Solar Foods – фінський стартап, який виробляє протеїн з повітря й електрики

Фінський стартап Solar Foods стверджує, що може виробляти їжу без рослин або тварин: з повітря та електрики. Компанія базується в Центрі технічних досліджень Фінляндії і Технологічному університеті Лаппеенранта (LUT).

Solar Foods за допомогою електрики розбиває молекули водяної пари – так утворюється водень. Вуглекислий газ стає джерелом вуглецю, а разом результати цієї реакції дозволяють розмножуватися бактеріям, отриманим з ґрунту – в результаті виходить речовина, насичена білками, жирами й вуглеводами.

Схема створення Solein з CO2, води, електрики і вітамінів

Ідея створення протеїну з повітря була натхненна космічною програмою NASA, йдеться на сайті проекту. Зараз стартап бере участь в програмі Європейського космічного агентства Business Incubation Program. Мета цієї співпраці – придумати спосіб для виробництва харчових продуктів в космосі.

Дослідники з Solar Foods порівнюють виробництво Solein з використанням дріжджів і кисломолочних бактерій. Компанія також використовує у виробництві поновлювану електроенергію.

Зараз Solar Foods знаходиться на експериментальній стадії виробництва і створює один кілограм харчового порошку з високим вмістом білка (під назвою Solein) в день, який виглядає і має смак пшеничного борошна. Цей порошок містить 50-60% білка, решта – жири (5-10%) і вуглеводи (20-25%).

У компанії вважають, що один кілограм їх порошку може забезпечити 7-10 людям їх добову норму білка. Solein можна вживати в їжу трьома способами: як білкову добавку, наприклад, до хліба; як інгредієнт для вегетаріанських продуктів; або як джерело амінокислот, необхідних для створення штучних м’ясних продуктів. Коштувати такий порошок може $ 8-11 за кілограм.

У березні 2018 року Solar Foods залучила $ 2,3 млн, а в листопаді відкрила фабрику в Гельсінкі.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Solarfoods

Читайте также:

Менше пластику. Смачне екологічне пакування для продуктів швидкого харчування

Як буде виглядати наша планета через 250 мільйонів років. Відео

Ідеальний спортзал при карантині або як можна ефективно займатися вдома

Чи може штучний інтелект розпізнавати брехню?