«Я не робот»: чому проходити капчі стає все складніше

Капчі справді стали складнішими. Ця проблема торкнулася всіх. Те, що зовсім недавно було простим ланцюжком спотворених літер, останнім часом перетворилося на хитромудру головоломку. Чому це сталося, розповімо нижче.

Так, але чому?

Captcha (CAPT, Completely Automated Public Turing tests — повністю автоматизовані відкриті тести Тьюринга) була створена для того, щоб відрізнити невинних «людських» відвідувачів від злодійських ботів, які намагаються зламати сайт.

І ось те, що у 2000 році було простим ланцюжком спотворених літер, перетворилося на завдання складніше деяких кросвордів.

Сучасні капчі схожі на ігри, які заважають користувачеві купити щось в інтернет-магазині або замовити квитки на концерт, поки вони є у продажу. Однак, насправді вони виконують ще кілька функцій.

  • Атаки стають все хитрішими, і капчі змушені вдосконалюватися, щоб захищати сайти.
  • З’явилася ціла індустрія компаній, що допомагають пройти капчу, а також технології, які роблять це автоматично.
  • З розвитком інструментів для вирішення тестів компанії, які їх створюють, наприклад Arkose Labs, змушені ускладнювати капчу.

Художники та дизайнери відеоігор Arkose Labs отримали завдання створювати надійніші загадки. Але навіть найскладніші капчі, розроблені для особливо небезпечних користувачів, в 94,6% випадків вирішуються з першого разу.

Що далі?

Ще більше хаосу створює генеративний штучний інтелект, який створює зображення, що однаково спантеличують ботів і людей.

Судячи з того, наскільки розумнішими стають роботи, навряд чи можна припустити, що залишаться завдання, які вони не зможуть розв’язати. Тому такі гравці, як Arkose, намагаються створити настільки складні головоломки, щоб зламувати їх було надто дорого.

Що це означає? Готуйтеся: капчі будуть все складнішими та складнішими.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Thehustle

Читайте также:

Як зміниться ChatGPT після виходу нової моделі GPT-4o

Як технології змінюють суддівство у спортивній гімнастиці

Останні оновлення Gemini: розширення ключових функцій для більшої кількості мов і країн

Аватари від Synthesia можуть передавати людські емоції