Високотехнологічній туалет від Білла Гейтса

Здавалося, що може об’єднувати Білла Гейтса з екскрементами? Ну крім того, що він в якійсь мірі їх сам виробляє. Нічого. Але це не так. Нещодавно підприємець філантроп презентував в Пекіні високотехнологічний туалет, над яким працювали доволі багато часу.

Презентація розпочалася з представлення публіці баночки з людськими екскрементами та озвучення проблеми забруднення навколишнього середовища ними в мало розвинутих країнах. Пристрій не потребує води або системи каналізації, використовуючи хімічні речовини для перетворення людських відходів в добрива.

За словами співзасновника Microsoft, високотехнологічний туалет вже готовий до продажу після багатьох років розробки.

«У цих туалетах немає каналізації. Вони переробляють речовини як в рідкому, так і у твердому стані за допомогою хімічних речовин, в більшості випадків – спалюють їх », – розповів Білл Гейтс.

Він порівняв перехід від традиційних туалетів для використання моделей без води з розвитком обчислювальної техніки в середині 1970-х років, коли була створена Microsoft.

Розробка входить в число дослідних проектів, що фінансуються найбільшою у світі приватною благодійною організацією – фондом Bill & Melinda Gates Foundation.

За даними фонду, через погані санітарні умови щорічно вмирають до півмільйона дітей у віці до п’яти років, а витрати на охорону здоров’я і втрачені доходи перевищують $ 200 млрд на рік.

Саме тому організація виділила близько $ 200 млн на проект по розробці туалету і може витратити ще стільки ж, перш ніж пристрої стануть доступні для масового використання.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Reuters.

Читайте также:

Не вірте всьому що чуєте, або як діпфейк-аудіо стало ще одним інструментом для шахраїв

Менше пластику. Смачне екологічне пакування для продуктів швидкого харчування

Ідеальний спортзал при карантині або як можна ефективно займатися вдома

Майбутнє без кондиціонерів або як звичайна фарба може зробити світ трохи краще