, (~81.4% screen-to-body ratio) (~409 ppi density) |
Тип матриці | IPS |
Кількість SIM-карт | 2, формат Nano-SIM |
Оперативна пам’ять | 3-6 ГБ |
Вбудована пам’ять | 32-64 ГБ |
Формат підтримуваних карт пам’яті | microSD, до 256 ГБ |
Процесор | Qualcomm Snapdragon 660, 8 ядер Kryo 260, 2,2 ГГц + 1,84 ГГц |
Відеоядро | Qualcomm Adreno 512 |
Операційна система | Android 9.0 (MIUI 10) |
Основна камера | Подвійна, 48 Мп + 5 Мп, f/1.8, спалах |
Запис відео основної камери | Full HD / 1920х1080 / стереозвук |
Фронтальна камера | 13 Мп, f/2.2, видео Full HD / 1920х1080 / стереозвук, без спалаху |
Ємність акумулятора | 4000 мА-ч |
Швидке зарядження | Есть, 18 Вт |
Гніздо зарядного пристрою | Type-C |
Гніздо для навушників | 3,5 мм |
Бездротові технології | IRDA, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, Bluetooth 5.0, FM-радіо |
Біометрична ідентифікація | Сканер відбитків пальців, розпізнавання обличчя |
Навігація | GPS, A-GPS, Beidou, ГЛОНАСС |
Вага | 186 г |
Розміри | 75,21 мм / 159,21 мм / 8,1 мм |
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: