Яким українці бачать гаджет майбутнього?

Чи замислювалися ви яким буде ваш смартфон через 5-7 років? Чи можна буде керувати ним “силою думки”, або ж знімати на нього блокбастери?

Організатори найбільшої науково-популярної конференції INSCIENCE дізнатися яким хочуть бачити телефон майбутнього українці та разом з інтернет-супермаркетом Rozetka провели опитування серед її учасників.


На конференції виступали спікери з NASA, Mars Society, НАН України та Центру науки Коперника, Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату при ООН, а наукомісткі стартапи та винахідники представили свої проекти на виставці, де й відбулося голосування.

Загалом проголосувало 350 відвідувачів конференції з усієї України.

За результатами опитування, відвідувачі конференції хотіли б, аби смартфоном майбутнього можна було керувати силою думки (44 голоси), синхронізувати його з іншими гаджетами (48 голосів), використовувати додану реальність (51 голос) та вимірювати біопоказники (53 голоси). Голосування відбулося за десятьма критеріями.

Вимірювання біопоказників – пульс, неінвазивні медичні тести. Наприклад, у 2013 році група швейцарських вчених представила на DATE Conference мікрочип, який може сканувати медичні показники, як от рівень цукру чи холестерину в крові, і передавати результати на смартфон за допомогою bluetooth. Поки що технологія проходить тестування. Наразі smart-годинники чи фітнес-трекери частково виконують функцію сканування показників, як от якість сну чи фізичну активність.

Режим дзвінка з голограмою та доданою реальністю, синхронізація з окулярами та лінзами для виведення сповіщень та застосунків, на кшталт Google Glasses.

Керування телефоном за допомогою “сили думки” – можливо, ці характеристики не такі далекі від реальності.

Експерт з інноваційної політики, футуролог Олексій Жмеренецький вважає, що “сьогодні “зчитування думок” становить щось на кшталт тумблера: подумав про слоника – світло включилося, подумав про дощ – вимкнулося, тобто просте співвідношення активності певної ділянки мозку з дією пристрою.”

За словами Олексія технології управління системами силою думки поки перебувають в зародковій стадії. З однієї сторони на даний момент не існує способів точного зчитування сигналів з одиничних нейронів головного мозку – можливе лише фіксування активності великих ділянок, що не є “думками”. З іншої – вчені не навчилися точно інтерпретувати значення сигналів мозку людини, крім окремих емоцій або образів.

Наприклад, минулого року Facebook анонсував розробку нейроінтерфейса, який дозволить набирати текст без клавіатури за схожим принципом.

Інтеграція з автомобілем та режим автопілота, що вже використовує Tesla.

Гнучкий екран та режим “ремінця на руці” – такі екрани можливо створити за допомогою наноматеріалів, а також смартфони, які заряджаються за кілька хвилин, чи прозорий екран.

Вчений з Дрексельського університету Юрій Гогоці каже, що в майбутньому у нас не буде телефонів у звичному розумінні:

“У нас будуть пристрої, що будуть з’єднувати нас через команди голосом чи просто подумки з людьми й предметами. Це можуть бути браслети, кулони або навіть частина нашого одягу. Вони зможуть показувати зображення на рукаві або стіні. Фотографувати або знімати на відео через контактні лінзи те, що ми бачимо. Вони будуть нашим зв’язком з інтернетом речей, нашими комп’ютерами, і нашим засобом зв’язку із зовнішнім світом.”

Advanced smart home – відчиняє двері дому, коли до них підходиш, голосовий помічник-консьєрж, проекційна клавіатура та знімання блокбастерів – камера смартфона хорошої якості, за допомогою якої режисери можуть знімати фільми.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: INSCIENCE

Читайте также:

Як виглядають найменші гаджети у світі

Прем’єра iPhone 15 та інших новинок Apple. Усі подробиці з презентації

5 технологій, які пішли в минуле через Apple

Чому при виборі гаджетів важливо звертати увагу на версію Bluetooth?